Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Uzaktan Algılama EARSEL 2008-ANKET  (Okunma Sayısı 5750 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« : 01 Şubat 2008, 14:04:29 »

Merhaba..
Değerli coğrafya öğretmeni arkadaşlar..Uzaktan Algılama konusunda EARSEL 2008” isimli uluslararası bir sempozyumda kullanılmak üzere bir anket çalışması var.Aşağıda bu konuyla ilgili açıklama yer alıyor..
Coğrafya öğretmeni arkadaşların konuya ilgi göstereceğini umuyorum..
Daha geniş açıklama aşağıda belirttiğim adresten gelecektir.Ancak bir an önce başvurulursa iyi olur çünkü sempozyuma yetiştirlmesi söz konus..
Haziran 2008’de İTÜ’nün ev sahipliğinde “Uzaktan Algılama konusunda EARSEL 2008” isimli uluslararası bir sempozyum gerçekleştirilecektir. Sempozyumda Avrupa Ülkelerinde uydu görüntülerinin coğrafya derslerinde kullanımına ilişkin bildirilerde sunulacaktır. Ülkemizde uydu görüntülerinin coğrafya derslerinde kullanımına ilişkin bildiriyi İTÜ öğretim üyesi, Uzaktan Algılama Bölüm Başkanı Prof. Dr. Derya MAKTAV sunacaktır. Bu konuda Sn. Maktav tarafından bir anket geliştirilmiştir. Derslerinde uydu görüntülerinden faydalanan öğretmen ve öğrencilere yönelik bu ankete yapacağınız katkı, ülkemizdeki durumun bilimsel bir yayınla ortaya konulması bakımından önem taşımaktadır. Ancak anket sadece uydu görüntülerini kullanan öğretmen ve öğrencilere yönelik olmayıp isteyen her öğretmen arkadaşın ve öğrencilerinin katılımına açıktır. Konuyla ilgilenen arkadaşlar maktavd@itu.edu.tr adresinden Prof. Dr. Derya MAKTAV’la iletişim kurabilirler. Ankete katılmak isteyen öğretmenlerin okulları için bir şifre verilerek öğretmen ve öğrencilerin web üzerinden anketi doldurmaları sağlanacaktır. Araştırmaya katılan okulların ve isteyen katılımcıların isimleri araştırmada yayınlanacaktır.

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
ugur19
Moderator

Performans: 991
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 05 Şubat 2008, 10:59:46 »

Kemal Hocam haberdar ettiğiniz için teşekkür ederim.Derya MAKTAV hocamıza ulaştım.En kısa zamanda anketle ilgili olarak bilgi vereceklerini ifade etti.Ankete katılımda kurumumza bir şifre verilecek ve bu şifre aracılığı ile ankete katılım sağlanacakmış.

BİLİMLERİN KRALİÇESİ COĞRAFYA...
albedo
Genel Moderator

Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #2 : 05 Şubat 2008, 11:03:55 »

Uğur hocam ilginize teşekkür ederim..
Konu itibarıyla ilginç bir konu geldi bana.. Sanırım anket sonuçları pek olumlu olmayacak gibi.. Çünkü uydu görüntülerini derslerimizde çok fazla kullanmıyoruz.. Ama yine de belli olmaz..Arkadaşlar konuya sizin gibi ilgi gösterirlerse sanırım yararlı bir çalışma gerçekleşmiş olur..

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Performans: 1781
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #3 : 05 Şubat 2008, 13:53:09 »

Kemal hocam bende katılmak için derya hocaya mail atıyorum.
Hoşçakalın....

albedo
Genel Moderator

Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #4 : 05 Şubat 2008, 13:59:34 »

Derya Hoca ile en son görüştüğümde çok az sayıda öğretmenin ilgi gösterdiğini söyledi (sayıyı ayıbımız olduğu için söylemiyorum.), ben de sitemizden bahsedip " katılımı artırabileceğimizi söyledim, yani sizlere güvenerek.. Bilmem başka bir şey söylemeye gerek var mı:)

ugur19
Moderator

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 06 Şubat 2008, 12:40:09 »

Derya Hoca ile en son görüştüğümde çok az sayıda öğretmenin ilgi gösterdiğini söyledi (sayıyı ayıbımız olduğu için söylemiyorum.), ben de sitemizden bahsedip " katılımı artırabileceğimizi söyledim, yani sizlere güvenerek.. Bilmem başka bir şey söylemeye gerek var mı:)

Arkadaşlar katılımcı coğrafya öğretmeni  sayısını Derya Hoca'dan ben de öğrendim.Coğrafya adına coğrafyacılar adına bu ayıbımızı kapatalım.Ne yani yurtdışından ülkemizden daha mı çok katılım olacak.Sonuçta bilimsel bir çalışmada bizde yer almak durumundayız.Albedo Hocam merak etmeyin güveniniz boşa çıkmayacaktır.

zozcan
VIP Üye

Performans: 266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 06 Şubat 2008, 12:51:33 »

Derslerimizde internet kullanamıyoruz belki ama çoğumuzun evinde internet bağlantısı var. Hepimiz evimizden bir şekilde bu çalışmaya destek olabiliriz. Bu konuda üzerimize düşen ne ise yapmaya hazırım. Diğer arkadaşlarımın da bu konuda duyarlılık göstereceklerine inanıyorum.

Coğrafya, bütün bilimlerin bileşkesidir.
albedo
Genel Moderator

Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #7 : 06 Şubat 2008, 12:54:55 »

Derslerimizde internet kullanamıyoruz belki ama çoğumuzun evinde internet bağlantısı var. Hepimiz evimizden bir şekilde bu çalışmaya destek olabiliriz. Bu konuda üzerimize düşen ne ise yapmaya hazırım. Diğer arkadaşlarımın da bu konuda duyarlılık göstereceklerine inanıyorum.
Çok haklısınız hocam.. Öğretmenlerimizin duyarlı olacağına inanıyorum ben de..

breave01
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 06 Şubat 2008, 13:03:39 »

Hocam hemen bende iştirak ediyorum. Umarım derya hocanın yüzünde tebessüm ettirecek bir katılım olur. Albedo hocam umarım çabanızın sonucunu alırsınız.
ugur19
Moderator

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 12 Şubat 2008, 13:54:10 »

Arkadaşlar bugün Derya Hoca ile bir görüşmem oldu.Kendisi sempozyum kapsamında yapılacak olan ankete sadece 8 öğretmen arkadaşımızın katıldığını ifade etti.Katılım sayısının en az 10 olması gerektiğini daha fazla katılım olmasının ise kendilerinin çok mutlu edeceğini söyledi.Katılımı artırabileceiğimizi kendilerine söyledim -aynen albedo hocamın dediği gibi-.Katılmak istyen arkadaşların maktavd@itu.edu.tr adresine ad soyad, kurum adı ve telefon numaraları ile elektronik posta atmalarını kendisi rica etti.Bilginize sunulur arkadaşlar.Saygılar....

Not: Çalışmanın Avrupa ayağı katılımı bize göre çok fazlaymış...! Katılım yapan arkadaşlarım buraya mesaj yazarlarsa sevinirim.

albedo
Genel Moderator

Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #10 : 12 Şubat 2008, 20:54:38 »

Konunun yukarıda kalması, daha doğrusu arkadaşların desteğini sağlamak için umutluyum..

ugur19
Moderator

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 12 Şubat 2008, 21:24:38 »

Kemal Hocamın mesajının haricinde mesaj olmadığına göre -ki kendisi aynı zamanda konudan bizleri haberdar etmiştir-  sanırım henüz katılım olmamış.Başlığı biraz daha yukarıda tutalım bakalım. Wink Wink Wink

ugur19
Moderator

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 02 Mayıs 2008, 11:52:30 »

Değerli arkadaşlarım bugün okulumuza Derya Hoca tarafından öğretmen ve öğrenci şifreleri gönderildi.Öğrencilerimiz de şifreleri ile anketi doldurdular.Derya Hoca ile yaptığım son görüşmede toplam 9 öğretmen arkadaşımızın sempozyum anketine başvurduğunu söyledi.Halen katılmamış arkadaşlarım varsa hafta sonu dahil  maktavd@itu.edu.tr adresine ad soyad, kurum adı ve telefon numaraları ile elektronik posta atmaları halinde önümüzdeki hafta içine öğretmen ve öğrenci şifrelerini yetiştirebileceğini dile getirdi.

albedo
Genel Moderator

Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #13 : 02 Mayıs 2008, 12:57:51 »

Şifreler geldi ve ek kısa zamanda uygulayıp gönderiyoruz hocam.Bilgilendirme için de teşekkürler..

breave01
Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 02 Mayıs 2008, 13:57:04 »

Şifreler bana da geldi. Önümüzdeki hafta doldurup göndereceğiz.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic