Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: okulumuzda taş koleksiyonu yapmayı düşünüyoruz... fikri olan....  (Okunma Sayısı 2673 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
veliayata
Yeni üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 04 Haziran 2011, 18:09:35 »

okulumuzda taş koleksiyonu yapmayı düşünüyoruz... fikri olan ve yapılmış örnekleri olan fotoğrafını ve metaryal paylaşımı yaparsa sevinirim...
inkonsekant
Deneyimli Üye

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 04 Haziran 2011, 18:37:24 »

tatil yaklaşıyor.bu taş koleksiyonu için bir fırsat olabilir.öğrencilerinizin tatilde gittikleri yerlerden(köy-memleket-tatil beldesi vs.) farklı renk ve yapılarda ilginç taş ve çakıl örnekleri getirmelerini isteyebilirsiniz.hatta taş örneklerini getirdikleri yeri de belirtecek şekilde not yazmalarını da isteyebilirsiniz.ben özellikle o yerlerde doğal olarak en çok bulunan kayaçlardan koparıp alınan örnekleri tercih ediyorum.siz aynısını kendi öğrencilerinizden yapmalarını isteyin.eminim ki seneye son derece zengin bir koleksiyon elde edersiniz.toplanan örnekleri de okul idaresiyle görüşerek yaptıracağınız bir camekanlı dolapta,yanlarına küçük etiketlerde taşın cinsi-nereden ve kim tarafından getirildiği bilgisi vs de ekleyip sergilerseniz çok güzel olur.şimdiden kolay gelsin.
mefab
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 05 Haziran 2011, 09:01:16 »

merhabalar öğretmenim, kendi kayaç ve toprak koleksiyonum var. okulumda sergiledim. mail adresinizi verirseniz fotoğraflarını göndereyim. gerekirse elimdekilerden paylaşabildiğim kadarıyla göndereyim. m.fatih bağmancı denizli
veliayata
Yeni üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 05 Haziran 2011, 10:17:33 »

teşekkür ederim güzel fikirleriniz için... okulumuzda var küçük bir köşe bir kaç örnek görüp nasıl daha güzel birşey yaparız onun için yazdım...
pınar1982
VIP Üye

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 06 Haziran 2011, 16:12:06 »

mta dan da taş örnekleri alınablr

''insanların umudunu kırma belki sahip olduğu tek şey odur''
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic