Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Başarabilirim Çünkü...  (Okunma Sayısı 2234 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
elgiz
Elgiz HENDEN
Uzman Üye

Performans: 38
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 06 Mayıs 2009, 10:45:10 »

Merhaba Sevgili Arkadaşlar,
Uzun bir aradan sonra tekrar burada olmak güzel. Sizlerle paylaşmak istediğim bir konu var.
Uzun zamandır coğrafya dışında özellikle gençlerle ve öğretmenlerle ilgili olarak  çalışmalar yapıyorum.Bu  çalışmalarım doğrultusunda  İz Koçluk Eğitim ve Danışmanlık  Şirketini  kurdum. Artık çalışmalarıma bu  şirket adı  altında devam ediyorum. Bireysel  koçluk çalışmaları yanında okullarda öğretmenlere ve ebeveynlere koçluk  eğitimi veriyorum.Koçluk  becerilerinin okullarda da kullanılması  için elimden geleni yapmaya çalışıyorum.
Okulunuzda  Öğretmenler ve ebeveynler için koçluk  eğitiminden yararlanmak  isterseniz bana ulaşabilirsiniz.

elgizhenden@izkocluk.com

Tüm bu  çalışmalarımın yanında özellikle  okul-sınav-aile arasında sıkışan 13-21 yaş arasındaki gençlere yönelik olarak hazırlanan "Başarabilirim Çünkü..." adlı bir kitabım da cıktı . Aldığım geri bildirimler doğrultusunda sanırım ikinic baskıyı da yapacağız. Sizlerden gelecek  olan geri bildirimler benım için ayrıca önem taşıyor.

Hepinize ilginiz ve desteğiniz için teşekkür ederim.

Elgiz Henden
Kariyer ve Eğitim Koçu

Başarabilirim, çünkü…
Bu kitap, özellikle gençler için kaleme alınmış bir kılavuz. Başarıya ulaşmak için nelere sahip olduklarının farkına varmak isteyen, karşılarına dikilen engellerin gerçek birer engel olup olmadığını anlamak isteyen gençlere yönelik.
Gözlerinizi kapatın; gerçekten başarmak istediğiniz bir şeyi düşünün, bunu başarmış olduğunuzu, istediğinize ulaşmış olduğunuzu hayal edin; şimdi de elinizdeki kitabı açın, rasgele bir sayfa okuyun.
Başarmak için nelere sahip olduğunuzu görün.
Bu kitap gençlerin içlerinde, bir yerlerde, sakladıkları başarma isteğini, yine onlara ait cümlelerle ortaya çıkarmaya çalışıyor.   “Başarabilirim, çünkü …”  gençlerin sahip olduklarını ya da sahip olmak istediklerini, söylediklerini ya da söylemek istediklerini fark etmelerini sağlıyor.
Gelin birlikte bulalım hangi cümlenin size uygun düştüğünü ya da en iyisi, siz kendi yeni cümlenizi yazın.

“Bu kitabın bir ayna olmasını istedim.”
Elgiz Henden
ahmetselim
VIP Üye

Performans: 143
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özcan KULAKSIZ Üsküdar Mithatpaşa M.T.A.L

« Yanıtla #1 : 06 Mayıs 2009, 11:20:41 »

çalışmalarınızda başarılar dilerim elgiz hocam kitabınızda hayırlı olur inşallah

"Tereddüt edersen bacakların seni taşımaz. “Yürüyeceğim” de, bas ve yürü!"
consinus
VIP Üye

Performans: 120
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 06 Mayıs 2009, 13:03:06 »

Biliyorum ki;"Hayalleri olanlar uyuyamaz."Ben de hayallerimi gerçekleştirmek adına uykusuz geceler yaşıyorum.
çalışmalarınızda başarılar dilerim elgiz hocam kitabınızda hayırlı olur inşallah

Diyar-ı küfrü gezdim beldeler kaşaneler gördüm.                             
Dolaştım mülk-i İslam-ı bütün viraneler gördüm.                           

Ziya PAŞA

Coğrafyayı anlamak; hayatı anlamaktır!..
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic