Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ücretsiz ders kitapları yola çıktı  (Okunma Sayısı 2522 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 28 Temmuz 2007, 15:49:36 »

Milli Eğitim Bakanlığı'nca 2003-2004 Eğitim yılında başlatılan ücretsiz ders kitaplarının dağıtımı erkene alındı. 2007-2008 eğitim yılı kitapları okullara ulaşmaya başladı. 

Milli Eğitim Bakanlığı, ücretsiz ders kitaplarının dağıtımına başladı.
2007-2008 eğitim öğretim yılında ilk ve orta öğretim öğrencilerine dağıtılacak olan ders kitapları Bursa'nın İnegöl ilçesine gelmeye başladı. İlk iki grup ders kitapları Gazi Osmanpaşa İlköğretim Okulu'nda depolandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk, İnegöl genelinde 69 ilköğretim okulu ve 14 lisede öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılmak üzere toplam 492 bin 921 ders kitabı geleceğini söyledi. Baştürk, gruplar halinde gönderilen kitapların tamamanı bakanlığın 29 Ağustos 2007 tarihine kadar teslim edeceğini açıkladı.

Kitapların poşetler içerisinde öğrencilere teslim edilmesi için 22 Ağustos 2007 tarihinde dağıtım ihalesi yapılacağını bildiren Baştürk, ihaleyle ilgili teknik şartname bilgilerinin Milli Eğitim Müdürlüğü'nden alınabileceğini söyledi.

17 Eylül 2007 tarihinde öğrencilerin okullara gittiğinde, sıralarının üzerinde kitaplarını hazır bulacaklarını vurgulayan Baştürk, "Bir yıl boyunca okuyacakları kitapların tamamı ilk gün öğrencilerimize verilmiş olacak. Daha önceki yıllarda kitaplar İl Milli eğitim Müdürlüğü tarafından dağıtılıyordu.

Ancak bazı zorluklarla karşılaşılıyordu. Bu yıl dağıtım işinin İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine verilmesi sayesinde hizmetin daha sağlıklı bir şekilde yürüyeceğine inanıyoruz" diye konuştu.

28 Temmuz 2007
İHA

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 28 Temmuz 2007, 16:34:04 »

İhtiyacı olsun olmasın herkese ücretsiz kitap verilmesi sizce doğrumu?
günaydın
VIP Üye

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 29 Temmuz 2007, 14:12:11 »

dünyanın gelişmiş pek çok ülkesinde kitaplar ücretsiz dağıtılıyor neden bizim ülkemizde de olmasın.bence milli eğitim bakanlığının en güzel uygulamalarından biri, keşke kitapların içeriği daha iyi olsa umarım o da olur gelecek dönemlerde.

Saliha Günaydın
İzmit Atılım Anadolu Lisesi
İzmit/ Kocaeli
VEYSEL ÇİFTÇİ
Uzman Üye

Performans: 121
Çevrimdışı Çevrimdışı

YAŞAM İÇİN COĞRAFYA

« Yanıtla #3 : 29 Temmuz 2007, 14:37:20 »

bu hizmet öğrencilere çok yararlı oldu.çünkü adaletsizlik ortadan kalktı.herkes ders kitabını aynı anda kullana bildi.buda öğrencinin moralini yükselterek derslerde daha aktif olundu diye düşünüyorum.

GÜNER
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 29 Temmuz 2007, 16:36:54 »

Ekonomik anlamda gelişmiş ülkelerde olur.Bizim gibi 400 milyar dolar borcu olan,okul idarecilerini 10-15 YTL için koşturan ülkelerde değildir diye düşünüyorum Yoksa uygulamadan bende memnunum. imkanı olanlar eğitime katkı sağlasın anlamında söylemiştim.
Baaki
VIP Üye

Performans: 73
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 29 Temmuz 2007, 19:11:29 »

Acaba 9. sınıf kitabında değişiklik yaptılar mı? Bilgisi olan var mı bu konuda ?
GÜNER
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 29 Temmuz 2007, 20:51:46 »

Kitapları görüp inceleyen varmı?
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #7 : 31 Temmuz 2007, 08:27:57 »

İhtiyacı olsun olmasın herkese ücretsiz kitap verilmesi sizce doğrumu?
belki haklısınız hocam ben daha farklı bir noktaya dikat çekmek istiyorum her sene dağıtılan kitapların geri dönüşümüde sağlanmalı. Yıllardır biz kitapları bir yıllık olarak kullandığımızı sanmıyorum ve o kadar da zengin bir ülke olduğumuzuda sanmıyorum. Her yıl dağıtılan kitaplar bedava olunca bir sonraki sene de kullanamayacağımıza göre en azından hurda olarak değerlendirlmesi gerekir.

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Performans: 1781
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #8 : 31 Temmuz 2007, 09:52:18 »

Kitapları gören arkadaşlardan ricam değişiklik yapılmışsa niteliği hakkında bizlere bilgi vermeleri....
Şimdiden teşekkürler...

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic