Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: UNICEF’ten eğitim eleştirisi  (Okunma Sayısı 1987 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 27 Haziran 2007, 13:37:19 »

UNICEF’in İcra Direktörü Ann Veneman, Türkiye’nin çocukların ve gençlerin durumuna ilişkin önemli ilerlemeler kaydettiğini söyledi. Ancak Veneman, eğitim sistemine yönelik eleştirilerde bulunarak, “Eğitimin kalitesi açısından kaygılıyız” dedi.

İSTANBUL - Karadeniz Ekonomik İşbirliği Zirvesi ve OECD forumuna katılmak için İstanbul’a gelen Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu’nun (UNICEF) İcra Direktörü Ann Veneman, Türkiye’deki çocukların durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Ann Veneman, özellikle diğer gelişmekte olan ülkelerle karşılaştırıldığında Türkiye’nin çocukların ve ailelerin yaşam koşullarında önemli ilerlemeler sağladığını söyledi. Ancak Veneman’a göre, hâlâ büyük eksikler var.

Veneman, “Bölgeler arası eşitsizlikler var. Özellikle kırsal kesimde eğitim oranı çok düşük. Kızların okulu bırakma oranı yüksek. Çocuk ve anne ölümlerinin azaltılması konusunda önemli bir ilerleme sağlandı, ancak daha derine bakılmalı. Politika yapanlar bölgesel olarak da konuya eğilmeli. Böylece kaynakların paylaştırılması ve hangi bölgeye dikkat edilmesi konusunda daha iyi kararlar verilebilir. UNICEF olarak, eğitim kalitesi açısından da kaygı duyuyoruz” diye konuştu.

Ailelerin ve gençlerin sorunlarını da dinleyen UNICEF İcra Direktörü Ann Veneman, eğitim sistemini eleştirdi.

Veneman, “Gençlerin eğitim kalitesi ve üniversite sınavını geçebilmek için parayla özel ders almak zorunda kalmalarıyla ilgili kaygıları var. Bunu gerçekten endişe verici buldum. Çünkü okulda gerekli bilgileri öğrenemedikleri için özel ders almak zorunda kalıyorlar. Kamu okul sisteminde buna gerek olmamalı” dedi.

ntvmsnbc.com

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

Jön_Türk
VIP Üye

Performans: 164
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 27 Haziran 2007, 15:41:40 »

Biz zaten bunları biliyoruz.İsteğimiz bu sorunları çözmede izlenecek yöntem ve teknikleri belirlemek.
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 27 Haziran 2007, 16:54:38 »

Biz zaten bunları biliyoruz.İsteğimiz bu sorunları çözmede izlenecek yöntem ve teknikleri belirlemek.
Katılıyorum hocam yaşadıklarımızı bize analizlemenin bir gereği yok bunları çözmede sonuca gitmede sıkıntımız var.

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Site Yöneticisi

Performans: 1771
Çevrimdışı Çevrimdışı

Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi

« Yanıtla #3 : 27 Haziran 2007, 18:44:00 »

dünya konjöktüründe sorunlar belirtilir neden se çözüm için hiç bir adım atılmaz.Bizde olduğumuz yerde sayar dururuz. Nereye kadar?

Yaş kırk dört yolun yarısı +9
Dante gibi ortasını geçtik ömrün.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic