Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 5-6 Zayıfla Sınıf Geçme, 3-4 Zayıfa mı Düşüyor-Düşecek?  (Okunma Sayısı 5150 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
gunban
VIP Üye

Performans: 1535
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel günler göreceğiz; güneşli günler, .....

« : 04 Haziran 2008, 09:03:43 »

3-4 zayıf da sınıf geçecek

ANKARA ANKA
Milli Eğitim Bakanlığı, ortaöğretimde masrafları azaltmak ve öğrencilerin sınıfta kalmasını zorlaştırmak amacıyla Ortaöğretim Sınıf Geçme Yönetmeliği’nde değişikliğe gidiyor.

Okulların kapanacağı 13 Haziran 2008’den önce yapılması planlanan değişikliğe göre, 3-4 dersten zayıfı olan öğrenciler de sınıf geçebilecek.
ANKA’nın Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinden edindiği bilgiye göre, Talim ve Terbiye Kurulu, bu hafta içinde değişikliği Bakan Hüseyin Çelik’in onayına sunacak.
Daha önce azami zayıf ders sayısının 6’ya çıkarılması planlanırken, bu hafta onaylanması beklenen yönetmelikle bu sayının 3 ile 4 arasında olacağı öğrenildi.
Ayrıca üç dersten başarısız olan öğrencilerin girebildiği ortalama yükseltme sınavına, yeni düzenlemeyle sınırsız giriş hakkı tanınması düşünülürken, bu sayının da 6 ders olması üzerinde duruluyor.
Düzenlemede, alan değiştirmek isteyen öğrencilerin girmesi gereken sınavlarda da bazı kolaylaştırmalar yapılıyor. Lise son sınıf öğrenicilerine sadece ağustos ayında fark derslerini verme şansı tanıyan bakanlık, sınav dönemini hazirana çekecek. Bakanlık, bu sayede ÖSS’ye girecek öğrencilere de şans tanımış olacak.

Milliyet/04/06/2008

Dört nala gelip uzak Asya\'dan
Akdeniz\'e bir kısrak başı gibi uzanan
Bu memleket bizim........
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 04 Haziran 2008, 09:14:56 »

Biraz daha insaflı davranmışlar... Grin

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
ahmetselim
VIP Üye

Performans: 143
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özcan KULAKSIZ Üsküdar Mithatpaşa M.T.A.L

« Yanıtla #2 : 04 Haziran 2008, 09:42:02 »

yani kararsızlık almış başını gidiyor ne zaman kararlı oldularki zaten

"Tereddüt edersen bacakların seni taşımaz. “Yürüyeceğim” de, bas ve yürü!"
adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 04 Haziran 2008, 10:20:22 »

Nerden baksan tutarsızlık, nerden baksan bize sormadan sınıf geçirecekler, nerden baksan ciddiyetsizlik..!
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 04 Haziran 2008, 11:51:19 »

İstediği kadar dersten OYS ' na girmek pek mantıklı gelmedi.  Ama 3-4 dersten sorumluluğa eh...

Dünyayı güzellik kurtaracak...
adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 04 Haziran 2008, 12:01:33 »

İstediği kadar dersten OYS ' na girmek pek mantıklı gelmedi.  Ama 3-4 dersten sorumluluğa eh...
Kemal hocam bu istediği kadar OYS'ye girmeyi bende anlayamadım..
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 04 Haziran 2008, 12:28:38 »

Mevcut durumda 3 dersten Ortalama Yükseltme Sınavına giren bir öğrencinin daha fazla ders seçebileceği sözkonusu herhalde.
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 04 Haziran 2008, 12:31:51 »

Mevcut durumda 3 dersten Ortalama Yükseltme Sınavına giren bir öğrencinin daha fazla ders seçebileceği sözkonusu herhalde.

Haberde 6 diye geçiyor.

Dünyayı güzellik kurtaracak...
VEYSEL ÇİFTÇİ
Uzman Üye

Performans: 121
Çevrimdışı Çevrimdışı

YAŞAM İÇİN COĞRAFYA

« Yanıtla #8 : 04 Haziran 2008, 12:51:10 »

bu zayıflarla geçen öğrenciler nereye kadar geçecek.tabiki öss sınavına kadar.orda birşey yapamayacaklar.ondan sonra ösym başkanı veya milli eğitim bakanı çıkıp bu öğrenciler neden başarısız diye sızlanacaklar.çok çelişkili işler bunlar.türkiyem e adam gibi bir eğitim sistemi yapamayacaklar mı ya.her önüne gelen sınıf geçecekse benim çalışmama ne gerek kaldı.mantık açısından çok tutarsız bu işler.zaten eğitim sisteminin bir yerinden tutturmaya çalışıyorlar önceki icraatları tuutturmak istedikleri iş karşısında dökülüp kalıyor.   Undecided Undecided Undecided Undecided

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic