Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: İlköğretime 100’lük sistem geliyor  (Okunma Sayısı 1123 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yerköy
Ziyaretçi
« : 21 Aralık 2006, 20:56:49 »

İlköğretime 100’lük sistem geliyor
21 Aralık 2006 20:00
Talim Terbiye Kurulu Başkanı İrfan Erdoğan, ilköğretimde de 100 üzerinden not verileceğini açıkladı. Erdoğan, 100’lük sistem ile daha adaletli bir şekilde sıralama ve ortaöğretim kurumlarına yerleştirme yapılacağını söyledi.

Talim Terbiye Kurulu Başkanı İrfan Erdoğan, OKS yerine ilköğretimin ara sınıflarında merkezi sınavların yapılacağı şeklindeki bilgilerin doğru olmadığını belirtti.

İlköğretim ara sınıflarda merkezi sınav düşünmediklerini kaydeden Erdoğan, “Ara sınıflarda sınav yapmaktansa OKS’nin şu haliyle kalması bile daha hayırlı olur” dedi. OKS yerine gelecek sistem için de model arayışlarını sürdüğünü ifade eden Erdoğan, bu çerçevede ilköğretimde 100’lük not sisteminin kullanılacağını açıkladı.

100’lük sistemin başarı sıralamasında çok daha adaletli olacağını belirten Kurul Başkanı, öğrencilerin gösterdikleri performansa göre ortaöğretim kurumlarına yerleştirilebileceklerini kaydetti. Erdoğan, lisede merkezi bir olgunluk sınavı yapılacağını da yineledi.

MENDERES KILIÇARSLAN - YOZGAT
sezgin
Uzman Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 21 Aralık 2006, 21:09:24 »

bu sistemde nasıl bir adalet sağlanacak.Oks nin yerine ne koyacaklar? her yerin eğitim durumu birmi?Bu sistemi hazırlayanlar herhalde eğitimden ve verilen notlardan bihaber. kısaca bizim çocuklarımızı bir yığın adaletsizlik bekliyor
yerköy
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 21 Aralık 2006, 21:16:41 »

Arkadaşlar bu konu hakkındaki olumlu olumsuz yorumunuzu yazın 100'lük sistemi getirenlere gönderelim
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic