Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: YENİ Karneler Geliyor  (Okunma Sayısı 2362 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yerköy
Ziyaretçi
« : 01 Ocak 2007, 09:32:07 »

Öğrencinin karne saklamasına son
Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilere yeni düzenlenmiş karneler vermeye hazırlanıyor. Karnelerde, son üç sınıfın yıl notları da yer alacak. İşte yeni karnelerin özelliği...
01 Ocak 2007 11:17

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğrencilere yeni düzenlenmiş karneler vermeye hazırlanıyor.

Karnelerde, öğrencilerin o yıl okudukları sınıfın dönem sonu notlarının yanı sıra son üç sınıfın yıl notları da yer alacak. Bu yarıyılda karneler öğrencilere yeni düzenlenmiş şekliyle verilecek ancak son üç yılın notları yer almayacak. Son üç yılın notlarının eğitim-öğretim yılı sonunda verilecek karnelerde yer alması için yetiştirilmesine çalışılacak.

MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı İrfan Erdoğan, yaptığı açıklamada, yeni karnelerde öğrencinin daha önceki sınıflarda gösterdiği başarı durumunun da sergilenmesini hedeflediklerini belirtti. Erdoğan, yeni karnelerin hem öğrencilerin kendileri, hem de öğretmenler ve velilerin öğrencinin başarı durumunu görmeleri açısından faydası olacağını dile getirdi.

Karnede öğrencinin birkaç yıla ait başarı durumunun ortaya konulmasının, öğrencilerin yönlendirilmelerinde veya alan seçimlerinde etkisinin olup olmayacağı sorusu üzerine Erdoğan, şimdilik bu yönde bir karar bulunmadığını belirterek, "Ancak ileriki yıllarda o tür çalışmalar yapılırsa, onunla ilgili bir altyapı hazırlanmış olacak. Şu anda karnenin doğrudan o türden bir işlevi yok" dedi.

Erdoğan, yeni düzenlenen karnelerin en önemli işlevinin öğrencinin performansını göstermesi olduğunu vurguladı.

Öğrencilerin çoğunluğunun karnelerini sakladıklarına işaret eden Erdoğan, yeni karnelerle artık buna gerek kalmayacağını belirtti. Erdoğan, "Karne saklama olayını, artık bir karneyle ortadan kaldıracağız. Artık öğrencilerin karne saklamasına gerek kalmayacak. Bir karnede birkaç yılın notlarını, birkaç yılda gösterdikleri performansı görebilecekler" diye konuştu.

Erdoğan, bu yıldan itibaren, ÖSYM'nin ortaöğretim başarı puanını hesaplarken 100'lük sisteme göre verilen puanları esas alması için görüşmeler yapacaklarını söyledi.

AA

MENDERES KILIÇARSLAN - YOZGAT
cumhurabay
cumhurabay
VIP Üye

Performans: 225
Çevrimdışı Çevrimdışı

yaşadığımız her şeyde izi olan bilimciyiz.

Site
« Yanıtla #1 : 01 Ocak 2007, 10:16:46 »

güzel bir uygulama paylaşımınız için teşekkürler menderes hocam

gürsel
VIP Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 01 Ocak 2007, 18:14:39 »

Hadi bakalım hayırlısı.İnşallah karne dönemi bir kargaşa ortamı yaşanmaz.Zira yeniliklere uyum sağlamada zaman zaman yaşanan kargaşalar yanlışlıklara yanlış uygulamalara  yol açıyor.

EĞİTİMDİR Kİ BİR ULUSU YA ÖZGÜR,BAĞIMSIZ ONURLU YÜKSEK BİR TOPLULUK BİÇİMİNDE YAŞATIR YA DA BİR ULUSU TUTSAKLIK VE YOKSULLUĞA GÖTÜRÜR.
ÇÜNKÜ ; "KAYNAŞMIŞ BİR MİLLETHALİNE GELMENİN ,ÇAĞDAŞLAŞMANIN,KALKINMANIN ,HÜR VE DEMOKRATİK BİR TOPLUM OLABİLMENİN EN ETKİLİ ARACI EĞİTİMDİR " 16 TEMMUZ 1921 ANKARA
M.KEMAL ATATÜRK

BURSA NİLÜFER ALİ KARASU ANADOLU LİSESİ COĞRAFYA ÖĞRETMENİ
salp
VIP Üye

Performans: 815
Çevrimdışı Çevrimdışı

süleyman çelebi anadolu lisesi

« Yanıtla #3 : 01 Ocak 2007, 22:08:14 »

haydi bakalım kolay gelsin
İBRAHİM ŞİMŞEK
VIP Üye

Performans: 100
Çevrimdışı Çevrimdışı

***her an keşfetmek için bak***

« Yanıtla #4 : 09 Ocak 2007, 16:44:07 »

en güzeli olmuş

***Rivayet odur ki,
     Şahrud vardığı denizlerde hala
     Seyduna türküleriyle uyanmakta,
     Seyduna, Şahrud’un gözlerinden kalan
     Masalla yaşlanmakta.***seydune02***
türkü
VIP Üye

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 09 Ocak 2007, 18:21:02 »

Ne heyecan verici bir ülkede yaşıyoruz öğrenciliğimden bu yana baş döndürücü yenilikler yaşıyorum gündem, olaylar o kadar hızlı değişiyorki bedenim ruhumdan ilerde yetişemiyorum.Hayırlı olsun.
kuzey
Uzman Üye

Performans: 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 09 Ocak 2007, 18:54:41 »

ben ce de güzel bir uygulama. umarım sorunlar yaşanmaz. paylaşımınız için teşekkürler Menderes hocam.

mael
mehmeto
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 11 Ocak 2007, 16:28:01 »

en iyisi
gürbüz
Genel Moderator

Performans: 49
Çevrimdışı Çevrimdışı