Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Eğitimde rezalet  (Okunma Sayısı 1663 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 11 Mart 2007, 18:40:32 »

Gönüllü imiş!
Alanya ilçesinde Nimet Alaaddinoğlu İlköğretim Okulu’nda sınıflar, maddi durumu iyi olmadığı için temizlik parası veremeyen öğrenci velilerine temizletiliyor. Okul Müdürü Arif Sarıgül, velilerin sınıfların temizliğini gönüllü yaptıklarını ileri sürüyor.

Sorumsuzluk!
TÜrk Eğitim-Sen, eğitimdeki bir skandalı daha ortaya çıkardı. Bakanlık tarafından öğrencilere tavsiye edilen 100 temel eser arasındaki “Anayurt Oteli” adlı kitabın da baştan sona müstehcen ifadelerle dolu olduğu belirlendi.

Okula para veremeyen veli cezalandırılıyor. Küfürlü kitapların biri gündemden düşmeden diğeri ortaya çıkıyor

1- Fakirler rencide ediliyor

Milli Eğitim Bakanlığı’nın  Türk eğitim sistemindeki uygulamaları eğitimciler tarafından sık sık eliştirilip sorgulanırken, MEB’de skaldalın biri sonlandırılmadan, diğeri patlak veriyor. Antalya’nın Alanya ilçesindeki Nimet Alaaddinoğlu İlköğretim okulunda, temizlik parası veremeyen ve maddi durumu iyi olmayan öğrenci velileri, cuma günleri okula gelerek sınıflarda temizlik işleri yapıyor.

Gönüllülermiş!
Basın mensuplarını gören Nimet Alaaddinoğlu İlköğretim Okulu müdürü Arif Sarıgül, velilerin temizliği gönüllü olarak yaptıklarını ileri sürdü. Müdür  Sarıgül, “Maddi durumu iyi olmayan öğrencilerin velileri gelip temizlik yapıyor. Ancak biz onları zorlamıyoruz. Kendi istekleri ile buraya gelerek çalışıyorlar” şeklinde konuştu. Sınıflarda temizlik yapan ve okul müdürünü gören veliler, maddi durumlarını iyi olmadığını, temizlik parası veremediklerin ve kul hakkı kalmasın diye kendi istekleri ile sınıfları temizlediklerini söylediler. (İHA)

2- Bu sefer de ‘Anayurt oteli’ rezaleti
Türk Eğitim-Sen, okullarda okutulmak için belirlenen 100 Temel eser konusunda önemli yanlışlıkların bulunduğu ve bu eserlerin belirlenmesinde kriterlere uyulmadığına dikkat çekerek önemli bir açıklama yaptı.

Kemal Tahir’in “Eskici ve Oğulları” adlı eserindeki müstehcen ifadeler konusunda daha önce uyarılar yaptıklarını belirten Kamusen, çocukların bedensel ve zihinsel gelişimini bozabilecek  kitapların incenlemeden, denetlemeden çocukların önüne servis edenlerin, büyük yanılgı içinde olduklarının ifade etti. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Şayip Özcan bu hassasiyetin  Yusuf Atılgan’ın “Anayurt Oteli” nde  de gösterilmediğine dikkat çekerek şunları söyledi: “Zira öğrencilere tavsiye edilirken ne amaçlandığı bilinmeyen bu kitaplar, gencecik bedenlerin psikolojisini de olumsuz etkilemektedir. “Özcan,” Bakanlık artık üzerine düşen asli görevleri yerine getirmeli ve özellikle kitap denetimi konusunda hassas ve titiz davranmalıdır Aksi taktirde Türk Eğitim-Sen uygunsuz kitaplar için suç duyurusunda bulunacaktır” dedi. 

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 13 Mart 2007, 17:33:15 »

Bunu da kaldırabilirsiniz.

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #2 : 13 Mart 2007, 17:40:57 »

Bunu da kaldırabilirsiniz.
Pardon hocam anlayamadım?

salp
VIP Üye

Performans: 815
Çevrimdışı Çevrimdışı

süleyman çelebi anadolu lisesi

« Yanıtla #3 : 13 Mart 2007, 17:46:18 »

arkadaşlar lütfen sendika reklemı yapmayın.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic