Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Dağılmış aile çocukları şiddet uyguluyor  (Okunma Sayısı 1871 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bülent AVCIOĞLU
Genel Moderator

Performans: 1057
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 29 Mart 2007, 14:09:05 »

Dağılmış aile çocukları şiddet uyguluyor

SİNOP (İHA) - Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kurtman Ersanlı, "Şiddeti uygulayanların büyük bir çoğunluğu, ya suç işlemiş ailelerin ya da ayrılmış ve dağılmış ailelerin çocuklarıdır" dedi.

Sinop'un Gerze ilçesinde Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi tarafından "Şiddet, Nedenleri, Sonuçları ve Önlemleri" konulu konferans düzenlendi. Gerze Belediyesi Sinema Salonu'nda gerçekleştirilen konferansa konuşmacı olarak katılan OMÜ Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kurtman Ersanlı, şiddetin tanımının ardından biyolojik, psikolojik ve sosyal nedenlerini anlattı.

Ersanlı, "Gelecek hakkında kaygılara neden olan, insanlığa yakışmayan bu durumun ve sonuçlarının paylaşılması için buradayız. Televizyonlarda, gazetelerde, sokaklarda şiddete maruz kalanlarla ilgili birçok habere şahit oluyoruz. Güç ve baskı uygulayarak insanların bedensel ve ruhsal, psikolojik olarak uygulanan bireysel davranışlar bütünlüğüne şiddet diyoruz. Şiddet gerçekleştiği yer ve yöneldiği varlığa göre ad alır. Aile geçimini sağlayanların işsiz olması, çocuğun babasının, annesinin kaba kuvvet kullanmasına tanık olması, eşlerin eğitim düzeyinin düşük olması, aile bireyleri arasında alkol ve madde kullanımı, eşlerin iletişim becerilerinin olmaması, eşlerin birbirlerinin hatalarını anlayışla karşılamamaları aile içi şiddeti doğruyor. Çocukluk ve gençlik dönemlerinde aile içi şiddetin uygulandığı bir ortamda yetişenler, şiddet gösterme eğilimine sahip olmaktadır. Şiddeti uygulayanların büyük bir çoğunluğu suç işlemiş ailelerin çocukları, ayrılmış ya da dağılmış ailelerin çocuklarıdır" diye konuştu.

Konferansı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Öztürk, Emniyet Amiri Mustafa Zorbey, İlçe Müftüsü Mustafa Bilgiç, öğretmenler ve öğrenciler izledi.

Dedem koynunda yattıkça benimsin ey güzel toprak
Neler yapmış bu millet, en yakın tarihe bir sor bak.
selahattin
VIP Üye

Performans: 99
Çevrimdışı Çevrimdışı

dj.selo

« Yanıtla #1 : 29 Mart 2007, 14:58:43 »

Wink
azem70
VIP Üye

Performans: 41
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 29 Mart 2007, 16:49:02 »

Hepsi doğrudur. Ama şiddet uygulamayan kimler var ki? Sokakta, evde, okulda ,televizyonda her yerde şiddet var.Yasnılıyormuyum?
alperenler8
VIP Üye

Performans: 117
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 29 Mart 2007, 18:20:27 »

Evet doğru. Ben okulumda disiplin kurulu üyesiyim.Şiddet uygulayan çocuklar genelde anne ve babası ayrılmış olan çocuklar.Kılık kıyafet yönetmeliğine uymuyorlar.Sigara içiyorlar.GENELDE KAVGA EDİYORLAR,KÜFÜRLÜ KONUŞUYORLAR.Haliyle uyumsuzluklarından dolayı ceza alıyorlar.İçinde bulundukları durumu gözönünde bulundurarak genelde bir alt cezayı veriyoruz.Çözüm mü tabii ki çözüm değil.işin açığı gidişat iyi değil.Kalplere vicdanı,sevgiyi,saygıyı,hoşgörüyü yerleştirmemiz gerekiyor.

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR,
TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic