Sayfa: 1 2 [3]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Öğretmenlik onurumuzun çiğnenmemesi için LYS ve SBS sınavlarında görev almayın..  (Okunma Sayısı 14077 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
castle344
VIP Üye

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #30 : 03 Haziran 2012, 13:35:45 »

gardaşlar benim derdim parasında değil zaten 2 senedir sınavlara girmiyorum . Asıl bana koyan içeri girerken suçlu gibi aranmam. aklımdan şöyle diyorum madem bana güvenmiyorsunuz neden bana sınavda görev veriyorsunuz. güveniyorsanız beni suçlu gibi neden arıyorsunuz.Ellerinden gelse donsuz sınav görevi yaptıracaklar.
isteyen girsin bu şartlarda benden sınav görevlisi olmaz .para her şeyi alabilir ama benim ve mesleğimin onurunu alamaz
erci
Uzman Üye

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #31 : 03 Haziran 2012, 22:52:46 »

okul olarak sbs görevini reddetik her okulu kendi üzerine düşeni görevi getirmek için görev almayı kabul etmemeye çağırıyorum...
alikaratas
VIP Üye

Performans: 40
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #32 : 06 Haziran 2012, 15:32:59 »

okul olarak sbs görevini reddetik her okulu kendi üzerine düşeni görevi getirmek için görev almayı kabul etmemeye çağırıyorum...
çabanıza hayran kalmamak elde değil.Ancak çoğunluğu maalesef ikiyüzlü olan bir camianın içerisindesiniz.Sadece öğretmenler odasında ahkam keser.İş eyleme geldiğinde bahane üretme makinesi gibi olur öğretmen.Sonra hiçbirşey olmamış gibi pişkin pişkin konuşmaya devam eder.11 yıllık öğretmenim bu olay gibi turnusol kağıdı olmuş bir olay görmedim.Bu sürünün çobanı olmak bence çok keyifli.(SÖZÜM ONURU VE HAYSİYETİ İÇİN YAŞAYAN DÜRÜST ÖĞRETMENLER VE İNSANLAR İÇİN GEÇERLİ DEĞİLDİR)

\\"Rabbim Allah\\'tır de, sonra doğru ol!\\"
Fatih Oğuz
VIP Üye

Performans: 45
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #33 : 06 Haziran 2012, 18:25:05 »

Hafta sonu sbs de sınav görevi çıktı , okul idaresine sınava giremeyeceğim ile ilgili dilekçe verdim. İl mebe fakslandı , baktım bugün bir mesaj geldi telefonuma hafta sonu sınav göreviniz var diye. Sınav sorgulama sayfasına girdim baktım sınav göreviniz iptal edildi yazıyor. Evine iki maaş giren kişiler tek maaş girenlerden daha hevesli sınavlarda görev almaya. Protestoda da ortalıkta görünmüyorlar.
behar
Uzman Üye

Performans: 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #34 : 06 Haziran 2012, 19:00:51 »

Ösym çoğunlukla
Diyarbakırda öğretmenlere görev vermedi .Eylem gücünü gösterdi bence doğru yoldayız.

Güneş'e dön yüzünü aydınlansın yarınlarımız.
lesmer3366
VIP Üye

Performans: 51
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #35 : 06 Haziran 2012, 19:54:02 »

Birçok okulda öğretmenlere LYS sınavlarında görev vermediler. KORKUYORLAR!!!
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #36 : 07 Haziran 2012, 13:14:44 »

az sonra yazacağım bu yazımdan dolayı tepki alacağımı biliyorum ama doğru bildiğimden şaşmam ve doğruyu söylemekten asla gocunmam kısa bir süre öncesine kadar ben de öğretmendim ama şu an camiada değilim yaşadığım tecrübeler şunu gösterdi Cumhuriyet tarihinde tek bir öğretmen hareketi veya birlikteliği gösteremezsiniz MEB'in 35 TL ÖSYM'nin 70 TL si bir yana sınav için 15 TL verseler bile o sınavda gözetmenlik yapıp parayı almak için 100 bin öğretmen bulabilirim size siz daha tanıyamamışınız meslektaşlarınızı ŞİMDİDEN SÖYLEYEYİM AHA BURAYA YAZIYORUM BU KONUDA EN UFAK BİR SIKINTI YAŞANMAYACAK ancak sanal dünyada bu birkaç yazışma ve eyleme davetten başka birşey çıkmaz 

TÖS (Türkiye Öğretmenler Sendikası) ve TÖBDER (Tüm Öğretmenler Birleşme ve Dayanışma Derneği) 'i araştırmanızı öneririm...

Dünyayı güzellik kurtaracak...
svc84
Uzman Üye

Performans: 13
Çevrimdışı Çevrimdışı

Yüksel Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur.

« Yanıtla #37 : 07 Haziran 2012, 13:33:31 »

okulumuzda 3 öğretmen protestodan habersiz sınav görevi istemişlerdi ancak bugün pişmanlıklarını dile getirdiler ve girmeyeceklerini söylediler. bakalımm sınav dönemi her şey belli olur. öğretmenlere hak ettikleri  verilene kadar bu eylem sürmeli. sadece bir sınav dönemi ile sınırlı kalmamalı. kendi adıma 2 defa açık lise sınavına girdim 2 defa seçimde sandık başkanlığı yaptım ancak  bu saatten sonra ne seçimde ne sınavda işim olmaz. görev alanlara da bol kazançlar dilerim. umarım onurunu bir kenara bırakıp bu gülünç rakamlara tenezzül eden öğretmen dediğimiz kişiler gün geçtikçe bu camiadan ellerini çekip yerlerini daha onurlu bir nesle teslim ederler. sağlıcakla kalın
metin21
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #38 : 08 Haziran 2012, 17:07:35 »

bende bu eylemde yerimi alıp sınava gitmeyecem
barbarosömer
Yeni üye
*

Performans: 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #39 : 09 Haziran 2012, 11:50:02 »

Yazıklar olsun ki yine birlik olamadık. Yine satıldık. Görev almayacaz diye boşa ahkam kesmişiz. Bize herşey müstahak. Öğretmenmi ne yapsan sesi çıkmayacak kuzu işte demeleri hakmış
antarktika
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #40 : 09 Haziran 2012, 18:42:56 »

herkes haklı ama etkin bir tepki yok.Öğretmenlerin en büyük sorunu organize olamamak.ben sınavlarda görev almam.ihtiyaç olsa dahi almam.ama çoğu şeye zaman bulamayan sınav görevine zaman buluyor.İhtiyacı olan olmayan herkes bu görevlere bayılıyor.kimse üç kuruşu kaybetme riskine girmiyor.
subutay78
Uzman Üye

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #41 : 12 Haziran 2012, 07:16:45 »

Bİz okul olarak kabul etmedik;)
vural1967
Sürekli Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #42 : 14 Haziran 2012, 13:11:26 »

sınavlara katılmıyorum arkadaş kim gözetiyorsa gözetsin
süper tornado
Deneyimli Üye

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #43 : 15 Haziran 2012, 08:11:49 »

Yıllardan beri hiçbir sınavdan görev almıyorum.Almayacağım.Teşekkürler
asiyabend
Yeni üye
*

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #44 : 15 Haziran 2012, 17:11:44 »

Değerli meslektaşlarım biz Diyarbakır'da bütün dayatmalara, doktorlara telkinlerde ve tehdıitlere alet olmalarına rağmen SBS sınavını protesto ettik. ÖSYM de bu durumdan korkarak öğretmenlere mümkün olduğunca görev vermedi.
15 yıllık öğretmenliğimde ilk kez hiç bir sendikanın özel bir çabası, talebi, olmaksızın tabandan gelen bu tavır benim için elde edilecek bütün kazanımlardan daha önemli.
Ben eğitim sen'liyim. Şunu çaok iyi gördüm ki taban isterse sendikasını da adam gibi çalıştırır. Haklarını da söke söke alır.
Bu protestonunun en anlamliı tarafı biz öğretmenler farklı fikirde, inançta, sendikada da olsak AYNI GEMİDEYİZ. O yüzden onurumuzu ortaklaşa ya kaybederiz, yada koruruz.

Onurumuzu korumaya devam...

ÖNERİ; Eylül ayında 21 saatten fazla ders almayalım.
Sınavları boykot etmeye devam edelim...
Sayfa: 1 2 [3]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic