Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Eğitim sorunlarımızı anlatan bir öğretmen mektubu sunusu  (Okunma Sayısı 5330 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ugur19
Site Yöneticisi

Performans: 991
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 23 Haziran 2007, 21:27:44 »

Arkadaşlar eğitim sorunlarımızı anlatan bir öğretmen mektubu sunusu oldukça ürkütücü olaylar var.Bir üniversitede öğretmenler gününde okunmuştur.Siz de okuduktan sonra yorumlarınızı bekliyorum.

http://uploaded.to/?id=0yo032

BİLİMLERİN KRALİÇESİ COĞRAFYA...
yedo
Sürekli Üye

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 24 Haziran 2007, 08:49:25 »

teşekkürler hocam. Demek böyle okullarda var!
MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Site Yöneticisi

Performans: 1771
Çevrimdışı Çevrimdışı

Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi

« Yanıtla #2 : 24 Haziran 2007, 08:59:23 »

Öğretmenlerimize gösterilen itibarın ne derece olduğunu gösteren çok güzel ama o derece üzüntü verici ayrıntıları açıklayan bir slayt. İnşallah bu sorunların ortadan kalkması dileğiyle. Çalışmalarınızda başarılar.

Yaş kırk dört yolun yarısı +9
Dante gibi ortasını geçtik ömrün.
ugur19
Site Yöneticisi

Performans: 991
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 28 Haziran 2007, 16:41:58 »

Maalesef ülkemizin büyük bir kısmında bu şekilde sorunları okullarımızda yaşıyoruz.Öğretmenin ağırlığı ve saygınlığı azaldıkça durum daha da vahim olacak gibi.Arkadaşlardan ricam slaytı inceleyiniz geldiğimiz duruma tekrar şahit olunuz.

BİLİMLERİN KRALİÇESİ COĞRAFYA...
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #4 : 28 Haziran 2007, 17:29:22 »

Ben bu mektupta bahsi geçen olayların abartılmış olduğunu,bir kısmınında  senaryo olduğu düşüncesindeyim,bu olayların hepsinin bir okulda var olmuş olması çok mümkün değil,neden o okulun ismi verilmiyor,öğretmen eğer korkuyorsa kendini gizleyerekte bu mektubu yazar ve okulun isminide rahatlıkla verebilirdi  ,kaynağı ve dayanağı olmayan açıklamalara,ihbarlara itibar etmemek lazım.Ama elbetteki ülkemizde benzeri olayların okullarda  yaşandığını hepimiz biliyoruz,hepimizin okulunda öğretmenine saygısızca yaklaşan ,gerekirse dövmekten çekinmeyecek öğrenciler,öğretmene nasıl davranacağını bilmeyen eğitimsiz veliler,maddi olanaksızlıklar içerisinde olan öğrenci aileleri vs.. vardır,bunlar münferittir,çoğunluk kazanmamıştır hiç bir zaman,ama mektup öyle bir dramatize etmişki olayı sanki orası okul değilde bir uyuşturucu yuvası,berduş yatağı,kendini satan kızların randevu evi,ahlaki çöküntüye uğramış insanların yuvalandığı yer ve kabadayı yatağı. Olmaz arkadaşlar bu kadarda olmaz ,ben inanmıyorum bu mektuba,bunların hiç birisi yaşanmamıştır demiyorum  birkaçı mutlaka olmuştur ama bu kadarı fazla ,o öğretmen arkadaş eğer olurda benim bu yazdıllarımı hasbel kader okursa o okulun hangi okul olduğunu lütfen yazsın kendi kimliğini açıklasın demiyorum,okulu belirtsin o kadar....

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
serbest
Uzman Üye

Performans: 54
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 28 Haziran 2007, 18:57:15 »

Valla bu gibi olaylar sadece İstanbul'da değil her tarafta var.Gençlik bunlara emanet olacak ise, acilen tedbirlerin alınması lazım.Kurtarılacak öğrenciler için acilen tedbir alınması gerek. Ümitsiz vakaların ise derhal okuldan kayıtlarının silinmesi gerektiğinin kanaatındayım.Atılan öğrencilerin de ayrı birer terbiyeye ihtiyaçları olduğunu düşünüyorum.saygılarımla...
net008
Moderator

Performans: 1175
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #6 : 28 Haziran 2007, 19:21:09 »

Yakında okula koruma görevlileri ile gitmek zorunda kalacağız.
bed
Uzman Üye

Performans: 108
Çevrimdışı Çevrimdışı

BİZE HERYER COĞRAFYA

« Yanıtla #7 : 28 Haziran 2007, 23:31:20 »

''bunlar münferittir,çoğunluk kazanmamıştır hiç bir zaman,ama mektup öyle bir dramatize etmişki olayı sanki orası okul değilde bir uyuşturucu yuvası,berduş yatağı,kendini satan kızların randevu evi,ahlaki çöküntüye uğramış insanların yuvalandığı yer ve kabadayı yatağı. Olmaz arkadaşlar bu kadarda olmaz ,ben inanmıyorum bu mektuba,bunların hiç birisi yaşanmamıştır demiyorum  birkaçı mutlaka olmuştur ama bu kadarı fazla ''sercanx
hocam belki dramatize edilmiş iyi yazılmış bir yazı olabilir ama inanın fazla değil hatta münferit hiç değil.özellikle yoğun göç alan kentlerin kenar mahallelerinde çalışan arkadaşlarımın anlattıklarından biliyorum.''hergün okula giderken inşallah bugün bir olay olmaz'' diyen öğrt.arkadaşım çok.bir örnek bingöl merkezde bir lisede tenefüste esrar çeken çektikleri esrarın dumanı ve kokusu koridora doluşan öğrencilere ne öğrt ne idareciler ne de polis birşey yapamıyorsa,aynı okulda esrarı çekip dersin son beş dakikasına uçmuş vaziyette,ayakkabısının topuğuna basıp sürterek derse gelen öğrencilere öğrt.müdahale edemiyorsa o mektuptakilerin hepsi olur.ağzınızı açsanız öğrenci hemen hoccaaaa diyorsa gerisini varın siz düşünün.

Bülent Ecevit Demirci                                          
URLA HAKAN ÇEKEN ANADOLU LİSESİ
İZMİR                   TS
bed
Uzman Üye

Performans: 108
Çevrimdışı Çevrimdışı

BİZE HERYER COĞRAFYA

« Yanıtla #8 : 28 Haziran 2007, 23:39:31 »

ama neticede bu bir mücadele.kazanım mücadelesi.insan kazanımı.Atatürk ilkelerine bağlı Grinürüst,ahlaklı,vatanını seven ve onu koruyan,bilgili ve bilinçli,araştıran,soran ve doğruyu aramaktan vazgeçmeyen gençler yetiştirme mücadelesi.biz bu mücadelenin en temel taşlarıyız ve bunun farkında olmalıyız.saygılarımla, sercanx hocam bu yazıyı kesinlikle sizi eleştirmek için yazmadım.duygu paylaşımı.
teşekkürler.

Bülent Ecevit Demirci                                          
URLA HAKAN ÇEKEN ANADOLU LİSESİ
İZMİR                   TS
3qqq
Uzman Üye

Performans: 16
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 29 Haziran 2007, 10:09:57 »

arkadaşlar  ilköğretimlerde dahi bu tür olaylar varken ben istanbulda lisede meydana gelen olayları normal karşılıyorum . ben eskişehirde ilköğretimde derse giriyorum.öğrenci benden 10 dakika sonra elinde tostuyla gelip derse gireceğini söylüyor. ayakkabısının topuklarına basa basa çöp atmaya gidiyor. derste  birdenbire çok afedersiniz"donum yırtılmış ben ne yapcam " diye bağırıyor sizce biz ne yapmalıyız?
gunban
VIP Üye

Performans: 1535
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel günler göreceğiz; güneşli günler, .....

« Yanıtla #10 : 29 Haziran 2007, 16:58:06 »

Bunlara abartılı demek, Türkiye'nin eğitim durumunu ve bunu bu duruma getirenleri görmemek demektir.Bu anlatılanlar biri bile münferit değildir.Münferit olduğunu söylüyorsak bu olaylara at gözlüğü ile bakmaktan başka birşey değildir.Hep böyle söylene söylene bu hale gelinmedi mi? Kişisel olarak kimseyi suçlamıyorum.Biraz gerçekçi olalım.Çünkü bu gemi batarsa bilelim ki biz de batarız.
saygılarımla....

Dört nala gelip uzak Asya\'dan
Akdeniz\'e bir kısrak başı gibi uzanan
Bu memleket bizim........
nskcg
VIP Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 30 Haziran 2007, 07:14:47 »

bizlerde zaman zaman birtakım olaylarla karşılaşıyoruz ama bu kadarının bir arada bir okulda yaşanması utanç ve kaygı verici.Böyle bir okulda öğretmen olmak çalışmak gerçekten çok zor.

50. Yıl Tahran Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni/İstanbul
mustafaali
VIP Üye

Performans: 32
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 30 Haziran 2007, 18:32:11 »

Sunumu hazırlayan arkadaşımın abarttığını düşünmüyorum.Durumu gözümüze sokarak anlattığı için teşekkürler.Bizler kendi öğrencilerimizi anlatılan olumsuzluklardan korumak için çaba gösterirken ne yazıkki sürekli elimiz zayıflatılıp sözde eğitim ! adına cesur kararlar almıyorlar mı ?Ve anlatılanların hepsini aynı anda yaşamasak da örneklerini çevremizde görmüyor muyuz ?
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #13 : 30 Haziran 2007, 18:42:54 »

Arkadaşlar bu mektuptaki olaylar abartılı değil bence de.Yıllar önce Diyarbakır'da ben de buna benzer bir okulda çalışmıştım.Yaşadığım ve gördüklerimi anlatsam dizi film olur.Maalesef bunlar ülkemizin gerçekleri.

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
VEYSEL ÇİFTÇİ
Uzman Üye

Performans: 121
Çevrimdışı Çevrimdışı

YAŞAM İÇİN COĞRAFYA

« Yanıtla #14 : 30 Haziran 2007, 21:10:48 »

sayın hocam öncelikle allah yardımcınız olsun.okumaya başlarken güzel birşey olduğunu düşünerek başladım .okurken ne iğrençlikler yaşandığını gördüm.sonlarda ise boğazım düğümlendi ve bitirdim.sizin gibi öğretmenlere ne mutluki böyle konuları buralara gönderip paylaşıyorsunuz.sizide tebrik ederim onların içinde kalmanıza rağmen kendiniz gibi davranıyorsunuz.NE MUTLU SİZE!

[/color]ben "   Bir Öğretmen Mektubu.., lütfen okuyun..."adlı konu altıda yaptığım yorumun aynısını burya yapıyorum.sunu ve yazı aynıda ondan.

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic