Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Anadolu-Fen liselerine öğretmen alımı sınavı ile ilgili bir soru...  (Okunma Sayısı 3323 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
MLM
Uzman Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 13 Aralık 2009, 21:15:59 »

değerli hocalarım...umarım doğru yere yazıyorumdur...

malumunuz anadolu liselerine öğretmen alımı sınavı yaklaşıyor...

benim sına içeriği ile ilgili bir sorum var...

şöyle ki:

2007 ve 2008 yılı sınavlarında, sınav kitapçığında "öğretmenlik meslek bilgisi dersleri" diye bir başlık var...

benim sorum bu başlık altındaki soruları tüm branşlar mı cevaplıyor?

yoksa!!

anadolu öğretmen liselerinde "öğretmenlik meslek dersleri" öğretmenliği için sınava girenler mi cevaplıyor?

cevaplarınızı beklliyorum...

teşekkürler...
İbrahim Burhan
Uzman Üye

Performans: 45
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 13 Aralık 2009, 21:19:53 »

sınava giren bütün adaylar için ortak soru bölümü hocam
MLM
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 13 Aralık 2009, 21:29:21 »

ben şimdi kitapçığa dikkat ettim, orada şöyle bir ifade var:  1 den 55 e kadar ortak sorular, tüm adaylar cevaplayacaktır...(sayfa 3-8 ) , 56 dan 100 e kadar özel alan (branş bilgisi) sorularıdır...

öğretmenlik meslek bilgisi dersleri de 56 dan 100 e kadar olan alanda bulunuyor...yani sanırım benim yukarıda yazdığım 2.durum için geçerli bu sorular...
maya
Sürekli Üye

Performans: 20
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 14 Aralık 2009, 10:47:49 »

meslek bilğisi dersken orda kasdedilen branş soruları oluyor yani bizim için cografya soruları sadece biz cevaplıyoruz ilk 50 soru ortak sonraki 50 soru bizim branşın cevaplayacağı sosorular
lamina
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 14 Aralık 2009, 17:49:02 »

Coğrafya soruları üniversitede gördüğümüz coğrafya konularından çıkıyor. Coğrafyanın kurucuları (beşeri vs), harita,göller, toprak kesin çıkar. Öğretmenlik bilgisinden ericson, kohlberg,freud kesin çıkar.Eğitimde kuramlardan da geliyor. Sınava giren arkadaşlara başarılar dilerim.
MLM
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 14 Aralık 2009, 20:49:11 »

ben anlatamıyorum galiba...orada kitapçıkta ortak sorular içerisinde "öğretmenli meslek bilgisi" diye bir başlık var...

bir de branşlar başlığında "öğretmenlik meslek bilgisi dersleri" diye bir başlık var...

ortak sorular herkes için onu anladım ben ilk bakışta "öğretmenlik meslek bilgisi dersleri" başlığının da bize ya da herkese hitap ettiğini sanmıştım...

ama sanırım bu başlık " öğretmen liselerindeki, öğretmenlik meslek derslerine" giren hocalara yönelik...

ya da net bilgisi olan bilgilendirsin lütfen....
:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 14 Aralık 2009, 21:14:25 »

kılavuzda aynen böyle geçmekte:

o. Sınavda 15 Türkçe, 15 Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi, 25 Öğretmenlik Meslek
Bilgisi, 45 Özel Alan Bilgisi sorusu sorulacaktır.

öğretmenlik meslek bilgisi ( yanlış bilmiyorsam eğitim bilimleri diye geçiyor) tüm branşlar tarafından cevaplandırılan sorulardır.

branşlara özel sorular özel alan bilgisi sorularıdır.

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
flora
Üye
**

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 14 Aralık 2009, 22:23:39 »

Yukardaki tüm sorulara cevap vereceksiniz.Geçen sınavda baraj 60 puandı. Bu sınavda barajın 40 olduğu söyleniyor. Sınava katılacak arkadaşlara başarılar dilerim.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic