Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Haftalık Ders Çizelgesi ile ilgili Bir soru.  (Okunma Sayısı 8847 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
guledarbo
Sürekli Üye

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #15 : 27 Eylül 2009, 13:36:12 »

Arkadaşlar,
• Seçmeli derslerde yer alan Alan ve Ortak Dersler farklı alanlardaki öğrencilerin seçmelerine
yönelik düzenlenmiştir.   ibaresiyle ilgili tüm görişleriniizi okudum ve aynen katılılıyorum. Yani coğrafyanın TM sınıflarında seçilmesi bu maddeye göre yanlış.
    Ama ders çizelgelerini incelerken şöyle bir şey gözüme çarptı. Dil ve Anlatım ve T.Edebiyatı dersleri tüm sınıflar [TM ,FEN,SOSYAL,DİL ] düzeyinde ya alan ya da ortak ders. Ama seçilebilecek seçmeli derslerde her iki ders de var. Bizim kendi branşımımz için yaptığımız yoruma göre TM 'ler coğrafya gördüğü için coğrafya seçemezlerse bu belirttiğim iki ders hiç bir sınıf düzeyinde seçmeli ders olarak seçilemez. Ama seçmeli dersler içinde yer alıyor.Tüm sınıflar  ve alanlar düzeyinde bu öğrenciler bu dersleri gördükleri halde.
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #16 : 27 Eylül 2009, 19:03:33 »

Arkadaşlar,
• Seçmeli derslerde yer alan Alan ve Ortak Dersler farklı alanlardaki öğrencilerin seçmelerine
yönelik düzenlenmiştir.   ibaresiyle ilgili tüm görişleriniizi okudum ve aynen katılılıyorum. Yani coğrafyanın TM sınıflarında seçilmesi bu maddeye göre yanlış.
    Ama ders çizelgelerini incelerken şöyle bir şey gözüme çarptı. Dil ve Anlatım ve T.Edebiyatı dersleri tüm sınıflar [TM ,FEN,SOSYAL,DİL ] düzeyinde ya alan ya da ortak ders. Ama seçilebilecek seçmeli derslerde her iki ders de var. Bizim kendi branşımımz için yaptığımız yoruma göre TM 'ler coğrafya gördüğü için coğrafya seçemezlerse bu belirttiğim iki ders hiç bir sınıf düzeyinde seçmeli ders olarak seçilemez. Ama seçmeli dersler içinde yer alıyor.Tüm sınıflar  ve alanlar düzeyinde bu öğrenciler bu dersleri gördükleri halde.
Aynen katılıyorum hocam.Bakanlığın sıkıntıyı çözdüğünü sandığı noktada ofsayta düştüğü an bu an!!!

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
bülent4244
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #17 : 21 Eylül 2010, 08:50:29 »

şimdi biz 11 tm 3 saatlik seçmeli coğrafya dersinde hangi konuları işleyeceğiz.
146226
Üye
**

Performans: 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #18 : 21 Eylül 2010, 17:32:29 »

İşini zorlaştırmak istemiyorsan 11 sözel programını uygulayıp haftada 1 saatide 9 .sınıf coğrafya konularına ayırabilir, ya da bunu zümrede uzun  uzun açıkalayıp işini çıkmaza sürükleyebilirsin hocam
nil
Üye
**

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #19 : 23 Eylül 2010, 13:43:26 »

yeni haftalık ders çizelgesine göre 10. sınıflarda coğrafya dersi 2 saat oldu geçen yıl 4 saat olduğu için +2 saat seçmeli coğrafya seçilmesi mantıklı yani 2+2 derte 4 saatlik kazanımları veriyoruz(talim terbiyenin bu konuda açıklaması var)11 ve 12 lerde seçmli derse gerek yok.biz seçmedik
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic