Anket
Soru: Sizce Öğretmenlere ve Öğretmenlik Mesleğine gerekli itibar gösteriliyor mu?
Evet gösteriliyor - 0 (0%)
Kısmen gösteriliyor - 0 (0%)
Hayır gösterilmiyor - 0 (0%)
Toplam oy: 0

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkiye'de öğretmenlere gerekli itibar gösteriliyor mu  (Okunma Sayısı 4360 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Site Yöneticisi

Performans: 1771
Çevrimdışı Çevrimdışı

Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi

« : 19 Haziran 2007, 16:20:31 »

Sonuçları merak ediyorum.

Yaş kırk dört yolun yarısı +9
Dante gibi ortasını geçtik ömrün.
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 19 Haziran 2007, 16:30:02 »

itibar mı? Türkçe'ye yeni giren bir kelime olsa gerek.

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

fecaat
Uzman Üye

Performans: 88
Çevrimdışı Çevrimdışı

B.ŞAHİN

« Yanıtla #2 : 19 Haziran 2007, 16:35:49 »

Sonuç zaten belli hocam öğretmen bile yeri geliyor başka bir öğretmen arkadaşına itibar göstermiyor. bu ülkede öğretmen olmak gerçekten zor iş, hele bir de sosyal alanlardan birinin öğretmeniyseniz daha da zor. hele hele milli bayramlarda eğitim seviyesi benden çok daha düşük olmasına rağmen protokolde oturanların önünden öğrencilerle birlikte yürüyüp geçmek daha da zor. Bu meslekte yükselmek çok zor. yıllarca çalışırsınız çok zor ama ilçe milli eğitim müdürü olursunuz derken 25 yaşında belkide sizin okuttuğunuz biri kaymakam olur başınıza gelir. anlayacağınız manevi olarak kendinizi tatmin etmezseniz bu mesleği yapmak gerçekten çok zor. hocam bir dokundunuz bin ah işittiniz. kusura bakmayın. saygılarımla..

Ilgaz Atatürk Ç.P.L
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #3 : 19 Haziran 2007, 16:37:27 »

İtibar çok uzaklarda kalan nostaljik güzel,hoş bir değer hocam maalesef.Benim öğrenciliğimde bizim öğretmenlerimize gösteriliyordu...

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Site Yöneticisi

Performans: 1771
Çevrimdışı Çevrimdışı

Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi

« Yanıtla #4 : 19 Haziran 2007, 16:40:28 »

Aslında amacım Bu anketten yola cıkarak . Sorunun halledilmesi için neler yapılması gerektiğine doğru yol almak. Bakalım anketin sonuçlarına ondan sonra sorunu halletmek için yapılması gerekenlerle ilgili başka bir anket açarız. Saygılar.

Yaş kırk dört yolun yarısı +9
Dante gibi ortasını geçtik ömrün.
hakkani
Sürekli Üye

Performans: 23
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 19 Haziran 2007, 16:49:50 »

Fecaat hocama aynen katılıyor. Ve sistemin bir an önce düzeltilmesini istiyorum.

Vaslını yadeyledikçe ağlarım,
Ta nefes var ise kuru cismimde feryad eylerim...
okuyanus
Uzman Üye

Performans: 179
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 19 Haziran 2007, 19:07:20 »

yükselen değerler para merkezli olduğundan elbette üç kuruşa muhtaç hale gelen öğretmenlere itibar azalacaktır.Öğrencilerimizin çoğu maalesef hababam sınıfı mantığını aşabilmiş değil.

yasaklar güvenlik sağlayabilir ama özgürlüğü asla...
necatieroglu
Uzman Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 19 Haziran 2007, 19:10:01 »

Ne itibarı!!!!!

N.Eroğlu
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 19 Haziran 2007, 19:24:50 »

Ülkemizde itibar biliyorsunuzki kazançla ölçeklendiriliyor.Bu gidişle de itibar bizim semtimize uğramaz.İyi kötü eskidenmiş öğretmenin itibar görmesi.Artık velilerimiz bile lafın gelişide olsa''eti senin kemiği benim'' felsefesini çoktan bırakıp sözümüze bile itibar etmeyip çocuğunun kafasına göre eğitim yorumlarına kulak asıyor.Geçtik saygıyı itibarı okul basıyor,öğretmene saldırıyor..vs..vs..Bu mesele uzun ve bitmez en iyisi burada kesmek..Herkese iyi akşamlar..

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
bed
Uzman Üye

Performans: 108
Çevrimdışı Çevrimdışı

BİZE HERYER COĞRAFYA

« Yanıtla #9 : 19 Haziran 2007, 20:08:44 »

itibar:değer verilen,değerli,saygın,sözü geçen...değil mi?
''okuda bi öğretmen ol bari oğlum kızım''
başka söze gerek yok sanırım.

Bülent Ecevit Demirci                                          
URLA HAKAN ÇEKEN ANADOLU LİSESİ
İZMİR                   TS
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #10 : 19 Haziran 2007, 20:33:39 »

Çok karamsar konuşmuşsunuz arkadaşlar öğretmenlik toplumda itibar gören bir meslektir,biz kendimizi küçük görürsek,itibar görmüyen bir meslek erbabı olarak görürsen  çevremizden itibar görmeyi beklemek çok doğru olmaz.Bir düşünün bakalım bir öğretmen toplumda herhangi bir devlet memuruyla eş tutuluyormu,aynı saygıyımı görüyor,hayır bence çok daha fazla saygı görüyor.Öğrencilerimizi bu konuda baz almayalım,bir kaç kendini bilmez öğrenci yüzünden bu ulvi meslek değer yitirmez.Ancak bundan 20 yıl önceleri öğretmenlik mesleği yanlış uygulamalarla ayaklar altına alınmış,öğretmenler çok itibar yitirmişlerdi,öyleki insanlar çocuklarına "hiç bir şey olamıyorsan bir öğretmen ol bari "diyordu ,bununda sebebi bizi yöneten cahil cühela kadrodan kaynaklanıyordu,siyaset herşeyin önüne geçmişti,çok kısa süre eğitimle öğretmen yetiştiriliyordu,çok kötü günlerdi o günler,ama geride kaldı artık öğretmen toplumda o çok eski günlerdeki gibi olmasada itibarını kazandı,şimdi her isteyen öğretmen olamıyor görüyorsunuz,işide çok fazla maddi durumla ölçmemiz çok doğru olmaz,biz önce kendimize değer verelim,kendi meslekdaşımıza  saygı gösterelim ve sahip çıkalım o zaman işte toplum bize saygıda kusur etmeyecek ve itibar gösterecektir.Çok güzel bir söz vardır "insan kıyafetiyle karşılanır aklı ile uğurlanır" işte öğretmen toplumdan her zaman bir adım önde olduğu için ,aydın bir kesimden olduğu için hep aklı ile uğurlanmıştır,giyimi kuşamı yerinde olan ,maddi durumu iyi olan bunu aklı ile birleştirmemişse saygı görmeyecektir,ona gösterilecek saygı onun parasınadır aklına değil.Ben mesleğimin saygın olduğunu düşünüyorum ve toplumunda dediğim gibi çok eskilerde olduğu gibi olmasada öğretmene itibar ettiği düşüncesindeyim. Herkese selamlar..

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 19 Haziran 2007, 21:10:13 »

Biz öğretmenler toplumda senede 3 ay yaz tatili,15 gün de yarıyıl tatili 3,5 ay tatil yapan bedavadan para kazanan insanlarız.En kolay meslek öğretmenlik olarak görülüyor.Bir de maaş zamları gündeme gelince gazete ve televizyonların verdiği 1/4 öğretmenleri maaşını tüm öğretmenler alıyor sanan millet öğretmenliği hem çok para kazanan hem de çok tatil yapan bir meslek olarak görüyor.TABİ BİZİM ÇEKTİĞİMİZİ BİLEN YOK.

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 19 Haziran 2007, 22:02:25 »

Biz öğretmenler toplumda senede 3 ay yaz tatili,15 gün de yarıyıl tatili 3,5 ay tatil yapan bedavadan para kazanan insanlarız.En kolay meslek öğretmenlik olarak görülüyor.Bir de maaş zamları gündeme gelince gazete ve televizyonların verdiği 1/4 öğretmenleri maaşını tüm öğretmenler alıyor sanan millet öğretmenliği hem çok para kazanan hem de çok tatil yapan bir meslek olarak görüyor.TABİ BİZİM ÇEKTİĞİMİZİ BİLEN YOK.
Birde ola ki ders ücretlerine % 2,5 ,%5 zam yapılacak olursa ,3 ay önceden basında yaygaralar başlar:Öğretmenler 300 ytl bilmem 500 ytl ders ücreti alacaklar.Bu ders ücretindeki herkesin aynı rakamı alacağı standardını nasıl sağlıyorlar bilemiyorum.Ettraflarında hiç mi öğretmen yok bu bilgileri yazarken yoksa işlerine öylemi geliyor.

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #13 : 20 Haziran 2007, 08:19:06 »

Herşeyi herkesten çok iyi biliyorlar ama işlerine geldiği gibi davranıyorlar.
Şimdiye kadar maaşlar açıklanırken hep 9/1 öğretmen maaşı örnek verilirdi o şekilde açıklanırdı fakat ben daha  9/1 de olan bir öğrtetmenin orada açıklanan maaş aldığına şahit olmadım.

orhanözcan
Sürekli Üye

Performans: 12
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 20 Haziran 2007, 11:41:19 »

Sercanx hocam sana katılıyorum.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic