Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Öğretmene cep yasağı..  (Okunma Sayısı 5120 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« : 08 Mart 2007, 11:55:07 »

Öğretmene cep yasağı

07 Mart 2007 Çarşamba 19:09

Mersin'in Tarsus ilçesinde, İnsan Hakları Kurulunca, öğrencilerden gelen şikayetler dikkate alınarak, öğretmenlerin derse cep telefonuyla girmelerinin yasaklanması konusunda karar alındı.

Tarsus Kaymakamlığında, 50. olağan toplantısını yapan İnsan Hakları İlçe Kurulunda, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Tarsus'taki ilköğretim okullarında okuyan öğrenciler arasında yapılan ''Senin Gözünle Tarsus'' konulu anketin sonuçları açıklandı.

Tarsus Kaymakamı Abdulhamit Erguvan, ankette öğrencilerin öğretmenlerinin ders sırasında cep telefonuyla konuştukları yönünde görüş bildirdiklerini belirterek, bundan böyle öğretmenlerin derse cep telefonuyla girmemeleri yönünde okul müdürlüklerine talimat verilmesini istedi.

Erguvan, her okul müdürünün okulda bir yer belirleyerek, derse girecek olan öğretmenlerin cep telefonlarını buraya bırakmaları için çalışma yapacağını bildirdi.

Ankette, ayrıca, öğrencilerin, ''Öğretmenlerinin derse hazırlıksız girdikleri'' yönünde şikayette bulunduklarını dile getiren Kaymakam Erguvan, bütün öğretmenlerin derse hazırlıklı girmeleri yönünde uyarılmasını da istedi.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
WALLES
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 08 Mart 2007, 13:05:56 »

sözde insan hakları kurulunun bi kararı olduğuna göre ciddiye almamak gerek
bu adamların yaptığı suçluları aklamaktan başka bişey değil genelde
şimdi de gözlerini bizim cep telefonumuza mı diktiler
ÖzleMSabaH
Site Yöneticisi

Performans: 2738
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 08 Mart 2007, 13:44:27 »

birçok öğretmenin cep telefonu ve ders konusunda hassas davrandıklarına eminim. Asıl hassas davranamayan bence öğrencilerimizdir. Şu telefonu denetleme olayı öğrenciler için yapılsa sanırım daha temelli bir eğitim ve öğretim düzenleme kararı alınmış olacaktır.

Amy_Lee
Deneyimli Üye

Performans: 27
Çevrimdışı Çevrimdışı

MeLaNKoLiK

« Yanıtla #3 : 08 Mart 2007, 13:49:21 »

bence ders esnasında çalan bir telefon ne  kadar sinir bozucuysa telefonla kunşulması da o kadar laubali bir durum olacaktır...hocam bi düşünün sınıfta bir öğrencinin telefonunun çaldığını ve açıp konuştuğunu??
sizce öğretmen - öğrenci olarak karşılıklı olması gerekmiyor mu cep telefonu yasağı değil de derste cep telefonunun sesini kısmak ya da kapatmak gibi şeyler olabilir..
dersi bölmemek adına yani Smiley
ben lisede okurken bazı öğretmenlerimin bu tür davranışlarını görüyordum ve gerçekten hoşuma gitmiyordu yani..

brss78
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 08 Mart 2007, 13:53:45 »

Derse girerken cep tlflarının kapatılması gerekir bence..
bryant_81
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 08 Mart 2007, 14:10:47 »

Bu bence dikkat edilen bir konu zaten..

65+50+60+50=225/4=56.25
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #6 : 08 Mart 2007, 14:59:21 »

Acaba kaç kişi buna uyacak?
Önemli olan yasklandığı için değil, öğretmenin duyarlılığından dolyı konuya hassiyet göstermesi.

salp
VIP Üye

Performans: 815
Çevrimdışı Çevrimdışı

süleyman çelebi anadolu lisesi

« Yanıtla #7 : 08 Mart 2007, 15:08:39 »

yasaklar daha çekicidir.hem kaç öğretmen bunu yapmış olabilir ki

Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #8 : 08 Mart 2007, 15:33:01 »

Arkadaşlar yasakla çözülecek bir konu değil kendimizin dikkat etmesi gerekir.Kesinlikle öğrencinin dikkatini dağıtan bir konu,en azından sesini kapatmamız gerekir.

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 08 Mart 2007, 16:32:27 »

Bizler öğrencil değiliz.Sorumlu olduğumuz ailemiz ve yakınlarımız var.Telefonumuzun açık olması gerekir.En azından ben telefonumu titreşime alıyorum.Arandığım zaman çaktırmadan arayana bakıyorum,sıradan telefonlardan biri ise açmıyorum.Önemli olabilecek bir telefon olursa öğrencilerden müsade isteyip çıkıp dışarda konuşuyorum.Bence bunda bir yanlışlık yok.Bimem yanlış mı yapıyorum?

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
türkü
VIP Üye

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 08 Mart 2007, 16:45:28 »

Bu iş vicdan meselesidir ve gönüllülük esasına dayanır cep tel değil çantamı(hanım) dahi sınıfa sokmam ders araç gereçlerim dışında.Öğrenciden bu anlamda çalınan zamana çok üzülürüm. Burada güzel şeyler paylaşıyoruz bazan meslektaşlarımaz utanarak yazıyorum pencereden dışarı sarkarak konuşuyor biraz dikkate almak değerlendirmemizi ona göre yapmak çok önemli.
dincert
Uzman Üye

Performans: 39
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #11 : 08 Mart 2007, 17:08:41 »

Öğretmen olarak kendimize yakıştıramasak da maalesef teknolojik gelişimin yanında, telefonu kullanma kültürüne sahip olamayanlar her meslekten çıkabiliyor. Aslında durum statü meselesi de değil kanaatimce. İlkeli olmakla ve ilkelere sadık kalmakla ilgili. Mazeretli durumlar dışında hiç bir mazeret olmaksızın konuştuklarına şahit oluyoruz ya da öğrencinin telefonu çalıp uyardığımızda hemen o öğretmenlerini örneklendirip savunmaya geçiyorlar, kurul toplantıları ayrı bir muamma zaten.
erten
VIP Üye

Performans: 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 08 Mart 2007, 17:19:34 »

Cep telefonunu anladıkta.Öğrenciler öğretmenlerinin derse hazırlıksız geldiklerini nasıl tesbit edebilmişler.O zaman bu öğrenciler her şeyi biliyor.Sınavsız hemen ÜNİVERSİTEYE kadetsinler.
azem70
VIP Üye

Performans: 41
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 08 Mart 2007, 17:56:05 »

Teknolojinin kullanılması yasaklanması çağdışı bir tutumdur.Teknolojiyi kullanılması öğretilmelidir.
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 08 Mart 2007, 18:04:28 »

öğretmenliği ayaklar altına aldılar ya, helal olsun alanlara (!)

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic