Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 2007 Hizmetiçi Coğrafya Tanıtım Semineri SON NOKTA  (Okunma Sayısı 8474 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yerköy
Ziyaretçi
« : 17 Ocak 2007, 15:40:12 »

Arkadaşlar 2007 yılı hizmetiçi coğrafya müfredat programlarını tanıtım semineri bildiğiniz gibi listede bulunmamaktadır bugün ortaöğretim genel müdürlüğü hizmetiçi eğitimden sorumlu şube müdürü SABAHATTİN AYTAÇ ile görüştüm VE NOKTAYI KOYDU açıklama: Biz bu yılki coğrafya seminerine SADECE FEN VE SOSYAL BİLİMLER LİSELERİNDE ÇALIŞAN COĞRAFYA ÖĞRETMENLERİNİ ÇAĞIRIYORUZ DEVLETİN İMKANLARI KISITLI HER TÜRDEN OKULDAKİLERİ ÇAĞIRAMIYORUZ şeklinde görüş belirtti ilgilenenlere duyurulur

MENDERES KILIÇARSLAN
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #1 : 17 Ocak 2007, 15:45:37 »

Evet.Harika.Muhteşem.Süper.Devletin imkanları kısıtlı.Peki bu kısıtlı imkanlar neden fen ve sosyal bilimler liseleri için harcanıyor sadece.Eğitimde fırsat eşitliği ölmüştür başımız sağolsun!

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
dincert
Uzman Üye

Performans: 39
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #2 : 17 Ocak 2007, 15:51:46 »

Kimin için kısıtlı bu imkanlar anlayamıyorum!!!! çok ironik bir cevap. alıştık artık bu tarz emrivakilere. Yeni bir program oluşturuyor herşeyi -öğretmenlerin yetkinliği de dahil- sıfırlıyorsunuz sonra da bu programı uygulayın diyorsunuz.
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #3 : 17 Ocak 2007, 15:55:53 »

iyi de sayın hocam, HİE listelerine bakarsanız birçok ilde edebiyat din kültürü vs müferadtı değişen dersten HİE çalışması var..Coğrafyacılara gelince mi kısıtlama akıllarına geliyor..

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
hay
Deneyimli Üye

Performans: 33
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 17 Ocak 2007, 18:43:11 »

fen liselerinde coğrafyaya ne kadar önem veriliyorki onlara öncelik tanınıyor. çok ilginç anlamak zor
Köygöçüren
Uzman Üye

Performans: 70
Çevrimdışı Çevrimdışı

Bezgin gezgin

« Yanıtla #5 : 17 Ocak 2007, 18:43:50 »

Arkadaşlar bu konuda oldukça haklısınız.Bırakın seminer ayrıcalığını,okulumun imkansızlıklarına baktıkça içim sızlıyor.Eğer kör topal da olsa yeni müfredata geçebildiysek bunu sitemizdeki başarılı ve idealist arkadaşların paylaşımına borçluyuz.Gerisi hikaye...

kamil
Deneyimli Üye

Performans: 46
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 17 Ocak 2007, 18:55:54 »

ayrım yapılması çok kötü umarım bu dediğiniz olmaz bütün coğrafyacılara açık olur
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #7 : 17 Ocak 2007, 20:44:42 »

Geçen yıl yapılan iki seminerin sonuçlarını ne kadar gördüysek bu zihniyetle yapılacak diğerlerinin de sonuçlarını o kadar görebilecektik. Birkaç meslektaşımızın dışında katılanların ne kadarı seminerin amacına ulaşmasını sağlayacak çalışmaları ortaya koyabildiler. Acaba kaç ilde seminer sonrasında meslektaşlarımız gerekli çalışmaları yaptılar.
Bu anlamda yapılıp yapılmaması açıkçası o kadar da ilgimi çekmedi.
Bir önceki seminerlere seçilme kriterlerinin aynısı bunda da olacaktı.
Ne yapılacaksa bu işe gönül verenler yapacaklar. Söylemleri ile yaptıkları ve niyetleri farklı olanlar değil.

günaydın
VIP Üye

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 17 Ocak 2007, 20:52:28 »

hakikaten komik bir açıklama diğer okullarda çalışan bizler coğrafya öğretmeni değil miyiz neden bizler ayırdediliyoruz.hepbirlikte buna karşı birşeyler yapmalıyız.

Saliha Günaydın
İzmit Atılım Anadolu Lisesi
İzmit/ Kocaeli
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #9 : 17 Ocak 2007, 21:08:28 »

Hocam tepkimizi HED ve Ortaöğretim Genel Müd. göndereceğimiz mailler ile dile getirebiliriz.

abisal
Uzman Üye

Performans: 102
Çevrimdışı Çevrimdışı

Hayat Beynimizdeki Bulmacayı Doldurma Çabasıdır...

« Yanıtla #10 : 17 Ocak 2007, 21:43:28 »

evet sami hocam, size katılıyorum en etkili yöntem meillerle boğmak...
erten
VIP Üye

Performans: 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 17 Ocak 2007, 22:28:09 »

arkadaşlar 1 haftalık HİE ne masrafı olur ki, ama yapılsa büyük kazanımlar olurdu.Biz 2-3 saattlik coğrafya dersi tanımına katıldık,malesef üzülerek söylüyorum.2.yılında bile müfradatın değiştiğnden haberleri yok.öğretmen kitabı ulaşmamış.bilgisayar, internet bir haber.birde HİE açılmazsa 10 yılda bir arpa boyu yol gidemeyiz. hepimize kolay gelsin.
Benan
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 17 Ocak 2007, 23:14:37 »

Bir dersin öğretim programı değişti, hem de kökten değişti denilebilecek nitelikte. Ve durum böyle. Yorum bile yapmak istemiyorum. Toplum olarak, resmi kurum olarak eğitime bakış açımızı gösteriyor. Ama eleştirilerimizi, olması gerekeni bakanlığımıza bildirmeliyiz. Sami Hocamın önerisini dikkate alalım. Hep beraber tepkimizi gösterelim.

Çıkarıp Başımı Yeryüzünden Yıldızlara Yürüdüm Bugün. Güneş, Ay, Yıldızlardan Oluşan Bir İnsan Gördüm Bugün.
DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Performans: 1781
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #13 : 18 Ocak 2007, 15:16:43 »

Merhaba
Diyorum ya hep mesele felsefe meselesidir. Tüm bu tartışmalar yerinde ve doğru ama bir de programın ne denli mantıklı ve geçerli olduğunu görmek gerekiyor.
Programdaki en temel hata genel coğrafyanın parçalanmasıdır. Herkes bu temel ilkeyi bilir,
"Genel  coğrafya öğrenilmeden yerel coğrafya öğrenilemez."
Programı hazırlayan arkadaşlar iyi niyetli belki ama yaptıkları hata milyonlarca gencimizi etkiliyor. Bence bu program çok kalmaz (hükümet gitse de kalsa da) değişir. Değişmek zorundadır.
Saygılarımla...
Doğu ATEş
Ankara Lisesi

nisyan
Sürekli Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 18 Ocak 2007, 15:43:48 »

Ya allah aşkına bu nasıl mantık! Müfredat değişiyor ama neyi nasıl yapacağımızı bilemiyoruz. Seminerlere de sadece sosyal ve fen liseleri var! O zaman bu müfredatı sadece bu liselerde görevli hocalar uygulasın! Olurmu ya böyle bir zihniyet. Böyle dolaylı cevaplar vermektense biz yapamıyoruz siz bildiğinizi uygulayın desinler kurtulalım bu ikilemden.
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic