Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Liseli Gençler Gelecekten Umutlu (Anket)  (Okunma Sayısı 3291 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
izmirbuca
Uzman Üye

Performans: 160
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 04 Nisan 2007, 12:02:28 »

29 bin liselinin katıldığı anket gençlerin karamsar olmadığını ortaya koydu. Ancak gençlerin yüzde 4`ü en az bir kez uyuşturucu kullanmış.

Meclis Okullarda Şiddet Araştırma Komisyonu, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile ortaklaşa 261 okulda yaklaşık 29 bin lise öğrencisinin katıldığı dev bir anket yaptırdı. Anket gençlere yönelik ilginç sonuçlar ortaya koydu. En önemli sonuçlardan biri ise gençlerin geleceklerine güvenle bakması oldu. Gençlerin yüzde 65.6`sı gelecek ile ilgili her şey daha iyi olacak`, yüzde 17,2`si `biraz daha iyi olacak`, yüzde 8,8`i `hiçbir şey değişmeyecek` diye düşünüyor. Karamsarların oranı ise son derece düşük. Gençlerin yüzde 5.5`i `her şey daha kötü olacak`, yüzde 3`ü de `biraz daha kötü olacak` diye düşünüyor. Anket, gençler arasındaki uyuşturucu kullanımının önemli bir boyuta ulaştığını da gözler önüne serdi. Gençlerin yüzde 4`ü en az bir kez uyuşturucu ve uyarıcı madde kullandıklarını belirtti. Son üç ay içinde en az bir kez uyuşturucu alan gençlerin oranı yüzde 2.9. Sigara da gençler arasında yaygın. Yüzde 37`lik grup en az bir kez sigara kullanmış. Yüzde 15.6`lık grupta sigara alışkanlık haline gelmiş. Yüzde 30`luk grup alkol kullanmış.

29 bin liselinin katıldığı anket gençlerin karamsar olmadığını ortaya koydu. Ancak gençlerin yüzde 4`ü en az bir kez uyuşturucu kullanmış.

Meclis Okullarda Şiddet Araştırma Komisyonu, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile ortaklaşa 261 okulda yaklaşık 29 bin lise öğrencisinin katıldığı dev bir anket yaptırdı. Anket gençlere yönelik ilginç sonuçlar ortaya koydu. En önemli sonuçlardan biri ise gençlerin geleceklerine güvenle bakması oldu. Gençlerin yüzde 65.6`sı gelecek ile ilgili her şey daha iyi olacak`, yüzde 17,2`si `biraz daha iyi olacak`, yüzde 8,8`i `hiçbir şey değişmeyecek` diye düşünüyor. Karamsarların oranı ise son derece düşük. Gençlerin yüzde 5.5`i `her şey daha kötü olacak`, yüzde 3`ü de `biraz daha kötü olacak` diye düşünüyor. Anket, gençler arasındaki uyuşturucu kullanımının önemli bir boyuta ulaştığını da gözler önüne serdi. Gençlerin yüzde 4`ü en az bir kez uyuşturucu ve uyarıcı madde kullandıklarını belirtti. Son üç ay içinde en az bir kez uyuşturucu alan gençlerin oranı yüzde 2.9. Sigara da gençler arasında yaygın. Yüzde 37`lik grup en az bir kez sigara kullanmış. Yüzde 15.6`lık grupta sigara alışkanlık haline gelmiş. Yüzde 30`luk grup alkol kullanmış.

AVŞAR BEYİ
Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi
Fatma Saygın Anadolu Lisesi
MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Site Yöneticisi

Performans: 1771
Çevrimdışı Çevrimdışı

Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi

« Yanıtla #1 : 04 Nisan 2007, 12:06:05 »

Bu anketin doğruluğuna inanmıyorum.

Yaş kırk dört yolun yarısı +9
Dante gibi ortasını geçtik ömrün.
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #2 : 04 Nisan 2007, 12:16:53 »

Alkol ve uyuşturucu kullanma oranlarına bakınca ben gençler kadar umutlu olamıyorum.Gelecek gençlerin olduğuna göre bu gençlik yapısıyla nasıl olacak bu iş?

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
doktor
Üye
**

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 04 Nisan 2007, 13:24:52 »

Geleceğe nasıl umutla bakmamızı istiyorlar acaba bu şartlarda anlamıyorum.Yaşıtlarımın nasıl geleceğe umutla baktığınıysa hiç anlamıyorum.

Sizi ANDIKÇA,ANLADIKÇA,ANLATTIKÇA laik olacağız bu topraklara...
filiz7
Deneyimli Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 04 Nisan 2007, 15:41:54 »

Geleceğe nasıl umutla bakmamızı istiyorlar acaba bu şartlarda anlamıyorum.Yaşıtlarımın nasıl geleceğe umutla baktığınıysa hiç anlamıyorum.
ben de bu anketin doğruluğuna inanmıyorum. Doktor'a katılıyorum.

Kayıtsız kalmak geleceğini yok etmektir. Küresel ısınmaya kayıtsız kalmayın!
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #5 : 04 Nisan 2007, 16:02:12 »

Gelecek gençlerin elindedir,insan düzelmeden ülke düzelmez,gençliğimizin kendine ve vatanına sahip çıkması en önemli görevidir...

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 04 Nisan 2007, 16:11:27 »

Gençler gelecekten umutlu da olsa bu gençlik bana pek umut vermiyor.(istisnalar var tabi.)

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
filiz7
Deneyimli Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 04 Nisan 2007, 16:51:01 »

ya bir kere çevremizde olup biten olaylara karşı çok duyarsızız. Eleştiri niteliğinden yoksunuz, herşeyi olduğu gibi kabulleniyoruz. Bilimsel olaylara merak duymuyoruz. en azından benim çevremdeki insanlar, okul arkadaşlarım böyle.
Gerçekten de geleceğimiz tehlikede. keşke bazı şeyleri değiştirebilsem, değiştirebilsek.

Kayıtsız kalmak geleceğini yok etmektir. Küresel ısınmaya kayıtsız kalmayın!
ÖzleMSabaH
Site Yöneticisi

Performans: 2738
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 04 Nisan 2007, 16:58:32 »

ben yine de umudumuzu yitirmememiz gerektiğini düşünüyorum...

halilsoyer
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 04 Nisan 2007, 17:28:36 »

umudumuzu yitirmemeliyiz
alperenler8
VIP Üye

Performans: 117
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 04 Nisan 2007, 17:41:25 »

ben yine de umudumuzu yitirmememiz gerektiğini düşünüyorum...
Arkadaşıma katılıyorum

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR,
TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
doktor
Üye
**

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 16 Nisan 2007, 14:12:24 »

İnsan bazen şöyle bir durup düşünüyor etrafını izliyor ve gerçektende umutsuzluğa kapılıyor. Zaten gerek eğitim olsun gerek çevre şartları yeterince insanı karamsar yapıyor bir de yaşıtlarımızı görünce iyice çıkmaza giriyoruz.
Mesela çevremdeki insanlarla konuşabildiğim en ciddi konu yazılı notları.Hoş onuda sulandırmayı başarıyorlar yine de....

Sizi ANDIKÇA,ANLADIKÇA,ANLATTIKÇA laik olacağız bu topraklara...
fecaat
Uzman Üye

Performans: 88
Çevrimdışı Çevrimdışı

B.ŞAHİN

« Yanıtla #12 : 16 Nisan 2007, 14:23:17 »

Bence de fazla iyimser bir anket. Aynı anketi üniversite öğrencileri ve üniversiteyi yeni bitirmiş mezunlar arasında da yapsalar acaba nasıl bir sonuç çıkar. tahmin etmek çok da güç değil.

Ilgaz Atatürk Ç.P.L
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic