Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kadrolu öğretmenlik bekleyenlere müjde, kontenjanlar belli oldu  (Okunma Sayısı 3047 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Melik
VIP Üye

Performans: 123
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 06 Şubat 2009, 07:34:58 »

2009'da kadrolu atama bekleyen öğretmen adaylarının merak ettiği kontenjanlar ve alanlar belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı, bu yılın ilk atama döneminde 46 branşta 8 bin 285 öğretmen alacak. Bu kontenjanın 2 bin 60'ı sınıf öğretmenliği, bini İngilizce öğretmenliği, 525'i ise Türkçe öğretmenliği için ayrıldı.

İlk atamaya başvuracaklar için 2007 veya 2008 yıllarında yapılan herhangi bir kamu personeli seçme sınavına girmiş ve bakanlığın açıkladığı taban puanların üstünde puan almış olma şartı aranacak. 8 bin 285 kadronun 7 bin 535'i ilk atama, 600'ü açıktan atama, 100'ü kurumlar arası atama için, 50'si de beden eğitimi alanında milli sporcu olarak sınavsız alınacaklar için kullanılacak.

2009'un ilk atama döneminde ayrıca 520 İlköğretim Matematik, 450 Bilişim Teknolojileri, 435 Türk Dili ve Edebiyatı/Dil ve Anlatım, 355 Matematik, 346 Okul Önce öğretmenliği, 315 Fen ve Teknoloji/Fen Bilgisi öğretmenliği için atama yapılacak. Çince ve Sanat Tarihi için 1'er, Psikoloji öğretmenliğine 2, Rusça, Matbaa ve Laboratuvar öğretmenliklerine de 3'er kişi alınacak.

Coğrafya için ise taban puan 70, alınacak kadrolu öğretmen sayısı 110

cafercatli
Sürekli Üye

Performans: 23
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2009, 08:07:07 »

teşekküürler...

101 kadrolu 9 açıktan ve kurumlar arası

Benim Coğrafyam TÜRKİYE'M
pınar1982
VIP Üye

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2009, 11:06:53 »

acaba türkçe öğrt. taban puanı ve kontenjanı kaç bilen vaar mı

''insanların umudunu kırma belki sahip olduğu tek şey odur''
Göksel DOĞANAY
VIP Üye

Performans: 1027
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 06 Şubat 2009, 11:36:35 »

8.000 öğretmende 110 kişi çok iyi bir oran. Benim zamanımda toplam 20.000 öğretmende coğrafyaya 35 kontenjan ayrılmıştı ve açık gösterdikleri iller, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Tunceli, Van, gibi illerdi. Şimdilerde sözleşmeli öğretmenleri daha batıdaki illere atıyorlar. Ne çok değişmiş 4 yılda her şey. Şimdi sözleşmeli öğretmenleri   1. bölgenin D E bölgelerine atayacaklar. Helal olsun böyle bir mantaliteye, SİYASETE helal olsun.

Bu konulara girneyi de istemiyorum ama nasıl bir kurummuş bu MEB anlamadım gitti. Torpil, iltimas, sendika, yalakalık, bölgeselcilik...vs...vs...

uranyum
Üye
**

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 06 Şubat 2009, 12:34:11 »

8.000 öğretmende 110 kişi çok iyi bir oran. Benim zamanımda toplam 20.000 öğretmende coğrafyaya 35 kontenjan ayrılmıştı ve açık gösterdikleri iller, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Tunceli, Van, gibi illerdi. Şimdilerde sözleşmeli öğretmenleri daha batıdaki illere atıyorlar. Ne çok değişmiş 4 yılda her şey. Şimdi sözleşmeli öğretmenleri   1. bölgenin D E bölgelerine atayacaklar. Helal olsun böyle bir mantaliteye, SİYASETE helal olsun.

Bu konulara girneyi de istemiyorum ama nasıl bir kurummuş bu MEB anlamadım gitti. Torpil, iltimas, sendika, yalakalık, bölgeselcilik...vs...vs...

Size sonuna kadar katılıyorum sayın hocam.
tahire57
Yeni üye
*

Performans: 12
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 06 Şubat 2009, 18:47:32 »

Arkadaşlar sayı bence fena değil. Ben de diğer arkadaşların belirttiklerine katılıyorum. Gerçekten MEB'de neler oluyor neler. Ama ben atama listesini inceledim. Birçok dersin adı bile yok. İnşallah ilerde daha çok öğretmen atanırda mezunlar bizim gibi dershanelerde çalışmak zorunda kalmaz. Malum dershanelerde durum çok farklı. Neyse yinede haber güzel değil mi?
abisal
Uzman Üye

Performans: 102
Çevrimdışı Çevrimdışı

Hayat Beynimizdeki Bulmacayı Doldurma Çabasıdır...

« Yanıtla #6 : 06 Şubat 2009, 19:15:14 »

atama bekleyenlere hayırlı olsun...
benim kafama takılan bir konu var. milli sporculardan beden eğitimine sınavsız atama
yönetmeliğe ters değilmi... ayrıca pedegoji vb. önemli konular var...
bu durumda olup ta atanacak milli sporcular tavsiyem hiç başvurmamaları...
malum 2005/73 lülerin durumuna düşmesinler.......Huh?
a.s.e.
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 08 Şubat 2009, 21:03:04 »

yurdumuzda kaç ilde dersler boş geçiyor ve bu olay kimsenin umrunda değil öğrenciler derslere giremeden sınava tabi tutuluyolar peki bu nasıl bir mantalite.sınav ise diğer sorun hala oturmuş bir eğitim sistemimiz yok...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic