Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ek ders ücretini artırma çalışması sürüyor"  (Okunma Sayısı 4777 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yerköy
Ziyaretçi
« : 11 Mart 2007, 18:31:25 »

Ek ders ücretini artırma çalışması sürüyor" 
Ankara (AA)- Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, bazı Milli Eğitim Bakanlığı personelinin ek ders ücretlerinin artırılmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

Bakan Çelik, CHP Denizli Milletvekili Mustafa Gazalcı'nın soru önergesine verdiği yanıtta, haftalık çalışmalarının belli bir bölümü ders niteliğinde yönetim görevi sayılarak ek ders ücretinden yararlandırılan ve aralarında şube müdürlerinin de bulunduğu bazı Milli Eğitim Bakanlığı personelinin ek ders ücretlerinin artırılmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Çelik, 10 il milli eğitim müdür yardımcılığı, 115 ilçe milli eğitim müdürlüğü, 321 il-ilçe milli eğitim müdürlüğü bünyesindeki şube müdürlüğü kadrosunun boş bulunduğunu kaydetti.

Milli Eğitim Bakanı Çelik, "Boş okul müdürlüklerinden valilikçe atamaları yapılanlara, üst görev olan il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri yöneticilerinin istekleri olması halinde görüş de alınarak genel hükümlere göre atamaları yapılmaktadır" dedi.

MENDERES KILIÇARSLAN
Köygöçüren
Uzman Üye

Performans: 70
Çevrimdışı Çevrimdışı

Bezgin gezgin

« Yanıtla #1 : 11 Mart 2007, 19:08:36 »

Memlekette öğretmenden başka herkes ek ders alıyor....

mzseker45
Üye
**

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 11 Mart 2007, 20:01:52 »

sessiz sedasız sevk alınan günlerde 7 saat ek dersten kesme uygulaması başlattılar. Arkadaşalar bu palavralardan bıktık artık. Öğretmenden kesilen ücretlerle devlet kurtulacak.......
ozan
Üye
**

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 11 Mart 2007, 20:07:57 »

Sevk alınan günlerde 7 saat ücret kesilmesi uygulaması ne zaman başladı?Nerede uygulandı?Hangi yönetmelikte hükümleri mevcut? Bilmek istiyorum.
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #4 : 11 Mart 2007, 20:16:27 »

BU sevk alınan günlerde 7 saat ücret kesilmesi olayını bende bilmiyorum açıklama yapılırsa sevinirim..

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #5 : 11 Mart 2007, 20:33:39 »

Arkadaşlar yeni ek ders uygulamasını dilimin döndüğünce anlatmaya çalışayım;Önceki uygulamada örneğin altı saat dersinizin olduğu bir gün sevk aldığınızda diyelim ki o gün üç saat ücretli dersiniz varsa sadece o kesiliyordu.Şimdiki uygulamada o günkü derslerinizin tamamı ücretli dersinizmiş gibi kesiliyor.Diyelim ki haftada 28 saat derse giriyorsunuz.Sevk aldığınız günkü altı saat çıkarılıp 22 saat üzerinden ücretlendirme yapılıyor.Oldukça garip bir uygulama ama böyle!Ne de olsa burası Türkiye işinize gelirse!!!

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #6 : 11 Mart 2007, 20:37:28 »

Ücretli derslerin haftalık ders saatlerine dağıtımı yönetmeliğine ters bir durum,olmaması lazım böyle bir şeyin,bu konuda bir genelge geldimi ,haberiniz varmı..

Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #7 : 11 Mart 2007, 20:40:35 »

Hocam genelge geldi.Tam ayrıntısını bilmiyorum.Hafta içi okulumuzda bununla ilgili bir toplantı yapacağız.

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #8 : 11 Mart 2007, 20:46:03 »

Teşekkürler hocam ben okulda bir araştırayım,eğer dediğiniz gibiyse ortada haksız bir durum vardır,özlük haklarının gasp edilmesi demektir bu ,sendikaların ilgilenmesi lazım bu durumla o zaman..

simurgus
Deneyimli Üye

Performans: 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 11 Mart 2007, 21:06:25 »

hocam bizim okulda bu konu ile ilgili bir toplantı yapıldı,artık maaş karşılığı veya diğer dersler farketmiyor hafta başından itibaren ilk 15 saat maaş karşılığı sonraki ders saatleri ise ekders oluyor.sınıf rehberliği artık planlamaya dahil değil.Yani perşembe yda cuma günü alınan sevkler 7 saat ek dersin günlük kesilmesine neden oluyor.Önceden bir söz vardı kaşığın ucuyla verip kepçeyle geri almak diye bu düzenlemeyle hiç vermeden sadece alıyorlar.nereye kadar alacaklar acaba...
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 11 Mart 2007, 21:24:11 »

Arkadaşlar eğitim üzerinde oynamaların son zamanlarda hız kazandığının farkındayızdır herhalde sonumuz hayrola.Hadi yönetim değişti sil baştanlara zaten alıştık.Fakat aynı hususlarda bir yıl içinde 2,3 tane düzenleme gelmesinin doğrusu cevabını bilemiyorum,her ne kadar burası Türkiye demek istemesem de..

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
lores
VIP Üye

Performans: 161
Çevrimdışı Çevrimdışı

ereğli lisesi (anadolu)

« Yanıtla #11 : 11 Mart 2007, 21:32:35 »

ek ders konusu , bir öğretmen olarak beni rahatsız ediyor.sürekli medyada bu konu gündeme geliyor,haber sitelerinde en çok okunan konu!!!!!biz öğretmenler sürekli maas ve ek ders ile gündeme geliyoruz ve halkın gözünde zaten olmayan itibarımız iyice düşüyor.Halbuki insanlarımız , işin içinde olmadığı için gerçekleri bilmiyor.( hocam yine iyisiniz.... )  son zamanlarda yapılan ekders değişikliği ile ücret adaleti sağlandı mı acaba??? bunlar yapılırken amaç neydi acaba , çok merak ediyorum...
   Bu tür haberlerin artık mesleğimize zarar verdiğini düşünüyorum.yetkillilerin bu konuda ( biriisinin cebinden diğerini cebine ) beyanat vermemelerini istiyorum....

“Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.” M. K. ATATÜRK
azem70
VIP Üye

Performans: 41
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 11 Mart 2007, 21:40:59 »

Türkiye'de sadece eğitim üzerinde değil her alanda "reform" adı altında yapılan değişiklikleri bizim takip etmemiz mümkün değil. Hiç haberimiz olmadan değişikliklerle karşılaşıyoruz. Okadar sık değişiyor ki biri uygulamaya konmadan yeni değişiklik geliyor. Dönem sonunda not değerlendirmede aynı durumu yaşamadıkmı? Ücretler 10.00ytl reklam yapıldı, 5.00 ytl de kaldı idari kadronun ücret sayısı arttırıldı.Evet Şimdi haftalık ders saati 30 Meslek liselerinde daha fazla. bir gün sevk alısan o günün tüm dersleri ücretli sayılacak ve ücretten kesilecek. Merak etmeyin kısmet olursa, emekli olamak ve ikramiye almak nasip olacakmı? Sağlıkta aile hekimliği getiriliyor neler getirip neler götüreceğini ben söyleyemiyorum.Hem çalışanları hemde bizi ilgilendirdiği için yazıyorum.

Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #13 : 11 Mart 2007, 21:41:41 »

Simurgus hocamın dedğine göre perşembe ve cuma günü alınan sevklerde ücret kesintisi yapılacaksa o zaman herkes diğer günlerde sevk almazmı,böyle bir uygulama öğretmenleri buna yönlendirmezmi..Eğer gerçekse çok saçma ,mantıksız bir uygulama ,aklı evvelin birisi ortaya atmıştır yine.Yarabbi sen akıl fikir ver ....

engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 11 Mart 2007, 21:54:12 »

Bir şekilde kırpalım ek dersleri de hangi gün farketmez.Yeter ki öğretmenin ek dersini keselim mantığı. Zaten vatandaş da yanlış bilgilendiriliyor.Bu haberle ilgili bir site de yazılan Yorum şu: Öğretmenler zaten maaş alıyor,bir de derse girmek için ücret mi verilirmiş!!!!!!!!

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic