Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkiye 'nin Kyoto Protokolünü imzalaması için Kampanyaya katılalım  (Okunma Sayısı 3285 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
gürsel
VIP Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 02 Mart 2007, 07:34:26 »

Kyoto için hedef 100 bin imza   16.02.2007     Ntvmsnbc

Türkiye Yeşilleri, iklim değişikliği tehlikesine karşı Türkiye’nin Kyoto Protokolü’nü imzalaması için bir imza kampanyası başlattı. 2 ay boyunca devam edecek kampanyanın hedefi en az 100 bin imza.

İSTANBUL - Türkiye Yeşilleri İklim Değişikliği Sözcüsü Ümit Şahin, Türkiye’nin iklim değişikliği ve küresel ısınma ile mücadele etmesi için Kyoto Protokolü’nün imzalamasının şart olduğunu söyledi.

Kyoto’nun Türkiye’nin sanayileşmesi ve kalkınması için endişe yarattığını belirten Şahin, Türkiye’nin protokolü imzalamaması halinde toplu bir yokoluşun sorumluluğuna imza atacağının altını çizdi.

Açık Radyo Yayın Yönetmeni Ömer Madra ise “Çocuklarımızın geleceğini düşünüyorsak bu protokolü en kısa zamanda imzalamayız” diye konuştu.

Kampanya için toplanan imza sayısı şu an için 100. Ancak kampanyanın sonunda en az 100 bin imzaya ulaşılması hedefleniyor. Kampanyaya katılan isimler arasında başta Sezen Aksu olmak üzere birçok sanatçı, yazar ve gazeteci de var. 16 Nisan’da sona erecek kampanyaya ;

www.kyotoyuimzala.com sitesinden katılınabilir.

EĞİTİMDİR Kİ BİR ULUSU YA ÖZGÜR,BAĞIMSIZ ONURLU YÜKSEK BİR TOPLULUK BİÇİMİNDE YAŞATIR YA DA BİR ULUSU TUTSAKLIK VE YOKSULLUĞA GÖTÜRÜR.
ÇÜNKÜ ; "KAYNAŞMIŞ BİR MİLLETHALİNE GELMENİN ,ÇAĞDAŞLAŞMANIN,KALKINMANIN ,HÜR VE DEMOKRATİK BİR TOPLUM OLABİLMENİN EN ETKİLİ ARACI EĞİTİMDİR " 16 TEMMUZ 1921 ANKARA
M.KEMAL ATATÜRK

BURSA NİLÜFER ALİ KARASU ANADOLU LİSESİ COĞRAFYA ÖĞRETMENİ
abisal
Uzman Üye

Performans: 102
Çevrimdışı Çevrimdışı

Hayat Beynimizdeki Bulmacayı Doldurma Çabasıdır...

« Yanıtla #1 : 02 Mart 2007, 08:30:22 »

113414. kişi olarak imzaladım...
teşekkürler.
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #2 : 02 Mart 2007, 09:12:26 »

Hocam burada daha önce konuyu başlatmıştım!
http://www.cografya.biz/forum/index.php?topic=1890.0#quickreply

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
gürsel
VIP Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 02 Mart 2007, 19:41:27 »

Hocam burada daha önce konuyu başlatmıştım!
http://www.cografya.biz/forum/index.php?topic=1890.0#quickreply

Hocam açmış olduğunuz Kyoto Protokolünün açıklanması yönünde idi.Bu metin ise bir kampanyaya davettir.Selamlar

EĞİTİMDİR Kİ BİR ULUSU YA ÖZGÜR,BAĞIMSIZ ONURLU YÜKSEK BİR TOPLULUK BİÇİMİNDE YAŞATIR YA DA BİR ULUSU TUTSAKLIK VE YOKSULLUĞA GÖTÜRÜR.
ÇÜNKÜ ; "KAYNAŞMIŞ BİR MİLLETHALİNE GELMENİN ,ÇAĞDAŞLAŞMANIN,KALKINMANIN ,HÜR VE DEMOKRATİK BİR TOPLUM OLABİLMENİN EN ETKİLİ ARACI EĞİTİMDİR " 16 TEMMUZ 1921 ANKARA
M.KEMAL ATATÜRK

BURSA NİLÜFER ALİ KARASU ANADOLU LİSESİ COĞRAFYA ÖĞRETMENİ
sevgisiz_hacker
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 02 Mart 2007, 20:42:35 »

kampanyaya türkiye neden katılmıyoo anlayamadım gitti yawss   Cheesy:D

Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #5 : 02 Mart 2007, 22:08:26 »

Türkiye'yi bırakın A.B.D niye katılmıyor arkadaşlar,küresel ısınmanın baş sorumlusu A.B.D değilmidir.Tabi bizde katılalım ama A.B.D nin katılması mutlaka lazım.....

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 02 Mart 2007, 22:25:25 »

Bunun zararını küreden önce(geniş çevre) ilk biz yaşıyoruz sonra çevreyi kuşatıyor öyleyse önce kendimize bakmalıyız ki daha sonra ABD gibi  ülkelere sözümüz olsun.Yani şu mesleğimizde yaşadığımız örneklere benzemesin ;sınıfta Ali konuşur..Ali sus konuşma dersin ...Ali susacağı yere bir benmi konuşuyorum der.

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #7 : 02 Mart 2007, 22:35:08 »

Ardan99 hocam bu küresel ısınma,bunu sonuçları tüm dünyayı etkiliyor,önce bizi değil,Atmosfere salınan zehirli  gazların üçte birini  A.B.D gönderiyor atmosfere, bunun sonucu tüm insanlığı etkiliyor.Yani hocam bunu senin dediğin gibi ilk biz yaşayıp sonra çevreye yaymıyoruz..A.B.D  ye göre bizimki devede kulak sayılır.Ama tabiki bizde bu sözleşmeye katılalım....

vuslat
VIP Üye

Performans: 30
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 02 Mart 2007, 22:42:41 »

Desteğe hazırız. Atmosfere CO2 gazını fazlaca salan devletler daha çok sorumludurlar.En başta da Amerika.
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #9 : 02 Mart 2007, 22:56:15 »

Gün gelecek kendi ateşiyle kavrulacak insanlığın kenesi bu   A.B.D  .......

Benan
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 02 Mart 2007, 23:17:46 »

Bu konuyu diğer branjlardaki öğretmen arkadaşlarımıza ve özellikle öğrencilerimize anlatmalı, onlara bilgi ve bilinç kazandırmalıyız.

Çıkarıp Başımı Yeryüzünden Yıldızlara Yürüdüm Bugün. Güneş, Ay, Yıldızlardan Oluşan Bir İnsan Gördüm Bugün.
Benan
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 02 Mart 2007, 23:21:05 »

Ayrıca küresel ısınmayı tetikleyen faaliyetler açısından  ABD 1., Türkiye ise 13. sırada yer alıyormuş.

Çıkarıp Başımı Yeryüzünden Yıldızlara Yürüdüm Bugün. Güneş, Ay, Yıldızlardan Oluşan Bir İnsan Gördüm Bugün.
fthdemirci
Yeni üye
*

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 02 Mart 2007, 23:27:43 »

Hocam o ABD kanalı gitsin önce kendi ülkesinde kampanya düzenlesin, çünkü ABD'nin küresel ısınmadaki payını hepimiz biliyoruz.
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 02 Mart 2007, 23:46:01 »

Hocam atmosfere ABD 5,5 milyar ton karbon bırakıyor.Türkiye 294 milyon ton.Elbette kıyaslanamaz.Fakat (bu veriler 2004 yılına ait)bizde 1990-2004 arası kirletme artışı %72.6 ve 13.sırada olmamız da payımıza bizimde birşeyler düştüğünü gösteriyor.

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
Benan
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 03 Mart 2007, 00:29:35 »

Elbette bizim de payımıza bir şeyler düşmektedir. Hepimiz aynı gemideyiz. Bu konuda yapılabilecek en güzel şey bu konuyla ilgili bütün faaliyetlere, eylemlere aktif bir şekilde katılmak ve öğrencilerimize bilinç kazandırmaktır.

Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic