Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: aynı okuluma 4 kez atandım  (Okunma Sayısı 3447 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
clgnuza
VIP Üye

Performans: 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 25 Ocak 2009, 15:25:25 »

Arkadaşlar görev yaptığım kendi okuluma 4 kez atandım

1- Zorunlu hizmet yükümlüsü olarak atama

2- Anadolu liseleri atamalarının 2005 73 sayılı genelge iptali sonrası görevlendirme ile atama

3- 2008 Anadolu Lisesi atamalarından sonra sınavı kazanarak aynı okuuma tekrar sınav puanı ile atama

4- Kurumumuzun isim değişmesi nedeniyle bakanlık kararnamesi ile tekrar atama

Arada olan bana oldu ve görev sürem sıfırlandı ve anadolu lisesi atamalarındam önce il emrine atanmamız olması gerekirken bu olmadı ve benim anadolu atama kararnamemde eski ve yeni okulum aynı yer gözüküyordu taki bakanlığa bilgi edinmeden durumumum ne olacagını sorana kadar Bakanlık durumu ile bildirdi ve ilde beni atamamın olduğu 16 eylülden bir gün önce merkeze atadığını ve bir gün sonrada oradan yeni okuluma atandığımı ilsiste gösterdi

Benim merak ettiğim şey şu madem ben il milli eğitimden okuluma atandım o zaman kararnamemde eski kurumumun il milli eğitim olarak görünmesi gerekmiyormuydu

Bu durumda benim yolluk talep etme hakkım varmı varsa neye göre çünkü atama kararnamem ve personel nakil bildiriminde il milli eğitimin adı bile geçmiyor.

Bu durumda nasıl bir yol takip etmem gerekiyor.

..:YAŞAMAYA ŞÜKRETMEYEN İNSANLAR YAŞAMAYI HAKETMEYEN İNSANLARDIR:..
:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 25 Ocak 2009, 16:51:03 »

milli eğitim müdürlüğü ile atandığınız kurum aynı belediye sınırları içerisinde ise eğer yolluk alamıyorsunuz diye biliyorum. en açıklayıcı bilgiyi mutemetler verebilir. onlara danışın bence

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
clgnuza
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 25 Ocak 2009, 17:10:06 »

milli eğitim müdürlüğü ile atandığınız kurum aynı belediye sınırları içerisinde ise eğer yolluk alamıyorsunuz diye biliyorum. en açıklayıcı bilgiyi mutemetler verebilir. onlara danışın bence

Sayın hocam atandığım kurum ilden 200km uzaklıkta bir ilçede
Mutemet yolluk ödeyecek ama ortada kararname karmaşası var MEB in oyununa geldim
Çünkü ben aynı kurumdan aynı kuruma atandım
Ama il milli eğitim yapması gereken ve ilsis ortamında işelenmesi gereken bilgieri yolluk vermemek için benim atamamdan ve bilgi edinme başvurusu ile durumumu sormamdan sonra yaptı
Bazen diyorum acaba bilgisiz mi kalsaydım Grin

kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 25 Ocak 2009, 17:53:23 »

Yüzyıl da sürse vazgeçmeyin öğretmenim.

Dünyayı güzellik kurtaracak...
erdoğanbayar
Deneyimli Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 25 Ocak 2009, 18:31:16 »

Ne yolluğu,alacağın para içine sinecek mi?Komik olmayın derste öğrencilere dürüstlüğü öğretmeye  çalışırken,bu teşebbüs doğru mu?Ne diyeyim Allah fırsat vermesin.
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 25 Ocak 2009, 18:43:57 »

1- Zorunlu hizmet yükümlüsü olarak atama

2- Anadolu liseleri atamalarının 2005 73 sayılı genelge iptali sonrası görevlendirme ile atama

3- 2008 Anadolu Lisesi atamalarından sonra sınavı kazanarak aynı okuuma tekrar sınav puanı ile atama

4- Kurumumuzun isim değişmesi nedeniyle bakanlık kararnamesi ile tekrar atama

Arada olan bana oldu ve görev sürem sıfırlandı ve anadolu lisesi atamalarındam önce il emrine atanmamız olması gerekirken bu olmadı ve benim anadolu atama kararnamemde eski ve yeni okulum aynı yer gözüküyordu taki bakanlığa bilgi edinmeden durumumum ne olacagını sorana kadar Bakanlık durumu ile bildirdi ve ilde beni atamamın olduğu 16 eylülden bir gün önce merkeze atadığını ve bir gün sonrada oradan yeni okuluma atandığımı ilsiste gösterdi

Ne yolluğu,alacağın para içine sinecek mi?Komik olmayın derste öğrencilere dürüstlüğü öğretmeye  çalışırken,bu teşebbüs doğru mu?Ne diyeyim Allah fırsat vermesin.

Bence burda mesele para değil, olmamalı...

Mesele MEB i babalarının çiftliği haline getiren zihniyetlere (gelmiş geçmiş hepsine) "böyle gelmiş böyle gitmez" demeyi göstermek...

Dünyayı güzellik kurtaracak...
clgnuza
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 25 Ocak 2009, 18:46:49 »

Sayın hocam ben paranın derdinde değilim hakkımın peşindeyim verecekleri üç kuruş onların olsun istemem ama siz 2 yıl çalışıp il içi tayin isteyecekken hiç çalışma süreniz sıfırlandımı
Hiç hakkınızı aramak için yollarada para harcadınız mı evleneceğiniz dönemde okulunuz belli olmadığı için ev tutamadığınız ve bu yüzden sorunlar yaşadığınız oldu mu...... daha yasadıklarımı yazsam forumun sayfaları almaz
Beni haklı durumunda bile hakkımı aradığım için haksız duruma düşürmeye çalışmızsınız ya ne diyeyim
Allah (cc) büyüktür
Zaten bu sistemde iyiki İnancımız var yoksa yarı yolda kalırdık

Ama genede yorumunuz için teşekkürler

Eyüp VURANEL
VIP Üye

Performans: 1115
Çevrimdışı Çevrimdışı

Ali Güral Lisesi-Kütahya

Site
« Yanıtla #7 : 25 Ocak 2009, 18:48:50 »

Bu işlemlerle devlet zarara uğruyorsa bu işi yapanlar hatalıysa zarar onlara ödettirilir. Buradaki amaç kişilerin kolaylıkla zarar görmesinin engellenmesidir.

Ali Güral Lisesi-Kütahya
tkarali
VIP Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 25 Ocak 2009, 19:46:20 »

Hocam idari mahkemeye başvurunuz. Eğer serndikalı iseniz sendikanızın sizinle ilgilenmesini sağlayın.
Avukat size tutabilir. Durumu net bir şekilde ancak  böyle halledebileceğinize inanıyorum. Bizlerin buradan ancak aktardıüğınız kadar yorumunu yapabiliriz. Dediğim gibi.
marzuba
VIP Üye

Performans: 385
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 25 Ocak 2009, 23:30:47 »

"Hocam siz hakkını aramayan hakkının yanında şerefini de kaybeder" cümlesini " Hz.Ali " duymadınız herhalde.
    Konuyu çarpıtmışınız hocam bana göre.İnsanın hakkını araması kadar öğretilmesi ve uygulanması gereken başka bir erdem var mı bilmiyorum?
    Ayrıca devletten değil yanlışlığı yapan kişiden durum tanzim edilir.(Devlet memurları kanunu)memursanız biliyor olmanız lazım
    Ayrıca devlet o haksızlığa uğrayan arkadaşın bizzat KENDİSİ zaten...

Eyyy devlet çık artık,şişemizin kadehimizin içinden!!!!
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic