Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Küresel ısınmaya karşı ilk adım İngiltere’den  (Okunma Sayısı 1398 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yerköy
Ziyaretçi
« : 13 Mart 2007, 18:03:23 »

Küresel ısınmaya karşı ilk adım İngiltere’den
İngiltere, iklim değişikliğiyle mücadele yasa tasarısıyla karbon salımını 2050’ye kadar yüzde 60 oranında azaltmayı planlıyor.

LONDRA - İngiltere, iklim konusunda yeni bir stratejiye yöneliyor. Hükümet, iklim değişikliğiyle mücadele tasarısını bugün parlamentoya sunuyor. 
Haberin devamı 

Tasarının yasalaşması halinde İngiltere, karbon salımları hakkında yasal çerçeveye sahip ilk ülke olacak. Tasarıyla karbon emisyonlarının 2050 yılına kadar yüzde 60 oranında azaltılması öngörülüyor.

Muhalefet partileri ve çevreci örgütler de tasarıyı memnuniyetle karşıladı. İngiliz hükümeti, bu tasarıyı geçirerek diğer ülkelere de örnek olmayı amaçlıyor. Başbakan Tony Blair de, bu yıl görevi bıraktığında, iklim değişikliği konusunda kaydedilen ilerlemeyle anılmak istiyor.

Geçen hafta AB liderlerinin kabul ettiği plana göre, üye ülkelerde, 2020 yılına kadar sera gazı etkisi yaratarak küresel ısınmaya yol açan karbon salımının yüzde 20 oranında azaltılması hedefleniyor

MENDERES KILIÇARSLAN
salp
VIP Üye

Performans: 815
Çevrimdışı Çevrimdışı

süleyman çelebi anadolu lisesi

« Yanıtla #1 : 13 Mart 2007, 18:54:00 »

teşekürler
tkarali
VIP Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 13 Mart 2007, 19:09:50 »

Acaba ne kadar uyarlar. Bana inandırıcı gelmiyor.
engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 13 Mart 2007, 19:21:56 »

Hadi hayırlısı bakalım

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic