Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bu kez öğretmenler Çelik'i uyardı  (Okunma Sayısı 2408 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yerköy
Ziyaretçi
« : 23 Mart 2007, 19:30:12 »

Bağımsız Eğitimciler Sendikası Genel Teşkilat Sekreteri Lokman Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in öğretmenlere yönelik “ifşa ederim” ve “yasal işlem başlatırım” şeklindeki uyarı sözlerine “Yeter artık! Sayın Bakanın bu tür beyanlarda bir daha bulunmama yönünde kendisini uyarıyoruz” karşılığını verdi.

Lokman Erdoğan yaptığı yazılı açıklamada, Çelik'in OKS yerine getirilen yeni sistemde yüzde 25 oranında etkisi öngörülen ilköğretim başarı puanı uygulamasına ilişkin suiistimallerin önüne geçmek gerekçesiyle yayınladığı genelgede öğretmenleri "ifşa etmekle" korkuttuğunu ve haklarında "yasal işlem başlatmakla" tehdit ettiğini anımsattı. Son yıllarda öğretmenlerin mesleğine küstürüldüğünü kaydeden Erdoğan, Çelik'in bu tavrının bardağı taşıran son damla olduğunu söyledi. Hiçbir bakanın kendi işkolunda çalışanlara bu tür ithamlarda bulunmadığını ifade eden Erdoğan, Çelik'in öğretmenlerini azarlayan, küçümseyen ve ikaz eden tavırlarını artırmaya devam ettiğini belirtti.

Erdoğan şöyle dedi:  “İfşa ederim, yasal işlem başlatırım, haftada 2 gün çalışıyorsunuz… Şeklinde açıklamalar yapan sayın bakanı tüm öğretmenler adına kınıyorum. Öğretmenini olumsuz şekilde tanıyan ve aklından öğretmen geçtiğinde olumsuz şeyler düşünen bir bakanımız olmasından dolayı bir öğretmen olarak kendimi oldukça talihsiz görüyorum. Sayın Bakan öğretmeni evrakta sahteci gözüyle mi görüyor. Çeyrek kuruşluk bir icraatının arkasından hemen böyle bir uyarıda bulunuyor. Eğer bu tür öğretmenlerimizin olduğunu düşünüyorsa bunları tesbit etmek ve gerekli işlemleri başlatmak ilk önce kendisinin görevidir. Fakat sayın Bakan bütün öğretmenleri itham altına alan ve bütün öğretmenleri tehdit eden bir şekilde konuşuyor. Sayın Bakanın bu tavrını doğru bulmuyor ve bu tür beyanlarda bir daha bulunmama yönünde kendisini uyarıyoruz.”

Öğretmenlerin zor şartlar altında mesleklerini yapmaya çalıştığına işaret eden Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:
“Sayın Bakan diyor ki, Öğretmen başarısızlığın sebebini kendinde arayacak. Öğretmen uzmanlık sınavına tabi tutulacak. Öğretmen Performansa göre ücret alacak. Öğretmen Çoklu Zeka Kuramını sınıfta uygulayacak. Öğretmen öğrenci psikolojisini bilerek hareket edecek. Öğretmen öğrencisine 'evladım' demeyecek… Yeter artık! Nereye kadar devam edecek her şeyi öğretmenden bekleme ve her başarısızlığı öğretmene yükleme alışkanlığı. Alt yapı hazırlamadan, 900 ytl maaşla ele güne muhtaç hale getirilen biz öğretmenlere emir veren bakanlarımız bizi hiç mi düşünmüyor?”

MENDERES KILIÇARSLAN
alperenler8
VIP Üye

Performans: 117
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 23 Mart 2007, 20:17:28 »

Teşekkürler arkadaşım.Birilerinin uyarması gerekiyor.

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR,
TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
ihmer
Uzman Üye

Performans: 38
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 23 Mart 2007, 20:19:38 »

Kalbimizden geçenleri ifade etmişler. teşekkürler.
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #3 : 23 Mart 2007, 20:29:05 »

Ben "Bakan Çelik  öğretmenleri sert bir dille uyardı haberini siteye taşıdım o kadar öğretmen haberi okuduğu halde hiç bir öğretmen yorum yazmamıştı ve ben çok hayret ettim bu kadar tepkisizmiyiz diye,"sükut  ikrardan gelir" demiş atalarımız ne yapsalar hiç ses çıkmayacak.Öğretmeni sevmiyen milli eğitim bakanı olurmu yahu,bakan durup durup öğretmenlere karşı olan duygularını her fırsatta ortaya koyuyor,öğretmenine sahip çıkacağına.onları kollayacağına,sözüm ona göz dağı veriyor,karşısındaki çocuk sanki,bütün işleri bitirdide bir bu kaldı..yeni ücret yönetmeliği için ne demeli ,bunlar ayıp olmasa hiç ücret vermiyecekler,sevk aldığımız gündeki ders saati kadar haftalık ücretin kesilmeside ne demek oluyor,bu kadar adaletsiz iş yapılırmı,bunlar yanlışı düzeltmek için daha çok yanlış yapıyorlar..............

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
alokton
Deneyimli Üye

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 23 Mart 2007, 20:40:05 »

ağzınıza sağlık
türkü
VIP Üye

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 23 Mart 2007, 20:57:13 »

Çok doğru söylemiş. Güvenmeyeceksin-miş gibi yapacaksın,sıkışıncada potansiyel suçlu hazır.Yanlış hesap Bağdat'tan döner.
ergül
VIP Üye

Performans: 37
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 23 Mart 2007, 21:37:32 »

Bizler sesimizi çıkarmadıkça; Tek bilek,tek yürek olmadıkça bize daha çok şey yapar başımızdakiler.Bu gidişle asgari ücretli olmamız yakındır.
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #7 : 23 Mart 2007, 22:07:21 »

Sayın bakan fabrika patronu edasıyla işçilerine gözdağı verir gibi konuşmuş.Öğretmenler gününde neler söylemişti?Ya da bir dahaki öğretmenler gününde neler söyleyecek izleyelim görelim...

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
sadi1976
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 23 Mart 2007, 22:09:24 »

Yazık bu memlekete.Öğretmenini bu kadar hor gören bir bakan dünya eğitim tarihinde  yoktur herhalde.Öğretmenlerin problemlerini çözmek için uğraşması gereken bakan,sorunu öğretmenlerde görüyor galiba.Birilerinin acele bakana bunun yanlış olduğunu bildirmesi lazım.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic