Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: sistem hatalı mı?  (Okunma Sayısı 3867 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BeYaZ GeLiNcİk
Deneyimli Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

Hayırlı ramazanlar

« : 18 Mayıs 2009, 14:57:08 »

günümüz eğitim sistemi bence çok yavaş yani insanlar boşboşuna  yıllarını heba ediyor liseyi bitirip evde oturmak ve 18 yaşına kadar bir işe yaramamak. Sad hem birde eğitime daha erken başlamak ve daha erken bitirmek gerekir
boş ve işe yaramaz bilgiler biz gençlerin sadece zaman kaybıdır...baksanıza ilk okul =8 yıl .lise=4 yıl.üniversite=4 veya 6 yıl .bunları hepsinin yerine adam gibi 10 yılda  bitirin.  işte.mesela 2 günlük tatil ne gereği var şimdi zaten haftasonu var....

yunus necati
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

coğrafya en temel bilimdir.

« Yanıtla #1 : 18 Mayıs 2009, 19:09:14 »

Evet katılıyorum.Kaliteli bir sistem yok.Sadece genç nüfüsü okulla oyalama stratejisi uygulanıyor.Lise öğretmeniyim liseye toplama çıkarma bilmeyen öğrencilerin geldiklerini görmek insanı ülke adına eğitim sistemi adına üzüyor.Sağlıklı bir alt yapı ve sağlıklı bir yönlendirme yapılamıyor.yönlendirmenin yapılacağı sağlıklı sahalarda olmayınca sistem tamamen kilitleniyor..Saymakla bitmez.
karakaya291
Sürekli Üye

Performans: 53
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 18 Mayıs 2009, 20:03:00 »

sistem diye bişey yoktur.kişinin ve ailenin düşünceleri önemlidir.iki gün tatilin olması sorun değildir sorun iki gün tatil diye tatil yapandadır.sorun okulda öğrenilen herşeye boş demektir.sorun okuyan ne olmuş, işmi bulmuşta ben okuyum demektir.sistem diye bişey yoktur çözüm sınavların olmadığı bir gündede öğrenme arzusuyla, zevkiyle derse çalışabilmektir. çözüm öss olmasada sırf bişeyler öğrenmek için dersaneye  okula gidebilmektir. çözüm lisans eğitimini aldıktan sonra iş bulamayacağını bilsede bilim için okumaktır. çözüm öğretmenin ve öğrencinin zil sesini duyduğunda ders bitti diye üzülmesidir.çözüm lisans eğitimi dönemini gezme, zamanı boşa geçirme özgürlüğü olarak görmemektir. çözüm sigara sağlığa zararlıdır diyen öğretmenin ve doktorun sigara içmemesidir.
aslanacan
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #3 : 18 Mayıs 2009, 20:12:05 »

sistem diye bişey yoktur.kişinin ve ailenin düşünceleri önemlidir.iki gün tatilin olması sorun değildir sorun iki gün tatil diye tatil yapandadır.sorun okulda öğrenilen herşeye boş demektir.sorun okuyan ne olmuş, işmi bulmuşta ben okuyum demektir.sistem diye bişey yoktur çözüm sınavların olmadığı bir gündede öğrenme arzusuyla, zevkiyle derse çalışabilmektir. çözüm öss olmasada sırf bişeyler öğrenmek için dersaneye  okula gidebilmektir. çözüm lisans eğitimini aldıktan sonra iş bulamayacağını bilsede bilim için okumaktır. çözüm öğretmenin ve öğrencinin zil sesini duyduğunda ders bitti diye üzülmesidir.çözüm lisans eğitimi dönemini gezme, zamanı boşa geçirme özgürlüğü olarak görmemektir. çözüm sigara sağlığa zararlıdır diyen öğretmenin ve doktorun sigara içmemesidir.

insan olma sorumluluğunu taşımaktır!!!
nerde olursan ol...
kim olursan ol!...
bulunduğun yerin konumun gerektirdiği sorumluluğu taşırsan  mes'ele bitmiştir!...

aha geldik gidiyoruz....
marzuba
VIP Üye

Performans: 385
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 18 Mayıs 2009, 20:34:03 »

O kadar da basit değil.Eğer söylediklerini sen uygulamış olsaydın  o kadar da basit olmadığını anlardın.Sorun sistemdedir.Ve yanlışlarında dır.Biraz araştır oku karşılaştır ve ne demek istediğimi anlarsın.
   Senin hesabına göre geri kalmış ülke insanları biraz ?    oluyo.Gelişmiş ülke insanları zeki,akıllı,vs vs ne dersen de .Hayır olay sistemde dir insanlar da değil.Eğitime ,insana,bilime,fikirlere verilen değer dedir.
   Vermediğimiz için bu haldeyiz.Bahane uydurmaya gerek yoktur.

Eyyy devlet çık artık,şişemizin kadehimizin içinden!!!!
DeDe
Ahmet Aydoğmuş
Genel Moderator

Performans: 1411
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 18 Mayıs 2009, 21:46:00 »

Ben ve öğrencilerimin sınıfta yaptığı çok çarpıcı bir tesbiti paylaşmak istiyorum. Anadolu liseleri dil sınıflarında dört yıl boyuncu 1600 saat civarında İngilizce dersi görülüyor. Diğer sınıflarda ise İngilizce ders saati toplamı dört yıl boyunca 600 saat civarında. Yolda karşılaştığınız bir yabancı ile İngilizce  konuşup anlaşabilir misiniz? sorusuna, kendine güvenip evet diyen çok çok az.

Emekli Coğrafya Öğretmeni Batıkent / ANKARA
BeYaZ GeLiNcİk
Deneyimli Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

Hayırlı ramazanlar

« Yanıtla #6 : 19 Mayıs 2009, 05:24:21 »

insanlar artık öss .sbs gibi sınavları çocukların hayatlarına bağlamışlar dersaneler olmazsa olmaz olmuş halbuki aileler dersaneye verdikleri paranın yarısını okula verseler okul çok da iyi olur dersanelerden sistem bunu insanlara yaptıramıyor herşey kalıplaşmış bu ülkede  ...
karakaya291
Sürekli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 19 Mayıs 2009, 07:17:47 »

marzuba kardeşim inan o kadar basit herkes ama herkes çocuğuna bunu öğretecek. "bahane bulmaya gerek yok"
yunus necati
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

coğrafya en temel bilimdir.

« Yanıtla #8 : 19 Mayıs 2009, 07:26:19 »

konu sistemin aksaklıklarıyla ilgili.yoksa şahsi eksiklerimiz değil.Elbette Karakaya291'in söyledikleri gibi biz ideal olmalıyız.Kendimiz birşeyler yapabilmeliyiz.Elbette şahsi eksiklerde çok.Fakat şu bir gerçek ki sistemin eksikleri ve hataları da çok..Karakaya291 hocam şahsi yapmamaız gerekenleri çok güzel anlattı..sistemin de eksiklerini aynı güzelllikte anlatacağına inanıyorum.
acar54
VIP Üye

Performans: 47
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 19 Mayıs 2009, 19:00:32 »

konunun sistemle ilgili olduğuna batılı bilim adamları şu cümlelerle örnek veriyor:
 Türklerin Almanyada Meksikalıların Amerikada üstün  başarılar göstermesi , ülkelerinin geri kalmasının sistemle olduğu ile ilgilidir.

karakaya291
Sürekli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 19 Mayıs 2009, 19:24:44 »

türkler almanyada "eğitimde üstün" başarılarmı göstermiş!böyle bişeye çok sevinirdim hocam ; fakat oran olarak başarılı olanlar çok düşük seviyede.sebebini sorduğunuzda bizimkiler ilk şunu söylüyorlar:ayrımcılık yapıyorlar,bizim başarılı olmamızı istemiyorlar,ırkçılar..vs. çevrenizde gurbetçiler  varsa lütfen bi sorun.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic