Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 'Öğretmenler kendilerine ne yakıştırıyorsa onu giysin'  (Okunma Sayısı 6627 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
komkarbey
Uzman Üye

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 24 Eylül 2013, 18:21:22 »

"ÖĞRETMENLERİMİZ KENDİLERİNE NEYİ YAKIŞTIRIYORSA ONU GİYER"

"Başörtülü öğretmenlik şuan için serbest mi? Değilse demokratikleşme paketinde serbest hale gelecek mi?" sorusuna Avcı şu cevabı verdi; "Kıyafet konusunda son günlerde bu konuda bazı örnekler üzerinden çok yakışıksız benzetmelerle polemikler yapılıyor bunlar doğru değil. Her gittiğimiz ilde öğretmenlerimizle toplantılar yapıyoruz. 'Öğretmenlerimiz kendilerine neyin yakışacağını bilirler. Öğretmenlerimiz kendilerinin karar vereceği konusunda birbirlerini rencide edecek şeyler söylemezler. Başörtüsü ile yakıştırıyorsa yakıştırıyordu." dedi. Bakan Avcı, başörtülü öğretmenlik yapmak isteyenlerin önünde yasal bir engel olup olmadığı sorusuna, "Öğretmenlerimiz kendilerine ne yakıştırıyorsa onu giysin." diye konuştu.

"Yasal bir sorunla karşılanmazlar değil mi?" sorusuna ise Avcı, "Evet" cevabını verdi.

Okullarda durum nasıl arkadaşlar kıyafet konusunda

http://www.memurlar.net/haber/408763/
teaco
Uzman Üye

Performans: 133
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 24 Eylül 2013, 19:07:58 »

ne demek yakışanı giysin..koy yönetmeliğe, kanuna ''ne yakışıyorsa giyer'' diye, giysin.. okulumuzda ve bütün okullarda  bayanlara oldukça serbestlik var, erkekler biraz daha çekimser Smiley ama klasik devam Sad
tarumoloji
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 24 Eylül 2013, 20:04:49 »

"Öğretmenlik insanın kendine yakışanı giymesidir."

Bilim kurgu, varoluşsal bir benzetmedir. İnsan hakkında hikayelerin düzenlenmesine izin verir. Isaac Asimov' un söylediği gibi, her bir bilim kurgu hikayesi şimdiye kadar önemsiz görünmüş olabilir, at gözlüğü takmış eleştirmenlere ve bugünün filozoflarına,fakat bilim kurgunun esası, özü kurtuluşumuzda hayati önem taşır, eğer bir gün kurtulacaksak.
(SG-1)
castle344
VIP Üye

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 24 Eylül 2013, 20:14:43 »

artık belli aşamalırı geçmiş insanların  ne giyeceğini söylemek ayıptır zaten herkes ne istiyorsa onu giysin
paradigma
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 24 Eylül 2013, 20:24:08 »

Anladınız Siz onu açıklamasıdır, bu kadar da basittir...
kasif14
Uzman Üye

Performans: 70
Çevrimdışı Çevrimdışı

Yüksel Türk! Senin İçin Yükselmenin Hududu Yoktur

« Yanıtla #5 : 24 Eylül 2013, 21:10:30 »

zaten belli sendikaların üyeleri okullara istedikleri gibi geliyorlar. eylem amacına ulaşıyor demek ki Cheesy
komkarbey
Uzman Üye

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 25 Eylül 2013, 13:36:13 »

Arınç: Kıyafet serbestiyetini getireceğiz

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kamuda başörtüsünü yasaklayan yönetmelik ve yönergeleri kaldıracaklarını söyledi. Arınç, "Biz, bu yasaklamaların, yönetmelik ve yönergelerle ortaya koyanların, bu yönetmelik ve yönergelerini büyük ölçüde ortadan kaldıracağız. Herkesin GENEL AHLAKA AYKIRI OLMAMAK KAYDIYLA(Ahlaksız kıyafet nasıl olıyorsa yada kim nasıl belirleyecekse kıyafatin ahlaklı ahlaksızlığını... giyinen olursa karışırlar ozaman) kıyafet serbestiyetini biz inşallah getirmiş olacağız. Bunu diğer siyasi partilerin desteklemesi halinde Türkiye’de kavgasız bir barış ortamı meydana gelebilir." dedi.

http://www.memurlar.net/haber/408950/
tarumoloji
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 25 Eylül 2013, 15:29:47 »

Ben kıyafet serbestliğine karşı değilim tam olarak destekçisiyim fakat günlük hayatta bile kumaş pantolon gömlek giyen siyasiler - hükümet- cemaat- eğitim bir sen üyelerinin bu tür söylemleri bana çok sıcak gelmiyor...

Bilim kurgu, varoluşsal bir benzetmedir. İnsan hakkında hikayelerin düzenlenmesine izin verir. Isaac Asimov' un söylediği gibi, her bir bilim kurgu hikayesi şimdiye kadar önemsiz görünmüş olabilir, at gözlüğü takmış eleştirmenlere ve bugünün filozoflarına,fakat bilim kurgunun esası, özü kurtuluşumuzda hayati önem taşır, eğer bir gün kurtulacaksak.
(SG-1)
bachus80
Uzman Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 25 Eylül 2013, 18:34:35 »

şayet gücü eline geçiren "öteki"ne baskı uygulamazsa tadından yenmez bir durum. nasıl ki 28 şubat olarak adlandırılan süreçte bir kesim mağduriyet yaşadıysa, bundan sonraki süreçte de "öteki" aynı duruma düşürülmemelidir. benim tek çekincem bu. bunun yanında farklı farklı kıyafetin farklı farklı ideolojileri, hatta renklerin bile ideolojileri  simgelediği ve desteklendiği caaanım ülkemde kıyafet yönetmeliği uygulamak gerçekten zor bir iş.
Fatih Oğuz
VIP Üye

Performans: 45
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 25 Eylül 2013, 18:39:21 »

yerinde ve güzel bir karar , ceket ilikleme saçmalığına da güzel bir darbe olacak aynı zamanda.
tekins
Yeni üye
*

Performans: 13
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 25 Eylül 2013, 21:12:26 »

takım elbiseyle devam kanun değişikliği önüme gelmeden serbest kıyafet giymem.
AKSUNGUR19
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

With the name of GOD...

« Yanıtla #11 : 26 Eylül 2013, 18:41:04 »

Okulumda bütün öğretmenler istediği gibi görev yapıyor. Kravatı boynumdan attım ve çok rahatım. Kendi adıma kot pantolonu çok seviyorum fakat abartmış olmayayım diye spor - klasik arası bir tarz oluşturdum. Bazı bayan hocalar tesettürlü, bazı bayan hocalar da kolsuza yakın t-shirt giyip gelebiliyor. Bu da kimseye rahatsızlık vermiyor. 

Kısacası çok doğru bir uygulama. Kısa sürede resmiyet kazanır umarım...

Coğrafyam ve otomobilim hayatımdır...

Bize göre değil; siyaha beyaz, zalime pekala, yoksula olmaz demek
iremcik06
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 26 Eylül 2013, 20:51:46 »

bazı idarecilerin yalnızca başörtülü arkadaşlara  yönetmelik maddelerini hatırlatmaları, tutanak tutmaları kasıtlı ve çirkef bir tavırdır. bu zihniyette olanların eşitlik ve adaletten demvurmaları çok komik. ülkemizde artık bu tahammülsüzlüklerin aşılacağına inanıyorum.

iremcik06
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 26 Eylül 2013, 21:01:07 »

içinde yaşadıkları toplumun inançlarına, ahlaki değerlerine, kültürüne yabancılaşmış; toplumun önemli bir kısmını ötekileştiren, bunu da kemalizm, ilericilik adına yapanların hatalarını fark etmeleri gerektiğini düşünüyorum.
serbest kıyafet uygulaması yerinde bir karardır. bir an önce resmiyet kazandırılması gerekir.
andaci
Uzman Üye

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 26 Eylül 2013, 21:14:47 »

Serbest kıyafet uygulaması geldikten sonra, kendi istedikleri gibi olmayan bütün kıyafetleri yasaklayacaklar. Serbestlik bekleyenler yanılıyor.

Pozitif bilimlere önem vermeyen toplumlar,geri kalmaya mahkumdur.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic