Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı Hayırlı Olsun!  (Okunma Sayısı 2111 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 18 Eylül 2011, 09:01:54 »

2011-2012 Eğitim-öğretim yılında tüm arkadaşlara başarılar diliyoruz. İnşallah verimli, başarılı, sorunsuz ve mutlu bir eğitim yılı olur. Herşey gönlünüzce olsun.

coğrafya.biz

Bir topluluk ulus olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır. Onlardır ki, toplumun gerçek bir ulus haline getirirler.    Atatürk

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #1 : 18 Eylül 2011, 09:57:23 »

Öğretmenlik her şeyden önce bir ideal, gaye ve hizmet mesleğidir. “Bir insanı kötülüklerden alıkoyup iyiliğe sevk etmek, üzerine güneşin doğduğu her şeyden daha hayırlıdır” sözü icra ettiğimiz mesleğin ne kadar onurlu ve yüce bir gayeye hizmet ettiğini göstermesi bakımından anlamlıdır.

Bir insanı kurtarmanın, bir âlemi kurtarmak kadar önemli olduğu çok iyi bilinmelidir. Çünkü iyi eğitilen bir insan, huzurlu bir toplum ve mutlu bir gelecek demektir.  Yeryüzünün bütün uluslarının en başta gelen ortak dileği, "daha mutlu, daha aydınlık bir geleceğe kavuşmak" değil midir?

Öğretmen hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna adayabilmelidir. Bir insanın geleceğinin şekillendirilmesi üzerinde oynağı rol düşünüldüğünde sorumluluğunun bilincinde olan bir insan için bu oldukça ağır bir yüktür.   Bunun için muhatabı insan olan öğretmenlerin yapacağı bir hatanın telafisi yoktur. Temennimiz yapacağımız çalışmalarla öğrencilerimizin hedeflerine ulaşmasında en yüksek katkıyı sağlamamızdır.

Görev ve sorumluğunun bilincinde olan tüm meslektaşlarımıza başarılar dilerim.

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic