Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 120 Milyonun Üzerinde Çocuk Ömründe Hiç Okul İçi Görmedi  (Okunma Sayısı 1708 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
kontinental
VIP Üye

Performans: 164
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 20 Nisan 2008, 19:53:44 »

170 milyonu aşkın çocuk yetersiz besleniyor

(UNICEF) Başkanı Carol Bellamy, dünyada 170 milyondan fazla çocuğun yetersiz beslendiğini, 120 milyonunun hiç eğitim almadığını söyledi.

Sağlık ve eğitim projelerini görüşmek üzere Pakistan’a üç günlük ziyarette bulunan BM Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Başkanı Carol Bellamy,başkent İslamabad’da, yardım kuruluşlarında gönüllülüğün geliştirilmesi için düzenlenen uluslararası konferansın açılışını yaptı.
Bellamy, yılda 5 yaşın altında yaklaşık 10 milyon çocuğun ishal ve kızamık gibi önlenebilir hastalıklardan hayatını kaybettiğini belirtti. Dünyada 170 milyondan fazla çocuğun yetersiz beslendiğini söyleyen Bellamy, çoğu kız 120 milyonun üstünde çocuğun “bir okulun içini hiç görmediğini” kaydetti. Bellamy, dünyanın her yerinde çocukların yaşam koşullarının iyileştirilmesi için yardım kuruluşlarına ve hükümetlere gönüllü destek vermenin önemini vurguladı. UNICEF Başkanı, “Gönüllülük ruhu, daha iyi bir gelecek yaratma ve bunu bütün çocuklar için gerçekleştirme çabalarımızın merkezidir” dedi.

Konferansta konuşan Pakistan Başbakanı Şevket Aziz de, hükümetin tek başına eğitimsizlik, hastalık, açlık ve yoksulluk sorunlarıyla başedemediğini belirtti ve çocukların karşı karşıya olduğu sorunların çözümü için destek çağrısında bulundu. Haber Sağlık - 06.12.2004 - 13:42:56 )

http://www.habersaglik.com/default.asp?Act=Dt&CatId=5&NwId=49399
uğur01
Uzman Üye

Performans: 168
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 20 Nisan 2008, 20:00:59 »

paylaşım için teşekkürler onların umurandamı ki bu insanlar değil çok acı ama değil

İnsan topluluğu kadın ve erkek denilen iki cins insandan mürekkeptir. Kabil midir ki, bu kütlenin bir parçasını ilerletelim, ötekini ihmal edelim de kütlenin bütünlüğü ilerleyebilsin? Mümkün müdür ki, bir cismin yarısı toprağa zincirlerle bağlı kaldıkça öteki kısmı göklere yükselebilsin?
                      M.K.ATATÜRK
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic