Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: EK Derslere Yeni Düzenleme  (Okunma Sayısı 8859 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 10 Mayıs 2008, 10:51:53 »

Öğretmenin ek ders ücreti
Ayakta tedavi gören öğretmene ek ders ücreti yok. İşte düzenleme..
Ayda 4 günü geçmemek üzere ayakta görülen tedavi nedeniyle ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenlerin aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılacağını öngören düzenleme yürürlükten kaldırıldı.
Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda değişiklik öngören Bakanlar Kurulu Kararı, bugünkü Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, kız ve erkek teknik öğretim, ticaret ve turizm okul ve kurumları, ek ders ücreti ödenecek kurumlar olarak düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Haftalık Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Çizelge'de de buna paralel değişiklik yapıldı.

Söz konusu Bakanlar Kurulu Kararı ile ders görevinin yapılmış sayılacağı halleri düzenleyen maddedeki, ayda 4 günü geçmemek üzere ayakta görülen tedavi nedeniyle ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenlerin, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılmalarını öngören düzenleme de yürürlükten kaldırıldı.  HÜR HABER
tonyukuk
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 10 Mayıs 2008, 11:34:47 »

Milli Eğitim Bakanı geçenlerde öğretmenlerin durumunu düzelteceğiz gibi bir laf etmişti. Vakit geçirmeden icraata başlamış.
mindiz
Uzman Üye

Performans: 57
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 10 Mayıs 2008, 12:13:38 »

Çok iyi olmuş. Suistimal eden çoktu.Tabiki önce maaş karşılığı dolacak.

cheri
VIP Üye

Performans: 323
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 10 Mayıs 2008, 12:18:00 »

Bu ek ders olayında hep kafama takılmıştır...Adı üzerinde ek ders..Yani normalde derse girenlerin bu ek dersten faydalanması gerekirken;bizde öğretmenden çok idareci,yönetici v.b.yani derse girmeyenler,öğretmenden dada çok ek ders almktalar..
Yetkililerde öğretmenin ek dersini nasıl kırparım onun hesabını yapmaktalar..
behar
Uzman Üye

Performans: 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 10 Mayıs 2008, 12:47:32 »

Merhaba arkadaşlar bundan sonra insanlar sevk alır ardındanda bir hafta rapor nasılsa sevk aldığında ek ders kesiliyor.Çok güzel bir çozum bulmuşlar.

Güneş'e dön yüzünü aydınlansın yarınlarımız.
:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 10 Mayıs 2008, 13:55:41 »

yine boş durmamışlar . ne gliyorsa bizim başımıza geliyor

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
mehmet20
Uzman Üye

Performans: 93
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 10 Mayıs 2008, 14:06:03 »

Birgün izin aldığında bütün hafta ek ders kesiliyor.Demek ki bundan sonra sevkte de aynı şey olacak.Bu suistimal değil mi?Bu bakan geleli daha bir tane iyi haber duymadım.duysam şaşarım doğrusu..pek şaşırtacağa da benzemiyor
Serkan ALTUNER
VIP Üye

Performans: 141
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 10 Mayıs 2008, 14:15:55 »

Bu kararın alınmasında eski sistemi suistimal eden öğretmen arkadaşların  payını  da unutmamak gerekiyor...Ben  çok suistimal edildiğine şahit oldum...
EMON
Uzman Üye

Performans: 37
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 10 Mayıs 2008, 15:01:03 »

Suistimalleride dikkate alalım diyen arkadaşlar çok haklılar çünkü ülkemizde suistimaller sadece okullarda oluyor diğer her yerde sorunsuz suistimallsiz işler tıkır tıkır yürüyor.Suistimaller varsa sorunu çözmek herhalde bu şekilde olmamalıydı .1 Mayıstaki uygulama ile soruna çözüm bulunabilirdi.
karayel
VIP Üye

Performans: 507
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 10 Mayıs 2008, 15:11:27 »

Arkadaş bir parça bayat ekmek veriyorlar, üstüne birde 10 parça bahane getiriyorlar, o bayat ekmek yenmesin diye. Adam gibi maaşımızı verin ek ders mek derse gerek kalmasın yahu. Niye bizi bu zor durumlara düşürüyorsunuz.
Merih Kayra Zencir
VIP Üye

Performans: 1124
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 10 Mayıs 2008, 16:37:45 »

valla çok üzüldüm.güzel bir uygulamaydı.m.eğitim bakanının öğretmeninin sevdiği tek uygulamaydı bence.başımız saolsun.

Kayracan
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #11 : 10 Mayıs 2008, 17:11:46 »

Geçenlerde sevgili bakanımız öğretmenin durumlarının düzeltilmesini konu etmişti yanılmıyorsam,ondan olsa gerek bu yeni düzenleme.Belli canım öğretmenin durumunu düzeltecekler ,çok kesin kararlılar bu konuda,kafaya koymuşlar düzeltecekler,  düzelte düzelte dümdüz olacak sonunda .Şu anda o kadar sevgi doluyumki sayın bakanımıza karşı anlatmam mümkün değil............................

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
HS5554
Yeni üye
*

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 10 Mayıs 2008, 17:40:20 »

arkadaşlar, bakanlığın yaptğı her işi eleştirebilirsiniz ama bence bu çok güzel olmuş. çünkü çok suistimal edilmeye başlanmıştı.en masum insanı bile tahrik eden bir durumdu bir de eleştiren arkadaşlara şunu sormak lazım neden çalışanın hakkını değilde çalışmayanın olmayan hakkını savunuyorsunuz biri de çıkar sorar arkadaş her hafta bir gün kaçıyor bizim suçumuz ne sevk almamak mı kaldıki öğrencinin suçu ne. bir öğretmen sevk alınca eğitimin nasıl etkilendiğini çok iyi biliyoruz. yerinde bir karar eğitim için süper olmuş ayakta alkışlıyorum
burak02
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 10 Mayıs 2008, 17:46:37 »

arkadaşlar, bakanlığın yaptğı her işi eleştirebilirsiniz ama bence bu çok güzel olmuş. çünkü çok suistimal edilmeye başlanmıştı.en masum insanı bile tahrik eden bir durumdu bir de eleştiren arkadaşlara şunu sormak lazım neden çalışanın hakkını değilde çalışmayanın olmayan hakkını savunuyorsunuz biri de çıkar sorar arkadaş her hafta bir gün kaçıyor bizim suçumuz ne sevk almamak mı kaldıki öğrencinin suçu ne. bir öğretmen sevk alınca eğitimin nasıl etkilendiğini çok iyi biliyoruz. yerinde bir karar eğitim için süper olmuş ayakta alkışlıyorum
Aynen katılıyorum,idareciyim ve benzer keyfiliklerle karşılaştım,bakanlığı sadece bu konuda tebrik ediyorum.
mindiz
Uzman Üye

Performans: 57
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 10 Mayıs 2008, 19:52:50 »

hasssssstrrrrrrrrrrrrrr
Terbiyesizliğe gerek var mı? Suistimalci misiniz yoksa işinize mi gelmedi?

Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic