Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Dershaneye Gitmeden İl Birincisi Oldu  (Okunma Sayısı 2271 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
dilekgüler
Uzman Üye

Performans: 43
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 15 Temmuz 2007, 09:47:24 »

Dershaneye Gitmeden İl Birincisi Oldu

Öğrenci Seçme Sınavı'nda (ÖSS) Sayısalda 372 Puan Alarak Ordu İli Birincisi Olan Ömer Faruk Erdem (18), Hiç Özel Ders Almadan ve Dershaneye Gitmeden Büyük Bir Başarıya İmza Attı.

Öğrenci Seçme Sınavı'nda (ÖSS) sayısalda 372 puan alarak Ordu ili birincisi olan Ömer Faruk Erdem (18), hiç özel ders almadan ve dershaneye gitmeden büyük bir başarıya imza attı.

Ordu'nun Perşembe ilçesi Medreseönü beldesinde 8 yıldır babasının işlettiği bakkal dükkanında tezgahtarlık yapan ve bir yandan da okuma mücadelesi veren Ömer Faruk Erdem, dershaneye gitmeden ve özel ders almadan büyük bir başarı elde etti. Yaşıtlarının özel ders aldığı, dershanelere gittiği veya burs aldığı ortamda Erdem, iki yıl üst üste üniversite sınavlarında başarı göstererek parmak ısırttı. Geçen yıl girdiği üniversite sınavını da kazanarak Tıp Fakültesi'ne gitmeye hak kazanan ancak ailesine maddi   

yönden sıkıntı vermemek için gitmeyen Erdem, bu yıl girdiği sınavda ise Ordu il birincisi olmayı başardı.

372 puanla il birincisi olan Ordu Fen Lisesi mezunu Ömer Faruk Erdem, bu yıl üniversiteye gitmeye kararlı olduğunu, ancak burs aradığını söyledi. Başarılı öğrenci Erdem, "Ben endüstri mühendisi olmak istiyorum. Geçen yıl aileme yük olmamak için üniversiteyi kazandığım halde gitmemiştim. Ancak bu yıl gitmek istiyorum. Bunun için burs arıyorum. Aileme yük olmadan okumak istiyorum" dedi. 

Sadece Coğrafya..
MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Site Yöneticisi

Performans: 1771
Çevrimdışı Çevrimdışı

Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi

« Yanıtla #1 : 15 Temmuz 2007, 09:57:11 »

Öğrenci Çalıştığında her şeyi yapabilir. Bravo öğrencimize tebrik ederim.

Yaş kırk dört yolun yarısı +9
Dante gibi ortasını geçtik ömrün.
sabahgüneşi
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 15 Temmuz 2007, 10:09:03 »

Pamuk tarlasından başarıya giden yol

Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde yaşayan ve yazın babasına pamuk tarlasında yardım ederek bütçesine katkı sağlayan İbrahim Halil Özyavuz, Sözel-1 puan türünde Türkiye 242'ncisi, Şanlıurfa'da ise il 3'üncüsü oldu... 
14 Temmuz 2007 13:42

Şanlıurfa'nın Harran İlçesinde yaşayan İbrahim Halil Özyavuz, ÖSS'de Türkiye 242'ci, Şanlıurfa'da ise 3'cü olmasını babasıyla birlikte tarlada çalışırken öğrendi. Şanlıurfa'da Çeaş Anadolu Lisesi'nde yeni mezun olan Özyavuz, Öğrenci Seçme Sınavında (ÖSS) Sayısal, Eşit Ağırlık ve Sözel 1 puan türlerinde Türkiye birinciliği paylaşan Uğur Gülper'le aynı dershaneden çıkması nedeniyle bu ikilinin başarısı konuşuluyor.

Dünyanın en eski Üniversitesi olan Harran'da ilk kez böyle başarılı bir gencin çıkması yöre halkının büyük takdirini topluyor. Anne Emine ile baba Ömer Özyavuz, ÖSS'de iyi bir dereceye giren oğullarıyla gurur duyuyor. Sınavda göstermiş olduğu başarısından ötürü halen tatil yapmayıp tarlada kavurucu sıcaklar altında yöresel kıyafet olan "Fistan ve puşi" başına bağlayıp babasına yardım eden İbrahim Halil Özyavuz, bir yandan traktörle gübre çekip, bir yandan da pamuk tarlasını çapalayıp suluyor. Zamanın çoğunu soru testlerini çözerek, geçiren İbrahim Halil Özyavuz, göstermiş olduğu bu başarısını fark eden öğretmenleri onu ücretsiz olarak FEM dershanesine kayıt ederek, ÖSS'ye hazırladılar. 

TARLADAN ÜNİVERSİTEYE

Harran'nın altın genci olarak tanılan İbrahim Halil Özyavuz, pamuk tarlasında çalıştığı sırada ÖSS'de yaptığı dereceyi öğrendiğini, bu nedenle kendisini cep telefonuyla arayan arkadaşlarının tebriklerini tek tek kabul ediyor. Maddi durumları orta halli olan Özyavuz ailesi, oğlu İbrahim Halil'in tercihini Tıp Fakültesi yönünde kullanmasını istiyor. ÖSS'de daha iyi bir derece beklediğini söyleyen İbrahim Halil Özyavuz,"Bu başarımda en büyük katkı hocalarımdan oldu. Hocalarım adetta bizimle yatıp bizimle kalkıyordular. Birebir bizimle ilgileniyorlardı. Ben Tıp Fakültesini istiyorum. Özellikle Hacettepe veya Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde okumak istiyorum"dedi.

Pamuk tarlasında 5 kardeşinin daha okul okuduğunu sözlerine ekleyen Özyavuz,"Tarlada çalışırken derece yaptığımı öğrendim, çok mutlu oldum. Başarımı sırrını dersleri dikkatli dinlemeye ve çok soru çözmeme borçluyum.Bu başarım Harran'da herkes tarafından sevinçle karşılandı. Evin en büyük oğlu ben olduğum için tarlada traktörde benim çalışmam gerekiyor"diye konuştu.

Çiftçilik yapan baba Ömer Özyavuz, çok zor koşullar altında oğlunu okuttuğunu ifade etti. 7 çocuk babası Ömer Özyavuz, "Oğlumla gurur duyuyorum. Dünyalar sanki benim oldu. Başarılı olacağına inanıyordum.

İnşallah üniversiteyi bitirir ve hem kendi hayatını hem de bizimkini kurtarır.Onun doktor olmasını istiyorum" dedi. Türkçe bilmeyen Anne Emine Özyavuz'da Arapça olarak oğlunun başarısından çok mutlu olduğunu söyledi.

HARRANDA KIZLAR PİŞMAN OLMAZ
Şanlıurfa bölgesinde kız çocuklarının en az okulla gönderildiği yer olarak bilinen Harran'da ilk kez böyle  başarılı bir gencin çıkması büyük bir sevinçle karşılanırken, İlköğretim 5'ci sınıfta annesine yardım etmek için okuldan çıkarılan kız kardeşi Meryem Özyavuz'un durumu ise madalyonun öteki yüzünü gösteriyor. 14 yaşındaki Meryem Özyavuz'un annesine yardım etmek için okuldan alındığını sözlerine ekleyen İbrahim Halil Özyavuz,"Babamın isteği üzerine kız kardeşim okuldan alınarak, ev işlerine bakmaya başladı. Bizim Harran'da okumayan kızlar pek pişman olmazlar"dedi.

Harran'da şimdiye kadar böyle örnek bir gencin çıkmasından dolayı oldukça mutlu olan yöre halkı ise onun doktor, hakim hatta başbakan olarak görmek istediklerini belirtiler.

sabahgüneşi
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 15 Temmuz 2007, 10:10:02 »

böyle ögrencilerle ancak gurur duyulur.tebrikler
karakurum
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 15 Temmuz 2007, 10:15:28 »

böyle öğrencileri Allah bütün öğretmenlere nasip etsin.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic