Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Atina bozgunu Avrupa basınında  (Okunma Sayısı 2672 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
THE_TURK
Uzman Üye

Performans: 75
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 26 Mart 2007, 12:12:03 »

Atina bozgunu Avrupa basınında

Atina bozgunu Avrupa basınında

Yunanistan'da "25 Mart Osmanlı'dan Kurtuluş Bayramı" nedeniyle Pazar günü gazeteler basılmadı. Gazeteler, takımlarına öfkelerini Pazartesi kustu. Avrupa medyası Türk Milli Takımı'nın zaferini konuşuyor. İşte manşetler:

Avrupa Şampiyonası Elemeleri C Grubu’nda Türkiye’nin Yunanistan’ı deplasmanda 4-1 yenmesi ülkede şok etkisi yarattı.

Ay Yıldızlılar'ın evire çevire 4-1 yendiği Yunan Milli Takımı, medyada bir yandan alay konusu, diğer yandan da öfkenin hedefi oldu. Sadece Komşu'da değil, Avrupa'nın her yanında manşetlerde A Milli Takım'ımızın zaferi parladı.

Yunanlılar'ın çifte bayram yapmak istediği 25 Mart Osmanlı'dan Kurtuluş Bayramı nedeniyle Pazar günü gazeteler basılmadı. Gazeteler, takımlarına öfkelerini Pazartesi kustu. İşte bir kaç örnek:

''Kara gece''
''Battık''
''Bizi rezil ettiler ve haklıydılar''
''Utanç verici''
''Milli rezillik''
''Şamar yedik''

ALMAN MEDYASI

Bild am Sonntag:
Türkler, Rehhagel’i vurdu. Avrupa şampiyonu Rehhagel’in Yunanistan’ını ezeli düşmanı Türkiye Atina’da bozguna uğrattı: 4-1. Yenilgiye rağmen Rehhagel’in takımıyla Avrupa Şampiyonası’na katılma umutları hala sürüyor.

B.Z:
Güçlü Türkler, Kral Otto Rehhagel’in Yunanı’nı bozguna uğrattı. Ah Otto... Yunanistan ezeli düşmanı Türkiye’ye karşı battı.

NORVEÇ MEDYASI

Aftenposten:
Türkler, Yunanistan’ı devirdi. Türkiye, Yunanistan karşısında aldığı 4-1’lik galibiyettten sonra çarşamba günü Norveç karşısına, özgüvenini güçlendirmiş olarak çıkacak. Türkler, Avrupa Şampiyonu karşısında büyük bir özgüven ile çok güzel oyun sergiledi. Yunanistan’a tokat attılar.

Verdens Gang:
Türkiye kaslarını gösterdi. Türkiye Tuncay, Gökhan, Tümer ve Gökdeniz’in golleri ile liderlik koltuğuna iyice yerleşti ve Norveç karşısına güçlenmiş olarak çıkacak. Bosna karşısındaki yenilgiyle ümitsizliğe kapıldık. Şu anda çok kötüyüm. Ben bittim.

Dagbladet:
Türkiye, Yunanistan’ı ezerek ısındı. Milli Takımımız’ın yıldızı Riise, Türkiye’yi yenebileceklerine inanıyor. Norveç’in Bosna maçı ise fiyaskoydu. Ulleval’da skandal. Bu yenilgi üzücü ve depresyon verici. Hiçbir özrümüz yok.

Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #1 : 26 Mart 2007, 14:39:18 »

İnsanlarımız keşke hep zafer sevinci içinde olsalar,ama maalesef olmuyor sevinçler hayat mücadelesi karşısında çok uzun sürmüyor.Teşekkürler bu sevinçli haber için...

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #2 : 26 Mart 2007, 14:46:23 »

Futbolu çok severim ve izlerim ama artık bilim,sanat,teknoloji gibi alanlarda Avrupa'da manşet olmamızı istiyorum.Anlık sportif başarılar ağzımıza bir parmak bal çalmaktan başka bir işe yaramıyor.

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
Emre Ütenler
Moderator

Performans: 204
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 26 Mart 2007, 14:50:15 »

Her şeye rağmen galip gelmek çok güzel hele de Yunanistan galibiyeti daha bir keyifli!Bize o keyifi yaşatan herkese teşekkür ediyorum!

Emre ÜTENLER                               Eskişehir Atatürk Lisesi Coğrafya Öğretmeni

http://www.esatalise.k12.tr
alperenler8
VIP Üye

Performans: 117
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 26 Mart 2007, 17:52:22 »

teşekkürler bu sevinç hepimizin

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR,
TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
erten
VIP Üye

Performans: 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 26 Mart 2007, 18:09:41 »

Atatürk'e ve İstiklal Marşımız'a türbünlerden yapılan Saygısızlığa çok güzel bir cevap oldu.Bunu görüp,
duyan futbolcuların canla başla mücadele etmelerini takdir ediyor,hepsini tebrik ediyorum.
citytour
Sürekli Üye

Performans: 90
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 26 Mart 2007, 18:48:32 »

darısı ekonomik gollerimize

Nazik olmakla dil aşınmaz.
selahattin
VIP Üye

Performans: 99
Çevrimdışı Çevrimdışı

dj.selo

« Yanıtla #7 : 26 Mart 2007, 19:19:20 »

Wink
yellowstone
Deneyimli Üye

Performans: 64
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 26 Mart 2007, 19:47:48 »

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
mnur
VIP Üye

Performans: 49
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 27 Mart 2007, 11:45:23 »

zg09 hocama katılıyorum artık bence daha farklı alanlarda kendimizi göstermeliyiz

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic