Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bir sorum olucak.  (Okunma Sayısı 2403 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ElifNur_
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 12 Mart 2010, 22:20:02 »

Öncelikle konuyu yanlış yere açmış olabilirim, özür diliyorum. ama ilkkez forum kullanıyorum. yetkililerin gerekli yere taşıması beni mutlu eder.
Ben bu yıl ygs ve lys ye gireceğim hayatta en çok istediğim şey öğretmen olmak. Diyelim üniversitede; Eğitim fakültesi değilde, Fen edebiyat fakültesin misal, coğrafya bölümünü okudum. bitirdiğimde nolck, öğretmen olabilecekmiyim. veya iş alanlarım neler olucak. formasyon almam gerekecek mi, eğer alıcaksam nasıl alıcam. Sad

cevap vericek herkese şimdiden teşekkürler.
nnk
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 12 Mart 2010, 22:45:07 »

fen edebıyat fakultesını de bıtırsen ogretmen olabılırsın bunun ıcın formasyon şart..oncelerı 4 yıl okuduktan sonra artı 1.5 yıl daha okuyup formasyon alıyordun sonra bu 1yıla indi...ne şanstır ki bu sene o da kalktı..formasyon dersleri şimdi lisans dönemınde veriliyor yani üıversıte 1.sınıftan 4.sınıfa kadar formasyon derslerını alabılıyorsun..cografyacıları onceden baska kurumlara da alıyorlarmıs ama sımdı artık yok o da kalkmıs...sadece öğretmenlık verıyorlar..tabı sen kpssye gırıp ünıversıte mezunu olarak baska kurumları da tercıh edebılırsın..
zere
Uzman Üye

Performans: 43
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel Günler Göreceğiz Çocuklar

« Yanıtla #2 : 12 Mart 2010, 22:48:34 »

Öğretmen olabilirsiniz.Soruyu burada sormanızdan da coğrafya öğretmenlğini istediğiniz anlaşılıyor gzl bir seçim.
ElifNur_
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 12 Mart 2010, 23:48:48 »

herkese çok teşekkür ederim o kadar mutlu oldumki gözlerim doluktu ya, çok saolun. ALLAH hepinizden razı olsun. Ben bu yıl eğitim fakültesini kazanmam çok zor olucak, çünkü 2009 tercih yaptım puanım kırılıcakmış ondan fen-edebiyat yazmayı düşünüyorum. çok teşekkürler.
piriii_reis
Sürekli Üye

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 13 Mart 2010, 10:22:54 »

yüksek lisans yaparsan MTA meteoroloji gibi kurumlarda klimatolog jeomorfolog olarak çalışabilirsin ayrıca coğrafi bilgi sistemlerinde iyi olursan belediyelerde de iş bulabilirsin.Düşük ihtimal ama bakanlıklarda da iş kolları mevcut.Formasyon dersleri de 1. sınıftan itibaren değil 3. sınıftan itibaren alabiliyorsun bildiğim kadarıyla..
Başarılar dilerim
ElifNur_
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 13 Mart 2010, 12:20:16 »

çok teşekkür ederim arkadaşlar çok saolun.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic