Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Sonunda Bu da Oldu -Öğrenci öğretmenine tabanca çekti  (Okunma Sayısı 2583 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« : 26 Mart 2007, 17:08:58 »

Öğrenci öğretmenine tabanca çekti

Gaziantep'te bir öğrenci, dersi dinlemesi için kendisini uyaran öğretmenine tabanca çekti. Öğretmenler, öğrencinin elindeki tabancayı zorla aldılar....
Edinilen bilgiye göre, Şahinbey Mesleki Eğitim Merkezi 9. sınıfında okuyan Hasan A., elektronik dersinde, dersi dinlemeyip arkadaşıyla konuştuğu için öğretmeni Harun Ezer tarafından birkaç kez uyarıldı. Bu uyarıları dinlemeyen Hasan A. ile öğretmeni Harun Ezer arasında tartışma çıktı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Hasan A., sınıftan ayrılarak eve gitti ve kurusıkı tabancayla okula geri geldi. Sınıfta Türkçe öğretmeni Ali Göçmen ile karşılaşan Hasan A., silahı çekerek, Harun Ezer'i aradığını söyledi. Öğretmen Ali Göçmen ile öğrenciler, Hasan A.'nın elindeki kurusıkı tabancayı zorla aldılar ve durumu polise bildirdiler.

Okula gelen polis ekipleri, Hasan A.'yı gözaltına aldı. Çocuk şubesine götürülen Hasan A.'nın, işlemlerinin ardından adliyeye sevkedileceği bildirildi.

AA
Alıntı:Haber7.com
Allah sonumuzu hayreylesin!

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #1 : 26 Mart 2007, 17:15:14 »

Buyrun işte "ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz" demiş atalarımız,lafla hiç birşey yürümüyor,burada öğrencinin ailesinin çok önemli suçu var ,eğitim ailede başlar çünkü,bu nasıl öğrencidir,nasıl eğitilmiştirki öğretmenine silah çekiyor.Vah benim gençliğim vah.....Atam yurdu sizlere emanet etmişti..

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 26 Mart 2007, 17:16:53 »

az önce sercanx hocamın ilköğretim ile ilgili haberini okurken kafamdan geçen cümle "bunlar daha iyi günlerimiz" idi. üzerine bir de bu haber.

yazık! değer yargılarımızı nasıl da yitiriyoruz.

zg09 hocam konu başlığını bir kontrol eder misiniz?

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

ÖzleMSabaH
Site Yöneticisi

Performans: 2738
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 26 Mart 2007, 17:20:29 »

sercanx hocama katılıyorum. bu konuda aileler suçlu.

Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #4 : 26 Mart 2007, 17:22:18 »

Bünyamin hocam uyardığın için sağol düzelttim.

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
erten
VIP Üye

Performans: 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 26 Mart 2007, 17:37:05 »

Değerli meslektaşlarım; Sizlere tavsiyem Çok ama çok AHMAK öğrencilere ders dinleteceğim diye uğraşıp,kendinizi harap etmeyin.Sonuç alamazsınız.Kendinizi bir kaç ahmakla yorup, diğer pırlanta gibi öğrencilere enerjiniz kalmaz, 25 yıllık deneyinimim sonucunda bunu gördüm.
elgiz
Elgiz HENDEN
Uzman Üye

Performans: 38
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 26 Mart 2007, 17:54:38 »

bır derste amaç öğrencılere sadece bilgi vermek olmamalıdır.pek  cok  öğrencımızın bir sürü bilgisi var sadece ona sahip olduklarını bılmıyorlar. sahip olduklarını  bılmemek  onları ahmak  yapmıyor. öğretmenlere gercewkten cok  görwev düşüyor. sahip olduklarını  acıga cıkarmak ve onlarda bunun oldugunu  göstermek öğrencilere güven verıyor.
eğitim sorunlarımızdan en büyüğü ise farklı  öğrenme düzeylerıne sahip öğrencılerın aynı  sınıflarda bulunması. Öğretmende ne yapmak zorunda kalıyor öğrenme güçlüğü çeken( erten beyin ahmak diye tabır ettiği) öğrencıyı  ıhmal  edip diğer öğrencılere yönelmek oluyor. Böylece toplumdakı öğretimsiz ve eğitimsiz insan sayısı  artıyor.
şimdi arkadaşlarımın coğu her seyı  öğretmenmı  düşünecek  yada yapacak  diyecek. Evet arkadaşlar öğretmen düşünecek  ve yapacak. herkesten cok  bizleri görüyor bu  cocuklar. ve hepsıne ulaşmanın kesınlıkle bir yolu  var. umarım hiç birimiz bundan vazgecmeyız ve onlara ulaşmaya devam ederiz. yoksa gercekten geleneklerı  göreneklerı unutmus, alışkanlıkları  değişen, terbıyesı yok  olan , saldırgan gençlerle daha fazla karşı  karşıya kalırız. 
2222
Uzman Üye

Performans: 91
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 26 Mart 2007, 18:24:42 »

Vay geleceğim vay

Emre
http://www.postimage.org/image.php?v=aV44IYXS][img]http://www.postimage.org/aV44IYXS.jpg
engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 27 Mart 2007, 16:36:15 »

"bunlar daha iyi günlerimiz" idi.
  Gerçekten de öyle bunlar iyi günlerimiz.Ne olacak peki bu çocuğa hiçbir şey.Yaşı küçük kısa süre sonra okuluna döner.

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
alperenler8
VIP Üye

Performans: 117
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 27 Mart 2007, 17:42:33 »

Bravo doğrusu!Siz öğrencilere ikide bir hak verirseniz onlar da tepenize biner!..Vay ki ne vay!.....

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR,
TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic