Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Böyle Milli Eğitim Müdürleri de Var!  (Okunma Sayısı 7681 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
gunban
VIP Üye

Performans: 1535
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel günler göreceğiz; güneşli günler, .....

« : 11 Ocak 2008, 07:39:28 »

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Memurlarına 3 Milyon 415 Bin YTL Promosyon Ödenecek

Resmi büyütmek için tıklayın  Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, şehir merkezinde eğitim iş kolunda çalışan 3 bin 291 öğretmen veya memura, altı ayda bir 569 bin 166 YTL promosyon ödemesi yapılacağını söyledi.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, şehir merkezinde eğitim iş kolunda çalışan 3 bin 291 öğretmen veya memura, altı ayda bir 569 bin 166 YTL promosyon ödemesi yapılacağını söyledi.

Oğuz, Türkiye İş Bankası'yla imzalanan anlaşma gereği Milli Eğitim memurlarına 2008 ile 2010 yılları arasında kişi başına 120 YTL düşecek promosyonun toplam 3 milyon 415 bin YTL olduğunu, bunun maaşlara yansıtılacağını açıkladı. 

Promosyon ödemelerinin altı aylık dönemler halinde üç yıl devam edeceğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Oğuz, "İlk ödeme Ocak 2008'de olacak. Personel sayısına göre kişinin hesabına yüzde 70 oranında yatırılacak, geri kalan yüzde 30'luk kısım ise komisyonlarca okulların eksikliklerin giderilmesi, öğrenci, öğretmen ve fiziki iyileştirmelerde kullanılacak. Harcamalar, görünür yerlerde ilan edilecek." dedi. Sözkonusu anlaşmanın personele çeşitli avantajlar sağladığına dikkat çeken Oğuz, "Aynı bankanın başka şubeleriyle yapılacak ödemelerde, kredi ve maaş kartlarıyla ek kartlardan yıllık kart ücreti alınmayacak. Anlaşma süresi bittikten sonra da hesaplara masraf yansıtılmayacak." ifadelerini kullandı.

Promosyon anlaşmasına göre Türkiye İş Bankası, Denizli'deki okulların iş ve işlemlerinden havale gibi ücretler almayacağı gibi kredi kartı bulunanlar, maaş hesabından bankamatiklerden tek seferde 2 bin YTL, bankamatik kartıyla ise bin YTL çekebilecek. Maaş dışı ek ders, tedavi ve yolluk ödemelerinde para, anlaşmalı bankaya ulaştığının ertesi günü ödenecek. Maaş hesabı açan personele, istedikleri takdirde maaşıyla orantılı ek hesap açılacak. Maaş hesabı açtırılan personelin izni olmadan fon ve ek hesap gibi hesaplar açılmayacak. Bankamatiklerden ekstre istenildiğinde de masraf alınmayacak. (Cihan Haber Ajansı) 

Dört nala gelip uzak Asya\'dan
Akdeniz\'e bir kısrak başı gibi uzanan
Bu memleket bizim........
egemen
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 11 Ocak 2008, 09:51:49 »

Helal olsun Sayın Müdüre:)) İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü de web sitesinde promosyon miktarını ve ne oranda dağıtılacağını vermiş. Keşke okul müdürlerimizde bu kadar şeffaf olabilseler:))

http://istanbul.meb.gov.tr/duyurular/duyuru_2007/zip_dosyalar/13112007/13112007.htm

Bırakın okul idarecilerini banka bile gizli bilgi diye, okulla sözleşmesinin ne zaman biteceğini söylemiyor??? Aldığımız paranın nesi gizli bilgi anlayamadım ya neyse:))
ahu
Üye
**

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 11 Ocak 2008, 11:00:57 »

biz de yeni anlaşma imzalayan okullardanız.(akbank) ama devlet sırrı gibi ne kadara anlaşıldı bizlere ne kadar ödenecek öğrenemiyoruz. bu kadar gizlilik de insanlarda şüphe uyandırıyor.

gunban
VIP Üye

Performans: 1535
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel günler göreceğiz; güneşli günler, .....

« Yanıtla #3 : 11 Ocak 2008, 12:01:45 »

İstanbul milli eğitim müdürlüğüne de helal olsun.

Dört nala gelip uzak Asya\'dan
Akdeniz\'e bir kısrak başı gibi uzanan
Bu memleket bizim........
zozcan
VIP Üye

Performans: 266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 11 Ocak 2008, 13:16:23 »

Alkışı hakeden kadar hak etmeyenler de var. Herkes bir değil. Hakedenlere benden ALKIŞ!!!

Coğrafya, bütün bilimlerin bileşkesidir.
vefikpaşa
Uzman Üye

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 11 Ocak 2008, 14:11:11 »

Bu durum aslında başbakanlık yönergesi olarak ağustos ayında çıktı.Buna rağmen bankalar işi savsaklıyor,bir kısım meb bürokrat ve bazı okul müdürleri ya ilgisiz ya da başka ... sebeplerden personel lehine olaya müdahale edilmiyor.Anlaşma yapıp da alacak, vesaire için de bilgi edinme yasası çok ciddi olarak yürürlüktedir,kullanabilirsiniz.

Güçlü olmak, düşmanını değil, öfkeni yenebilmektir
egemen
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 11 Ocak 2008, 14:23:45 »

Sayın Vefikpaşa hocam   yazdığınız gibi bilgi edinme yasasını, ne şekilde kullanabileceğimiz konusunda da bize yol gösterirseniz çok sevinirim. Çünkü ne okulumdan ne de bankadan bilgi vermiyorlar. Sürekli geçiştiriyorlar.  Saygılarımla.
Serkan ALTUNER
VIP Üye

Performans: 141
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 11 Ocak 2008, 14:36:55 »

Bizim bulunduğumuz yerde ziraat bankası ile anlaşıldı ve öğretmenlere herhangibir promosyon ücreti verilmedi. Devletin bankası promosyon vermediği halde bazı baskılara dayanamayan milli eğitim müdürü öğretmenlerini pek düşünmedi. Devletin mali dengesini bozmayalım düşüncesi ağır bastı herhalde Huh?
egemen
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 11 Ocak 2008, 14:57:18 »

Sayın Serkan hocam genelgenin yayınlandığı adresi gönderiyorum. Bu genelgede kamu bankası hariçtir gibi bir ibare yok. Ben göremedim, isterseniz sizde bir inceleyin belki işinize yarar. Bu konuda çok sayıda mağdur öğretmen olduğunu düşünüyorum. Belki ortak bir çözüme gidebiliriz.

http://istanbul.meb.gov.tr/duyurular/duyuru_2007/zip_dosyalar/13112007/Resmî%20Gazete.htm
egemen
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 11 Ocak 2008, 15:00:19 »

Özür dilerim arkadaşlar adres tam çıkmadı.
http://istanbul.meb.gov.tr/duyurular/duyuru_2007/zip_dosyalar/13112007/Resmî%20Gazete.htm
egemen
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 11 Ocak 2008, 15:03:03 »

Adres uzun geldi herhalde, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ana sayfasında duyurular bölümünde aşağı doğru inerseniz 13.11.2007 tarihli duyurudan genelgeye ulaşabilirsiniz arkadaşlar.
sabahgüneşi
Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 11 Ocak 2008, 15:08:13 »

http://istanbul.meb.gov.tr/duyurular/duyurular_2007.htm

ögretmenim duyurular linki bu sanırım ve sizin verdiginiz tarih bu linkte
egemen
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 11 Ocak 2008, 15:18:47 »

Evet çok teşekkürler. Tüm duyuruların toplandığı link burası, ilginiz için sağolun:))
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #13 : 11 Ocak 2008, 15:54:08 »

Sayın Günban Hocam Haber için Teşekkürler. Bu sözleşme yeni yapılanlar için olacak büyük bir olasılıkla Ben Denizlide çalışıyorum bizim promosyonları ödememk için bin dereden su getirdiler. En son Aralık ayı maaşında üç aylık ödemeyi yaptılar. Tam 29,33 ytl hesabımıza yatırdılar.

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
Jön_Türk
VIP Üye

Performans: 164
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 11 Ocak 2008, 17:46:19 »

Bizim de ilçemizde 3 senelik bir anlaşma karşılığında 312 ytl anlaştıklarını söylediler.6 aylık taksitler halinde ayda 50 ytl maaşımıza yatacak.Artık bu dünyada bize ölüm yok!Yapılan işi çok büyük bir kazanımmış göstermeye çalışan amirlerimiz o kadar mutlularki onların bu sevincini kursaklarında bırakmamak adına bu haber görmezden geliyorum!
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic