Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Garip Bir Meslek Öğretmenlik  (Okunma Sayısı 2145 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
maksu
Üye
**

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 24 Kasım 2012, 16:23:27 »

Çocuklarınızın müsameresi, şiir dinletisi, tiyatro gösterisi için koşuverirsiniz salonlara ama ben de aynı salondayımdır müsamerede benim çocuğum olmadığı halde. Siz kendi çocuğunuz için orada olursunuz ben hepsi için.
“Büyük çocuğunuzun sınav stresi bitmeden küçüğün başladı” diye söylenirsiniz ya benim hiç bitmez sınav stresim. Her yıl yeniden yaşarım. Ama değer bilir misiniz? O sonuçlar öğrenilince ilk aranan ben olurum ya değer bütün strese.
Kızınız o sabah servise binmemişse, okula gelmemişse önce sizin yüreğinize, sonra benim yüreğime sızı düşer. Başkasının olmaz umurunda.
Çocuk telaşını yaşarım her defasında, çocuğum olmadığı halde.Hastanede yatanın yolunu gözlerim, sağlığına kavuşması için dualar ederim.Rabbim acılarını göstermesin diye.Belki de bir anne duasıdır bu yalnızca. Üstüne titrerim çünkü hepsinin. Zoru başarırım bazen kimini neden okuması gerektiğine ikna etmekle, kimini neden okumaması gerektiğine ikna etmekle.
Belki hayatları boyunca bir daha fırsat geçmez ellerine diye prosedürle uğraşır, idareyi razı eder, yeni yerler görsünler yeni ufuklar edinsinler diye kimsenin almadığı sorumlulukları alır onlarla birlikte düşerim yola. Ama anahtar bir kelimden alırım gücümü her defasında; güven. Yine siz güvenirsiniz bana. Üstelik kendinizden bile çok, çoğu zaman da.
Kilometrelerce ötede yeni şiveler,lehçler,diller öğrenirim.Yeni türküler, maniler. Memleketi sevdiğim gibi severim memleketin çocuklarını da

http://www.kalehaber.net/yazarlar.php?id=1327
isamusa
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 04 Aralık 2012, 22:44:20 »

öğretmenlik mesleği bu kadar değersizleştirilmişken bu şekilde hissetmeye devam eden öğretmenlerimiz kaldı mı acaba.
AKSUNGUR19
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

With the name of GOD...

« Yanıtla #2 : 05 Aralık 2012, 05:39:30 »

Duygularımıza tercüman bir meslektaşımız. Allah razı olsun. Rabbim mesleğimize olan aşkımızı azaltmasın. Yoksa biteriz...

Coğrafyam ve otomobilim hayatımdır...

Bize göre değil; siyaha beyaz, zalime pekala, yoksula olmaz demek
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic