Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Eğitim öğretime hazırlık ödeneği  (Okunma Sayısı 5430 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
nskcg
VIP Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 03 Eylül 2007, 10:02:24 »

Bu seneki ödeneğin 450 ytl olarak ödeneceği açıklandı yani sadece 25 ytl zam yapılmış.Bu haberi veren sitede yapılan yorumlardan bazılarında öğretmenlerin yatarak para kazandığını 3 ay tatil yaptıklarını yazmışlar malesef bu da beni çok üzdü acaba hangi kamu çalışanı bir öğretmen gibi işine tam dakikası dakikasına gitmek zorunda yada gidiyor merk ediyorum

50. Yıl Tahran Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni/İstanbul
Jön_Türk
VIP Üye

Performans: 164
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 03 Eylül 2007, 10:18:28 »

% 2+2 zam veren zihniyetten çok fazlasını beklemek hata olurdu zaten.Ekonomik programı delmeme adına yapmışlardır sayın hocam.Ayrıca öğretmenler hakkında söylenenlerede çok fazla aldırış etmiyorum.Evinde iki çocuğuna  söz geçiremeyenler ahkam kesmeye devam etsinler bakalım.Size tavsiyem kendinizi üzmeyin.Bizler işimizi iyi yaptığımız sürece kimin ne dediği çokta önemli değil.
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #2 : 03 Eylül 2007, 10:33:28 »

Milletleri kurtaracak yalnız ve ancak öğretmenlerdir.
                                              MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Başka ne denilebilirki...

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
tkarali
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 03 Eylül 2007, 12:25:25 »

Günlük mesaimizin akşamda devam ettiğini eleştirenler hiçdikkate almazlar.
Köylerde ,kasabalarda yokluk içersinde görev yapanları hiç görmezler.Ama
eleştiri yapmasını iyi bilirler.
nskcg
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 03 Eylül 2007, 12:34:48 »

evet hocam haklısısnız işni evine taşıyan tek meslek de bizimki

50. Yıl Tahran Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni/İstanbul
Yesevi
VIP Üye

Performans: 32
Çevrimdışı Çevrimdışı

Eski kullanıcı adı "melihakar"

« Yanıtla #5 : 03 Eylül 2007, 14:58:29 »

Şükretmeyide bilmek gerekli...Ya bu ödenek hiç olmasaydı...Yüzde 6-7  civarında bir artış sağlanmış...

Her zaman şöyle dua ederim...'' Allah devletimize zeval vermesin (Kim olursa olsun, ne olursa olsun)

Tarihi yağmaladı üç-beş düzine talihsiz...
Değerler alt-üst oldu, mukaddesat sahipsiz!...
madi06
Uzman Üye

Performans: 62
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 03 Eylül 2007, 15:27:07 »

Maalesef bize verilen değer bu…sadece bize mi? Onuruyla çalışan,üreten insanlara,bilime,düşünceye de verilen değer bu…arkadaşlar bizler dünyanın en onurlu,en önemli işlerinden birini yapıyoruz…bizler eğitimciyiz..ÖĞRETMENİZ.kim ne derse desin umurumda değil…bu ülke bizim, imf kapılarında dilenenlerin,ülkeyi talan edip satanların değil..bizler değil onlar utansın…..Ben öğretmenim , ülkemin aydınlık,pırıl pırıl çocuklarını eğitmeye devam edeceğim..gönlüm rahat…bu ülkeyi yönetenler ya sizin..? Duyar gibiyim haklısınız,haklısınız..size katılıyorum…evet…maalesef  insanlar hak ettikleri gibi yönetilirler…
asoyatlar
Sürekli Üye

Performans: 12
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 03 Eylül 2007, 16:23:48 »

Geçen gül okulda bordrolara baktım 5 yıllık ingilizce öğretmeni arkadaş 950 ytl alırken hizmetli 870 ytl alıyor. Yeni başlayan polis 1500 ytl alıyor. Sivil öğretmene 950 ytl, polise 1500 ytl işte sivil anayasa hazırlayanların uygulaması. Lafa değil icraata bakacaksın. Ayrıca tüm bakanlar içersinde personeline hiç sahip çıkmayan tek bakan olan Hüseyin Çelik'i kutluyorum.
gunban
VIP Üye

Performans: 1535
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel günler göreceğiz; güneşli günler, .....

« Yanıtla #8 : 03 Eylül 2007, 18:45:17 »

Maalesef bize verilen değer bu…sadece bize mi? Onuruyla çalışan,üreten insanlara,bilime,düşünceye de verilen değer bu…arkadaşlar bizler dünyanın en onurlu,en önemli işlerinden birini yapıyoruz…bizler eğitimciyiz..ÖĞRETMENİZ.kim ne derse desin umurumda değil…bu ülke bizim, imf kapılarında dilenenlerin,ülkeyi talan edip satanların değil..bizler değil onlar utansın…..Ben öğretmenim , ülkemin aydınlık,pırıl pırıl çocuklarını eğitmeye devam edeceğim..gönlüm rahat…bu ülkeyi yönetenler ya sizin..? Duyar gibiyim haklısınız,haklısınız..size katılıyorum…evet…maalesef  insanlar hak ettikleri gibi yönetilirler…
Diline sağlık....

Dört nala gelip uzak Asya\'dan
Akdeniz\'e bir kısrak başı gibi uzanan
Bu memleket bizim........
gungorzer
Üye
**

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 03 Eylül 2007, 19:04:53 »

HER ZAMAN DUA ETMEK YETERLİ DEĞİL ! BİRAZ DA GERÇEKÇİ OLALIM, DEĞERİMİZİ BİLELİM.
erten
VIP Üye

Performans: 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 03 Eylül 2007, 19:37:47 »

Eğitim-Öğretim tazminatında gözü olanlara duyrulur: okula giyeceğim giysileri,kırtasiyeyi,gerekli internet erişimi vb. öğrenciler için yaptığımız harcamaları karşılasın.Tazminatı ona ödeyeyim.
MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Site Yöneticisi

Performans: 1771
Çevrimdışı Çevrimdışı

Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi

« Yanıtla #11 : 03 Eylül 2007, 21:37:37 »

Yorum yapmıyorum. değmiyecek çün kü.

Yaş kırk dört yolun yarısı +9
Dante gibi ortasını geçtik ömrün.
fuzuli
Genel Moderator

Performans: 1266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 03 Eylül 2007, 22:06:55 »

Arkadaşlar evet hepimiz bu konuda dertliyiz inanın bizler kendini yetiştirme konusunda çok sıkıntı çeken insanlarız acaba kaçımız günlük bir iki gazete takip edebiliyor veya maaşının az da olsa bir kısmını kitap veya dergi almak için ayırabiliyor inşallah o günleri görürüz

Bazıları dünya sadece kendi etrafında dönüyor zanneder...
sezgin
Uzman Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 03 Eylül 2007, 22:09:25 »

Öğretmen maaşını yatarak kazanıyor diyenler acaba köylerde okulları öğretmenlerin kendileri tamir ettiğini, boyadığını, sobaları yaktığını, varsa ihata duvarını tamir ettiğini, yoksa sıfırdan duvar yaptığını okulun kömürü odunu için cebinden para vererek defalarca kasabaya gittiğini biliyormu acaba. Ya da hangi memur yarın halkımıza nasıl daha iyi hizmet edeceğim diye akşamları eline kağıdı kalemi alıp çalışıyor. Öğretmenliğin kolay olduğunu sananlar yanılmaktadırlar ama olsun biz bu mesleği seviyoruz aldığımız parada anamızın ak sütü kadar helaldir. (Kimsenin aldığında gözümüz yok hakkımız verilsin yeter bizler sadece bunu istiyoruz)
güzey
Uzman Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 04 Eylül 2007, 07:50:57 »

arkadaşıma katılıyorum  öğretmenliğimin  ilk yılında tayinim bir köye çıktı ahır gibi bir lojman vardı oturabileceğim.o lojmanı boyadım tamir ettim içinde oturabileceğim bir hale getirdim ve masraflarını kendi cebimden harcayarak.birde sağlık lojmanlarına bakın sağlıkçılar kırıp dökerler sağlık müdürlükleri bütün tamiratını yeniliklerini kendisi yapar .söyleyecek söz bulamıyorum.yıllarca konuşulan şeyler ama ne değiştiki...
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic