Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 2007’de tanıtıma 120 milyon dolar  (Okunma Sayısı 934 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yerköy
Ziyaretçi
« : 08 Ocak 2007, 15:42:36 »

2007’de tanıtıma 120 milyon dolar
2007 yılında tanıtım bütçesi için 120 milyon dolar ayıran Kültür ve Turizm Bakanlığı, reklam filmleri için de bir Alman halkla ilişkiler şirketi ile anlaştı. Alman şirket, tanıtım kampanyasını bu aydan itibaren 30 ayrı ülkede eş-zamanlı başlatacak.

NTV
Güncelleme: 02:26 TSİ 07 Ocak 2007 PazarİSTANBUL - Türkiye’nin 2007 yılı tanıtım kampanyaları, Batı Avrupa ve Amerika’da Alman Sea, Doğu Avrupa ve Asya’da ise Rus Manifesta şirketleri tarafından hazırlanacak.

Yerli ve yabancı 17 firmanın katıldığı ihaleyi kazanan firmanın hazırladığı tanıtım faaliyetleriyle ilgili konuşan Kütür ve Turizm Bakanı Atilla Koç yeni yılda kampanyaları 12 aya yaymayı hedeflediklerini söyledi.

Koç, “Önümüzdeki haftadan itibaren uluslararası düzeyde fuarlar, tanıtım fimleri ve etkinlikler başlayacak” dedi.

Sea firması kampanyayı Ocak ayı itibariyle 30 ayrı Avrupa ülkesinde eş zamanlı olarak başlatacak. Türkiye ile ilgili farklı motiflerin kullanıldığı reklam filmleri televizyon dışındaki alanlarda da kullanılacak.

Kampanyanın bütçesi yaklaşık 120 milyon dolar. Ancak kampanyanın 2007 yılında Türkiye’ye getireceği turist sayısı ve turizm gelirinde beklenen artış ise net değil.

Koç, “Rakam filan veremem, ben o hataya bir kez düştüm. Belli olmaz” diye konuştu

MENDERES KILIÇARSLAN - YOZGAT
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic