Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: öğretmenlere farklı bir bakış  (Okunma Sayısı 3625 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
nht_82
Uzman Üye

Performans: 23
Çevrimdışı Çevrimdışı

Allah ile olduktan sonra ölüm de, ömür de hoştur.

« : 26 Kasım 2007, 22:31:10 »

ÖĞRETMENLER…
Ortalama 70 kişilik sınıflarda ders yaparlar. Oysa bu bir köy nufusü bile değildir.

İşlerini okulda bitiremez. Beceriksizdir. Sınav, plan, vs. işlerini evine taşır.

Mesleğinin kutsal tarafını görmez. Bu işi parasız yapması gerekirken kucak dolusu para alarak hazineyi zarara sokar.

Takım elbise, ayakkabı, kitap vs. gibi lüks alışkanlıkları vardır.

Öğrencilerden Dayak yediği zaman, canı yanınca bağırır. Gürültü yaparak çevreyi rahatsız eder. Öğrencilerin bu gibi savunma sporu çalışmalarına güçlük çıkarır.

Çok sevimli bir bakanları vardır. Onun her lafının altında art niyet veya para ararlar.

Sosyal etkinlikler düzenleyerek hafta sonu ve mesai saatleri dışında öğrencileri rahatsız ederler.

Her biri bir Einstein olan genç beyinlere zayıf not verirler.(Sonrada bakanlığı af çıkarma ile uğraştırırlar.)

Okul önlerindeki serseri denilen aslında çok efendi olan gençlerden korkarlar. Onların bıçak silah vs. taşıdığını iddia ederler. Bu çocuklara iftira atarak onları rencide ederler.

Öğrencilerin şaka amaçlı küfür ve tacizlerini anlayacak espiritüel zekaları yoktur.

TKY çalışmalarında kaynak yokluğundan şikayet ederler. Ceplerinde akrep vardır, ellerini ceblerine atıp, sayın bakanlığa parasal destek yapmayı hiç düşünmezler.

Her gün yüzlerce öğrenci ile uğraşıp 2 ay tatil yaparlar. Çocukları bu süre zarfında eğitim hakkından mahrum bırakırlar.

Paraya ihtiyaç duymazlar. Hayır sahibi Bakkal, manav ve kasaptan veresiye alışveriş yaparlar. Hayrı bilmezler. Söylenirler.

Aşevi gibi kurumlardan ücresiz yemek alma imkanları olduğu halde gereksiz yere utanırlar.

Velileri toplantılara çağırıp çocuklarının dedikodusunu yaparak ana-baba ile evladın arasını açarlar.

Lisedeki minimini yavruları muhatap alırlar. Bazen bir yerleri kırıldığı veya bıçaklandıkları zaman bu minimini yüreklerin sevgi gösterilerini haftalarca rapor alarak kötüye kullanırlar.

Okuldan gece 12 bile olmadan çıkarlar.

İşportacılık, esnaflık gibi işlerle uğraşarak zengin olmaya çalışırlar. Fakir esnafa rakip olurlar.

İlksan gibi kurumlara para ödemek istemezler. Onlar için memleketimin dağlarına yatırım yapılır, itiraz ederler. Torunlarının torunlarına arsa bırakmak istemezler. İleri görüşlü değillerdir, bin yıl sonraki yatırımı görmezler. Üstüne üstlük skandal çıkarıp, Memleketin huzurunu bozarlar.

Hepsi son derece mutludur. Bakanı yıpratmak için anketlerde mutsuzuz derler. Bakanı her fırsatta üzerler.

Onların sıkılmamak için bir çok nedenleri vardır:
Okulda kütüphane memurluğu yaparlar. Şikayet ederler.
Okulda temizlik yaparlar. Şikayet ederler.
Okulda soba yakarlar. Şikayet ederler.
Okulda fakir öğrenciler şahsi yardım ister. Şikayet ederler.
Köylü şikayet eder. Şikayet ederler.
Köylü dayak atar. Şikayet ederler.
Köylü görücü olmak ister. Şikayet ederler.
6 ay yollar kapanır, uludağ kapısına gelir. Şikayet ederler.
Eşkiya gelir ziyaret eder,hal hatır sorar anlamazlar . Şikayet ederler.
Hep şikayet ederler. Hiç memnun değillerdir.
Öğretmen bu ülkenin çıbanbaşıdır. EĞİTİM SORUNU denilen şey esasında budur.

KIYMETLİ ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIM 'GÖRMEYEN' VE 'DUYMAYANLAR' İÇİN BU SEFERDE İRONİ İLE ANLATALIM DEDİK KATLANDIKLARIMIZIN KÜÇÜK BİR BÖLÜMÜNÜ. BELKİ GÖRÜRLER, DUYARLAR DİYEREK.... HEPİNİZİN ÖNÜNDE SAYGI İLE EĞİLİRİM.
HER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN, EMEKLERİNİZ ÇİÇEK AÇSIN.
ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN.

Herşeyden önemlisi ne kadar daha yaşayacağınızı sanıyorsunuz?Huh?
sabahgüneşi
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 26 Kasım 2007, 22:33:07 »

bu emekleri görmemek için kör olmak gerekli bence ögretmenim.saygılar sevgiler bizden sizlere
MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Site Yöneticisi

Performans: 1771
Çevrimdışı Çevrimdışı

Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi

« Yanıtla #2 : 26 Kasım 2007, 22:57:05 »

Öğretmenim. gerçekten ve canı yürekten ellerinize dilinize sağlık. Elleriniz dert görmesin.

Yaş kırk dört yolun yarısı +9
Dante gibi ortasını geçtik ömrün.
nht_82
Uzman Üye

Performans: 23
Çevrimdışı Çevrimdışı

Allah ile olduktan sonra ölüm de, ömür de hoştur.

« Yanıtla #3 : 26 Kasım 2007, 23:09:23 »

ıceman hocam ben hazırlamadım bende bi arkadaşımdan aldım ve sizlerle paylaşmak istedim.gerçekten hazırlayanın eline diline ve yüregine saglık.

Herşeyden önemlisi ne kadar daha yaşayacağınızı sanıyorsunuz?Huh?
necatieroglu
Uzman Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 26 Kasım 2007, 23:10:28 »

Harika bir yazı olmuş ellerinize sağlık teşekkür ederim:)

N.Eroğlu
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 26 Kasım 2007, 23:22:15 »

ıceman hocam ben hazırlamadım bende bi arkadaşımdan aldım ve sizlerle paylaşmak istedim.gerçekten hazırlayanın eline diline ve yüregine saglık.

bu yazı 24  kasım tarihli vatan gazetesinden köşe yazısı, ulaştırana teşekkürler

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

karakurum
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 26 Kasım 2007, 23:27:43 »

valla ne desem biz bu kadar iyimiyiz. ben daha kötüyüz sanıyordum. Huh? Huh? Huh?
tegagaic
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 27 Kasım 2007, 06:38:49 »

Yazan kimse yüreğine sağlık ulaştıran arkadaşımada teşekkürler.
ceren94
Üye
**

Performans: 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 27 Kasım 2007, 12:46:07 »

Şu cennet vatana sevdalanarak  çıkmışiz yola.Edirne`den Ardahan a,İzmir`den Van a.Sınırlar dar gelir bu kutsal sevdamıza.Sadece bu kutsal sevda için katlanmıyormuyuz çektiklerimize.Güzel bir yazı  teşekkurler .

VEYSEL ÇİFTÇİ
Uzman Üye

Performans: 121
Çevrimdışı Çevrimdışı

YAŞAM İÇİN COĞRAFYA

« Yanıtla #9 : 27 Kasım 2007, 14:07:58 »

öğretmenlerimizin dertlerini anlatan yazara ve bu bilgiyi bizle paylaşan şahsa teşekkür ederim.bu konular eğitimin kanayan yarası çünkü öğretmenlerimiz öğrencilerine birnebzede olsa yeni birşey öğretmek için ellerinden geleni yapıyorlar.iyiki varlar.tüm öğretmenlerimin ellerini öpüyor,hayatlarında başarılar diliyorum.

ahmetselim
VIP Üye

Performans: 143
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özcan KULAKSIZ Üsküdar Mithatpaşa M.T.A.L

« Yanıtla #10 : 27 Kasım 2007, 15:24:33 »

acaba dünyada bundan daha kutsal bir meslek varmı yoksa biz öğretmen olduğumuz içinmi bize öyle geliyor

"Tereddüt edersen bacakların seni taşımaz. “Yürüyeceğim” de, bas ve yürü!"
gamarcoba
VIP Üye

Performans: 179
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 27 Kasım 2007, 17:26:36 »

gerçekten ellerinize sağlık

Insanlar yasadikca ihtiyarladiklarini sanirlar, halbuki yasamadikca ihtiyarlarlar....
adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 27 Kasım 2007, 17:51:37 »

Hocam harika diyecek bişey yok mükemmel.. Ama yine anlamaz ki bunlar emekler boşa.. Gelecek yıl 24 kasım'da hatırlanırız okadar..
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic