Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Öğretmenler Yan Gelip Yatar!  (Okunma Sayısı 4133 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
maksu
Üye
**

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 20 Eylül 2011, 16:43:32 »

Yeni eğitim-öğretiminin arifesinde kiminin kaldığı öğretmen evi yakılırken, kimi evine roket atarla saldırıldığı için banyoda sabahlarken onların can güvenliğinden, yaşadıkları sıkıntılara çözüm bulmak, onlara moral vermek yerine adeta morallerini bozmaya çalışmak ne kadar doğru o yüzden yeni nesile en büyük beddua: ÖĞRETMEN OLASICALAR!
...
Bir kaç yıl önce Ağrı’da soba kovasını doldurup sobayı tutuşturmaya çalışırken hayatını yitiren gencecik öğretmen yattığı yerden para kazanıyordu! Evet Beyler öğretmenler yatar! Bir ülkenin en kıymetsiz topluluğunu oluşturduğunu fark etmesine rağmen “her bölge ve iklim şartlarında öğretmenlik” yapar ve kendine kıymet vermeyen ülkesi için kanını döker, öğrencileri için canını verir, şehit olur, toprağa düşer ve yatar bir mezarda:1917 yılında Irakta şehit düşen Abdulkadir Usta,1992 yılında Iğdır’da şehit düşen Şevki Akgün ve 1998’in temmuzunda Hakkari’de şehit düşen Erhan Çakmak gibi. Öğretmenler yatar beyler!Siz öyle bilin. Zaten aksini bilmeniz de gerekmez.

Bence bu yazı burada bitmez!

http://www.kalehaber.net/yazarlar.php?yaziid=746[/glow]
cepni5265
Üye
**

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 20 Eylül 2011, 17:24:10 »

bakan beyin ülkemizdeki eğitim sorununun öğretmenden kaynaklandığı ve ilk önce 'öğretmeni düzeltmek gerekir' yönündeki açıklamaları ve uygulamaları hayret verici doğrusu..
eğer ki sorun bizdeyse,biz beceremiyorsak hep beraber bu işi bırakalım,daha iyi bilen birileri buyursun gelsin,böylece arzu ettikleri noktaya varmış olurlar..
zaferim
Üye
**

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 20 Eylül 2011, 17:27:26 »

Anadolunun değişik yerlerinde binbir zorlukla çalışan özveride bulunan öğretmenlerimin ellerinden öpüyorum.Bu ülke için geçmişte canını feda eden öğretmenlerimin huzurunda saygı ile eğiliyorum....Amaaa gerçekten ülkemin eğitimcisinin yan gelip yatıyor beyler tam da bu kanıya bu gün varmışken arkadaşım böyle bir başlık açmış yazayım dedim kendi okulumun dışında başka bi okulda görevlendirme 10 sınıf dersine girdim bu gün üstelik anadolu lisesi dünya haritasında kıtaların yerlerini söyleyen 2 kişi çıktı o da yarım yamalak.... Türkiye haritasıı tahtaya astım çocuğu tahtaya kaldırdım bana Ankara' yı göster dedim arıyoor parmakları ile aradı bulamadı.. eşimin okuluna gittim her taraf inşşşaat yaw koca yaz tatili ne yaptınız allah aşkına tüm sınıflardaki bilgisayar ve projeksiyonlar bozuk neredeyse 70 lira cepten para harcayıp kan ter için de kaldımm... yemin ediyorum  12 yıllık öğretmenim büyük çogunluk yatıyor.....
aysberg208
Deneyimli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 20 Eylül 2011, 17:46:38 »

hocam malesef malesefff size katılıyorum. diğer arkadaslar(yukarıda yazıları bulunanlar) eminim cok çalışkan ve idealistler. ne kadar güzel böyle meslektaşlarımın olduğunu bilmek. ben de sizin gibi negatif örneklerle cokca karsılasıyorum. boyle kötü örnekler de tabii milli eğitime yansıyınca sonuc tembel yatan bir meslek kitlesi. hata da burda yapılıyor herhalde.halbuki her koyun kendi bacagından asılsa gorevini yapan öğretmen için zaten sorun olmayacak diğerleri de başlarını çaresine bakacak.
saygıyla
eskiyapar
Yeni üye
*

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 20 Eylül 2011, 17:51:00 »

Büyük çoğunluk yatmıyor bazıları yatıyor olabilir.Fakat bir çok memurlukta herkes yatıyor.
maksu
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 20 Eylül 2011, 18:09:25 »

Değerli hocalarım bu konuyu açanm bir meslektaşınız olarak şunu ifade edebilirim ki sizinle aynı gözlemlere ben de sahipim.Gerçekten yattığına inandığımız meslektaşlarımız var, öğretmenler odasında kul hakkından dem vurup derste sakız çiğneyen, yılın büyük çoğunluğu raporlu ve sevkli geçiren,yalnızca banka kredisi almak için günlerce dolaşması gerektiğini bahane ederek sevk ve rapor alan meslektaşlarımız da yok değil.Bir Coğrafya Öğretmeni olarak yeni eğitim-öğretim sezonuna 12 Haziranda tadilat nedeniyle firmaya teslim edilen okulumuz yetiştirilemediği için inşaat tozun toprağın içinde başlamanın sıkıntısını yaşıyorum.Öğrencilerimize kitaplarını inşaat harçlarının,küreklerin malaların arasında dağıtttık.Okulumuz eğitim öğretime hazır olmadığı için bir ilköğretim okulunda eğitim-öğretime başladık.Yine sizin ifade ettiğiniz gibi okulumuzun inşaat sürecinde bilgisayarlarımız,projeksiyon aletlerimiz zarar gördü.Ancak bu süreçte biz öğretmenler değil okulumuzun memurları yan gelip yattılar.Elektrik yok bahanesi ile hiçbir iş yapmıyorlar.

Elbette ki öğretmenlerin yaz tatilinin sınırlandırılmaya çalışılması,mesai saatlerinin 8-5 olarak düzenlenmesi bir gereklilikse yapılsın.Ancak burada üzücü olan olayın sunuluş şeklidir.Eğitim-öğretim yılının başında bu tartışmaların gündeme gelmesi elmayla armutun birbirine karıştırılmasıdır.En azından kendi adıma beni yetiştiren başta ilkokul öğretmenim olmak üzere üzerimde hakkı olan bütün öğretmenlerime büyük bir saygısızlık ve haksızlıktır bu.Yalnızca kötü örnekleri sunmak ama iyi örnekleri ödüllendirmeyi bırakın görmezden gelmek yaralayıcıdır,acıtıcıdır.
Badem303
VIP Üye

Performans: 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 20 Eylül 2011, 18:22:02 »

sizce bir ortodogu savaşı kapıda mı bizde girecekmiyiz..
aysberg208
Deneyimli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 20 Eylül 2011, 18:46:53 »

maksu hocam tam da benim söylemek isteyip de tam olarak söyleyemediklerime tercüman olmuşşsunuz.
teşekkürler
laktoz
Sürekli Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 20 Eylül 2011, 20:56:27 »

Bütün öğretmenler sözleşmeli hale getirilmeli ve öğretmene asgari ücret verilmelidir.Açıkta bekleyen 300.000 öğretmen var canınız isterse.......
ayberk
Yeni üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 20 Eylül 2011, 21:05:45 »

Çok bencilce...Açıktaki öğretmenlerin sorumlusu çalışmakta olan öğretmenler mi? Yoksa ihtiyaç saptanmadan alınıp üniversiteden mezun edilenler mi?
ahmetselim
VIP Üye

Performans: 143
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özcan KULAKSIZ Üsküdar Mithatpaşa M.T.A.L

« Yanıtla #10 : 21 Eylül 2011, 07:03:24 »

adam gibi bizi anlayan bizden biri bakanımız olmadığı sürece toplumda bize biçilen bu rolümüz hep devam edecek gibi görülüyor...

"Tereddüt edersen bacakların seni taşımaz. “Yürüyeceğim” de, bas ve yürü!"
gezgungor
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 23 Eylül 2011, 08:22:18 »

Bütün yazılanları okuduğumda ve görev yaptığım bi çok yerde gördüklerimden yola çıkacak olursak maalesef çıkardığım sonuç şunlar arkadaşla;ilk olarak hiçbir kurumda bizler kadar birbirine düşen,birbirinin kuyusunu kazan,birbirinin arkasından atan çalışanlar olduğunun görmedim.İkinci olarak;mesleğimde 13.yılımı bitirdim,daha bize sahip çıkan(helal olsun bakanımıza diyebileceğim)bir bakana rastlamadım,inşallah emekli olmadan böyle bir bakanla çalışmak nasip olur.Umarım yanılıyorumdur,Sagılarımla.......
maksu
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 30 Eylül 2011, 08:44:59 »

Yer Tunceli-Pertek..Tarih 7 Ekim 1993 genç zihinlere eğitim vermek amacıyla,memleketlerinden,sevdiklerinden hatta kimi eşinden kilometrelerce uzakta olan öğretmenler, kendilerini koruyacak köy korucusu ve asker olmadığı için lojmanlarında teröristlerin kurşun yağmurlarına maruz kalıyor, Cemal Ünlü on tane kurşun isabet etmesine rağmen hayatta kalıyor, ancak Fevzi Katar,Ünal Atlı,Taşkın Senger, Orhan Bakış şehit oluyor. Ve bunca fedakarlık örneğine rağmen yazımızın ana fikri; kamuoyunda yeni oluşan ve başta öğretmenler olmak üzere toplumu yaralayan yeni algı:Öğretmenler Yan Gelip Yatıyor.

HEPİMİZDEN FEDAKARLIK HİKAYELERİ.HEPİMİZİN MUTLAKA EN AZ BİR FEDAKARLIK HİKAYESİ VAR.
http://www.kalehaber.net/yazarlar.php?yaziid=764
Badem303
VIP Üye

Performans: 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 30 Eylül 2011, 17:20:15 »

bakana burdan  soylemek lazım cocuk sevmeyenden vali olmassa ögretmene bunca hakareti yapandanda bakan olmaz.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic