Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Memura promosyon ödemesi  (Okunma Sayısı 3696 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 28 Mart 2007, 12:28:31 »

Memura promosyon ödemesi
Diğer iller de durum nasıl bilmiyorum.Ama bazı illerde halen banka promosyonlarının öğretmenlere ödenmediğini duydum.Biz Bursa'da bunu almaya başlayalı 1 seneyi geçti.Yeni sözleşme yapacak olan okullar bir komisyon kurup bankalarla pazarlık yapıyor ve bu promosyonları doğrudan alıyor.Mahkemeye falan da gerek yok.
  BUNDAN SONRASI ALINTIDIR.
Konya'da bir memurun, maaş aldığı bankanın promosyon olarak verdiği paranın tarafına ödenmesi için açtığı davayı kazanmasının ardından bağlı bulunduğu kurumda çalışan kamu görevlileri paylarına düşen parayı aldı.

Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Alakır, yaptığı açıklamada, ülkede hemen hemen bütün kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörün maaşlarını bankalar aracılığıyla aldığını söyledi.

Kurumların bankalar ile yaptığı anlaşmalar çerçevesinde promosyonların tamamının kuruma ödendiğini belirten Alakır, aslında bu promosyonun kendilerine ödenmesi gerektiğini bildirdi.

Meram Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışan bir kamu görevlisi olarak bu konuda bazı girişimlerde bulunduğunu anlatan Alakır, şunları kaydetti:

''2006 yılının eylül ayında Meram Milli Eğitim Meram Müdürlüğü maaşlarımız konusunda bir banka ile 3 yıllık anlaşma yaptı. Bunu duyduktan sonra müdürlük makamına promosyon ücretinden payıma düşen paranın tarafıma ödenmesi konusunda dilekçe yazdım, ancak bize Meram Kaymakamlığı tarafından ret cevabı geldi. Bunun üzerine Konya 2. İdare Mahkemesine dava açtım. Mahkeme maaş aldığımız bankanın promosyonunun tarafıma ödenmesi için karar verdi.''

Kararın açıklanmasından birkaç gün sonra Meram Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü personelinin ortalama 300'er YTL para aldığını dile getiren Alakır, ''Aslında daha fazla hakkımız var, ancak bir miktarı kamu ihtiyaçlarına harcandığı için bu paraya razı olduk. Personelin 3 yıllık anlaşmadan hakkı ortalama 400 YTL'yi buluyordu. Biz çalıştığımız kurumun menfaatini göz önünde bulundurup farkı istemedik'' dedi.

Bu kararla birlikte kendilerinin haklarını almalarının ardından Konya'daki bazı okulların da öğretmenlerine banka promosyon ücretini ödemeye başladığını bildiren Alakır, ''Bu karar diğer kamu görevlileri için örnek olacak. Maaşlar bizim olduğu için promosyon ücretini biz hak ediyoruz'' diye konuştu. 

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #1 : 28 Mart 2007, 13:05:47 »

Hocam biz bu parayı alalı çok oldu.Halâ ödenmeyen yerler varsa ilginç.Bence o durumdaki yerlerde sıkıntı milli eğitimden geliyordur.Milli eğitime kalacak pay ile öğretmene ödenecek miktar konusunda anlaşmazlık vardır .Biz 360 ytl almıştık.

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #2 : 28 Mart 2007, 13:29:12 »

Halen daha ödenmeyen yerler var arkadaşım ne yazık ki
 örnegin DENİZLİ ödeme yapmaya yanaşmadıkları gibi şimdide verecekelri parayı  24 ay'a eşit taksitlere bölüpde vereceklerini söylediler ama ...

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 28 Mart 2007, 14:16:12 »

O zaman biz şanslıymışız hem kısa sürede hemde bir kerede toplu olarak paramızı aldık.

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
ergül
VIP Üye

Performans: 37
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 28 Mart 2007, 15:01:38 »

Bizim buralarda (Sultanhisar / Aydın) böyle birşey daha konuşulmadı bile,zaten geçen yıla kadar muhtemet parası kesiliyordu.
prenses1962
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 28 Mart 2007, 15:16:58 »

ben izmir karşıyaka da bir okulda öğretmenim bu promosyonlarla bizimde başımız derte biz okulda komüsyonumuzu oluşturduk bankalar ile görüştük bir banka kişi başı net 350 ytl teklif verdi.ancak ilçe müdürlüğümüz bizim anlaşma yapamıyacağımızı anlaşma yetkilerinin kendilerinde olduğunu ve mevcut bankalar ile sözleşmeyi uzattıklarını belirtiler.Bizde bu konuyu yargıya taşıyacağızbenzer durumda olanlar varsa görüşlerini iletsinler saygılar
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 28 Mart 2007, 15:29:04 »

Bizim buralarda sadece 1 kamu bankası olduğu için ona mahkumuz. Yeni bankaya geçmek mümkün olmadığı için bize bu fırsat uğramadı arkadaşlar.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
egemen
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 28 Mart 2007, 15:34:50 »

Bizlerde şanssız gruptanız herhalde... İstanbul'da görev yapmaktayım, şu ana kadar hiç bir ödeme almadık. Güya okul 2 yıllık anlaşmayı yeni yapmış. Gelen parayla da okulun eksikleri giderilmiş. İdarecilerin hiç biri konuşmaya, sorularımıza cevap vermeye yanaşmıyor. Bu durumun  bilinmesi, duyulması birilerini çok rahatsız etti ama acaba kimleri??? Eğer yapabileceğimiz hukuki işlemler varsa ve burada paylaşırsak çok memnun oluruz. Diğer arkadaşların açıklamalarını bekliyoruz. Şimdiden çok teşekkürler.
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 28 Mart 2007, 15:35:58 »

arkadaşlar bu konuda bizim bir sıkıntımız var. 2005 Aralık itibariyle okul  müdürü 3 yıllık bir anlaşma yapmış. 
biz bu durumda hak talep edebilir miyiz?
Bir de kurum amiri benim adıma anlaşma yapabilir mi ( yaptığı anlaşma beni bağlar mı)?
bu konularda bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 28 Mart 2007, 16:11:04 »

Bu kanun yanlış hatırlamıyorsam 2006 Ocak'tan sonra sözleşme yenileyen okulları kapsıyor.Bursa Orhangazi'de bu tarihten sonra anlaşma yapan okullar bir kerede paralarını aldı.Bizim anlaşmamız da bu sene Haziranda doluyor.Önceki anlaşmanın parası alındığı ve kullanıldığı için biz de henüz sebeplenemedik bu işten.Önceden bankalar tekliflerini iletiyor,okul idaresi de değerlendirip bir banka ile anlaşıyordu.Okul idaresi o parayı öğretmenlere kullanayım mı sana mı vereyim diye sormuyordu.Sadece kurul kararı ile paranın kullanılacağı alan belirleniyordu.Önceki dönemler için de bildiğim kadarıyla hak iddia edilmiyor.

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
selahattin
VIP Üye

Performans: 99
Çevrimdışı Çevrimdışı

dj.selo

« Yanıtla #10 : 28 Mart 2007, 16:27:18 »

WinkWinkSmiley
gürsel
VIP Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 01 Nisan 2007, 20:31:43 »

Bizler Bursa 'da  promosyonlarla ilgili geri ödenmesi için dilekçelerimizi verdik.Ancak İl Milli Eğitim Müdürlüğünden gelen yanıt  12.12.2006 tarihinden sonra yapılan anlaşmaları kapsıyacağı yönünüde  idi .Oysa bizler 2006 Haziran'da  yenni bankaya geçmiştik.Yani şimdilik havamızı aldık.Sendiklarımızdan hareket bekliyoruz.

EĞİTİMDİR Kİ BİR ULUSU YA ÖZGÜR,BAĞIMSIZ ONURLU YÜKSEK BİR TOPLULUK BİÇİMİNDE YAŞATIR YA DA BİR ULUSU TUTSAKLIK VE YOKSULLUĞA GÖTÜRÜR.
ÇÜNKÜ ; "KAYNAŞMIŞ BİR MİLLETHALİNE GELMENİN ,ÇAĞDAŞLAŞMANIN,KALKINMANIN ,HÜR VE DEMOKRATİK BİR TOPLUM OLABİLMENİN EN ETKİLİ ARACI EĞİTİMDİR " 16 TEMMUZ 1921 ANKARA
M.KEMAL ATATÜRK

BURSA NİLÜFER ALİ KARASU ANADOLU LİSESİ COĞRAFYA ÖĞRETMENİ
Emre Ütenler
Moderator

Performans: 204
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 01 Nisan 2007, 20:40:47 »

Biz Yozgat/Sorgun'da bu hafta alacağız inşallah!3 yıl için 550 milyon toptan!

Emre ÜTENLER                               Eskişehir Atatürk Lisesi Coğrafya Öğretmeni

http://www.esatalise.k12.tr
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 01 Nisan 2007, 21:16:37 »

Arkadaşlar bizde anlaşmanın daha önce hangi bankayla yapıldığına veya ne kadar süre sözleşmenizin olduğuna bakmadan herkese ödeme yaptılar.Bir yıl önce  üç yıllığına başka banka ile anlaşma yapanlara da verdiler.Hatta biz söz konusu banka ile kısa süre önce üç yıllığına bir anlaşma yapıp okula bir para almıştık,yeni anlaşma gereği yine para aldık...

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic