Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yerdeğiştirme ile ilgili bir soru  (Okunma Sayısı 3333 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
hfuat
Deneyimli Üye

Performans: 94
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 16 Eylül 2008, 07:26:13 »

Arkadaşlar anadolu lisesine tayinim çıktığı halde okuldaki müdürüm ilişiğimi kesmiyor.Ne yapabilirim.
:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 16 Eylül 2008, 08:14:38 »

isteyerek kesmiyor ise bu bir suçtur. milli eğitime başvurup durumu belirtebilirsiniz.

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
sevim
Yeni üye
*

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 16 Eylül 2008, 08:27:54 »

Aynı durum bizdede var.Okul müdürümüz benimle birlikte bir çok arkadaşımın  cumadan önce ilişiğimizi kesmeyeceğini söyledi.
günaydın
VIP Üye

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2008, 08:48:54 »

arkadaşlar okulların ilk açıldığı günlerde bakan imzalı bir genelgeye göre atama işlemleri dönem sonuna kadar durduruldu.

Saliha Günaydın
İzmit Atılım Anadolu Lisesi
İzmit/ Kocaeli
hfuat
Deneyimli Üye

Performans: 94
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 16 Eylül 2008, 09:15:43 »

Arkadaşlar müdürlerin bekletme hakkı nekadardır.Yasal süre hakkında bilgisi olan varmı?
:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 16 Eylül 2008, 09:19:24 »

müdürlerin bekletme hakkı diye bir hakkı yoktur. keyfi uygulamalarda bulunurlar bazen. karaname çıktıktan sonra ilişik kesme süreci başlar. ve kılavuzda göreve başlamaların bian önce yapılması gerektiği özellikle vurgulanmıştı sanırım

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
ykecici
Genel Moderator

Performans: 28
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 16 Eylül 2008, 19:34:30 »

Arkadaşlar müdürlerin bekletme hakkı nekadardır.Yasal süre hakkında bilgisi olan varmı?

Okul idaresi atama kararnamesi okula ulaşan personele atama kararnamesini vakit geçirmeksizin tebliğ etmesi gerekir. Atama evrağını tebellüğ eden öğretmenin 15 gün içersinde ilişiğini kesmesi gerekir.Yani bu tip atamalarda yasal süre 15 güne kadardır.

Milli eğitim bakanlığının öğretmen atamasını dönem sonuna kadar durduran emrine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://personel.meb.gov.tr/upload/Atamaların%20Durdurulması.pdf

9 Eylül 2008 tarihli bu yazıda 2008-2009 eğitim öğretim yılının başlamış olması nedeni ile mücbir sebep olmaksızın (Bireysel ya da idari) yeni atamalar durdurulmuştur.  Bu yazı çıkmadan önce 5 Eylül 2008 tarihinde yapılan Anadolu Liselerine yapılan atamalar bu yazının kapsamı dışındadır.

Bazı işgüzar müdürlerin genelgeyi yanlış yorumladığını, başlamış olan atama işlemlerini(Anadolu Liselerine öğretmen ataması vb)sonuçlandırmadığını gören MEB Personel Genel Müdürlüğü 11 Eylül 2008 de İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderdiği  aşağıdaki linkten örneğini göreceğiniz yazının 2. maddesinde Anadolu ve Fen Liselerine yapılan öğretmen atamalarının 9 Eylül 2008 tarihli genelge kapsamı dışında olduğu açıklanmıştır.

http://www.guncelegitim.com/haber_detay.asp?haberID=2041

Okul müdürünüzü Personel Genel Müdürlüğünün 11 Eylül tarihli bu yazısından haberdar ederseniz ilişiğinizi hemen keserler.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic