Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Öğretmenler, tatilini evinde geçiriyor  (Okunma Sayısı 2860 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
lores
VIP Üye

Performans: 161
Çevrimdışı Çevrimdışı

ereğli lisesi (anadolu)

« : 29 Haziran 2008, 20:20:52 »

Türk Eğitim-Sen'in yaptığı anket, öğretmenlerin yaz tatilini evinde ya da memleketinde geçireceğini ortaya koydu.

Ankete göre öğretmenlerin sadece yüzde 16'sı tatil yörelerinde tatil yapacak. Öğretmenler büyük çoğunluğu tatil için 300 ile 500 YTL arasında bütçe ayırabilirken, bu ana kadar hiç tatile gitmeyen öğretmenlerin oranı ise yüzde 43.4'ü buluyor.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, "Eğitimcilerin Tatil Eğilimi" konulu yapılan anketin sonuçlarını açıkladı. Türkiye genelinde 2 bin 123 eğitim çalışanının katıldığı ankete göre, öğretmenler tatillerini evinde geçirecek. Ankete göre eğitim çalışanlarının yüzde 41.8'i tatilini evde, yüzde 42.1'i ise memlekette geçirecek. Öğretmenlerin yüzde 16'sı ise tatilini tatil yörelerinde geçirecek. Buna karşın öğretmenler, bir haftalık tatil için ise kısıtlı bir bütçe ayırabiliyor. Ankete göre, öğretmenlerin yüzde 65.7'si 300-500 YTL arasında, yüzde 11.3'ü 800- bin YTL arasında, yüzde 10.7'si 500-800 YTL arasında, yüzde 6.7'si ise bin - bin 500 YTL arasında tatil bütçesi ayırdı. Ankete göre eğitim çalışanları arasında tatile bin 500 - 2 bin YTL arasında bütçe ayıranların oranı yüzde 3.5'i bulurken, yüzde 2'si ise 2 bin YTL'den daha fazla bütçe ayırdığını açıkladı

OTELDE ARANAN ÖZELLİK "UCUZLUK"

Ankete göre öğretmenler, tatil masraflarını ise genelde kredi kartına taksit yaptırarak finanse ediyor. Eğitimcilerin yüzde 50.7'si tatil masraflarını kredi kartına taksit yaptırarak, yüzde 34.9'u biriktirdiği parayı harcayarak, yüzde 8.7'si ise borç alarak ödüyor.

Ankete göre öğretmenlerin tatillerini tatil yöresinde geçirmeleri halinde, otellerde ilk aradığı özellik ise ekonomik olması. Öğretmenlerin yüzde 67.6'sı otelin ekonomik olmasını isterken, yüzde 13.9'u otelin hizmet ve kalitesinin, yüzde 10.5'i temiz, bakımlı olmasının, yüzde 5.2'si konfor ve rahatlığının ön planda olduğunu belirtiyor.

ÖĞRETMENLER TATİLDE EK İŞ YAPIYOR

Ankete göre öğretmenlerin yüzde 43.4'ü bu ana kadar hiç tatil yapmazken, yüzde 23'ü ise sadece bir kere tatil yaptığını açıkladı. Ankete katılan öğretmenlerin yüzde 80.5'i düzenli olarak tatil yapamadığını belirtti.
 http://www.sabah.com.tr/haber,1700510F1516451EB7617B9B5F829EE4.html

“Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.” M. K. ATATÜRK
adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2008, 20:24:38 »

Bu sonuçlar yaklaşık olarak bir Türkiye gerçeğidir, inanıyorum..
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #2 : 29 Haziran 2008, 20:30:15 »

Öğretmenevleri varya hocam otele ne gerek var Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy :

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 29 Haziran 2008, 20:32:05 »

Öğretmenlerden başka herkesin kaldığı, öğretmenlerden kesilen aidatlarla ayakta kalan öğretmenevleri.. Grin Grin
ada09
Üye
**

Performans: 36
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 29 Haziran 2008, 20:36:56 »

Hocam,keşke öğretmenevleri bize kalsa!! biz öğretmenler dışında her vatandaşın yaralandığı bir yer.Sahil yerlerindeki öğretmenevlerinde yer bulmak imkansız.İstanbul ve Ankara'daki öğretmenevlerinde yer bulmakta bir tesadüf olacaktır.
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 29 Haziran 2008, 20:42:48 »

Vay!Öğretmenlerin %16'sı tatile gidebiliyor Grin
Tatile 300-500ytl ayıran arkadaşlar herhalde sadece gidiş için para ayırmışlar Tongue

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 29 Haziran 2008, 22:16:48 »

Öğretmen ve tatil.Olması gereken ama bir türlü gerçekleşemeyen bir olgu.
arsimela
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 30 Haziran 2008, 11:19:20 »

arkadaşlar aileden uzakta olunca tatil yapılıyor. on yıldır bir ay tatildeyim 15 gün annemlerde  ankara'da 15 gün eşimin ailesinin evinde konya 'da deniz deseniz istanbul'da zaten var daha ne istiyelim.nesli
aydınkarataslar
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 02 Temmuz 2008, 08:58:55 »

Tatilimizi evde geçirdiğimiz sitedeki durumdan belli değil mi?
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic