Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Öğretmenler İl İçi Atama İçin Haziranı Beklemeyecekler(Güncel-Haber)  (Okunma Sayısı 1208 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
gunban
VIP Üye

Performans: 1535
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel günler göreceğiz; güneşli günler, .....

« : 04 Ocak 2008, 18:37:26 »

İl içi atama için haziranı beklemeyecekler
Öğretmenlerin “2007 Yılı İl İçi Yer Değiştirme Kılavuzu”nda yer alan “30 Haziran” ibaresinin yürütmesi Danıştay tarafından durduruldu. Bundan böyle Milli Eğitim Bakanlığı, yer değiştirme işlemlerinde hizmet puanının hesaplanmasında 30 Haziran tarihini esas alamayacak.

Öğretmenlerin il içi atamalarda hizmet puanı hesaplanmasını 30 Haziran tarihine çeken uygulama, Danıştay 2. Dairesi tarafından iptal edildi. Eğitim-Sen tarafından öğretmenlere dönük olarak haksızlık yapıldığı gerekçesi ile açılan davada Danıştay, Eğitim-Sen lehine karar verdi. Danıştay 2. Dairesi; 2007-731 Esas sayılı dosyasında, kararında; “Hizmet puanının hesaplanmasında, hizmet süresinin belirlenmesi için öngörülen tarihten farklı bir tarihin öngörülmesinde, başka bir ifade ile hizmet puanları ile hizmet sürelerinin hesaplanmasında farklı tarihlerin düzenlenmesinde hukuka ve yönetmelik hükümlerine uygunluk bulunmamaktadır” gerekçesi ile 2007 Yılı İl İçi Yer Değiştirme Kılavuzu’nun İlkeler başlıklı bölümünün (c) bendinde yer alan 30 Haziran ibaresinin yürütmesinin durdurulmasına oybirliğiyle karar verdi.

ANKA

Dört nala gelip uzak Asya\'dan
Akdeniz\'e bir kısrak başı gibi uzanan
Bu memleket bizim........
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic