Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Norm açığı olmayan okullara fazladan atama yapılıyor  (Okunma Sayısı 3136 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
HAKB
Uzman Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 06 Eylül 2011, 05:17:00 »

Ankarada geçen cuma günü norm açığı olmayan yüksek puanlı anadolu liselerine düşük puanlı öğretmenlerinde bulunduğu bir takım kişiilerin  ataması yapılmış bu konu hakkında bilgisi olan varmı acaba
Aldığım bilgilere  göre Kırkkonaklar and.lisesine fazladan  1 tane biyoloji, çağrıbey and .1 kimya 1 biyoloji, Milli piyango lisesine 45 puanlı biri vs atanmış .Norm kadronun kurallarını, kural koyanlar böyle bozarsa yarın da norm kadroya göre daha önce bu okullrda çalışanları  fakat puanı düşük olanları nasıl norm dışına çıkaracak  bilmiyorum
Yeni  bakanımızın ilk icraatı  haksızlık mı olacak acaba
Sizlerinde duydukları varsa yazarsanız  seviniriz
SEDATOYKU
VIP Üye

Performans: 226
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 06 Eylül 2011, 20:40:29 »

Çalıştığım okula Biyoloji branşına norm fazlası atama yapıldı. (andolu lisesi değil)
gürbüz
Genel Moderator

Performans: 49
Çevrimdışı Çevrimdışı

Türkiye sevdalısı

« Yanıtla #2 : 06 Eylül 2011, 21:07:03 »

ne iştir anlamadım ama bizim okula itiyaç olmadığı halde 5 edebiyatcı geldi 3 tarihçi  8 meslekçi 3 matematikçi geldi hiç biride ihtiyaç değil bu nasıl oluyo dedik ve de öğrendik iş bilmez idarecilerimiz fazladan ihtiyaç göstermişlerki okulda istemedikleri öğretmenler norm fazlası kalsın ve gitsin bu durumda olan arkadaşlar mahkemeye versinler kesin kaznacaklar dır.

Bilgi Paylaşıldıkça Güzeldir
adnankocabuga
VIP Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

Sungurbey Anadolu Lisesi-ADANA

« Yanıtla #3 : 07 Eylül 2011, 06:34:36 »

yeni norm kadro yönetmeliğinde,haftalık ders yükünün hesaplanmasında yöneticilerin girecekleri ders saatlerinin dikkate alınmaması, eğitim bölgesi normu gibi uygulamalar var.diyelim okulda 40 saat coğrafya var,normalde 2 öğretmen yetiyor.ancak eğitim bölgesindeki tüm okullardaki toplam ders saatleri hesaplanıyor,buna göre ders saati en uygun okula atama yapılıyor,norm fazlalığı da buna hesaplanıyor.örneğin adana güzel sanatlar lisesinde 12 saat tarih 12 saat coğrafya var,coğrafya öğretmeni norm fazlası değil,ancak  tarih  öğretmeni norm fazlası durumuna düştü.

Coğrafya;yeryüzünün kullanım kılavuzudur.
HAKB
Uzman Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 07 Eylül 2011, 11:22:58 »

Ankara meb in duyurular kısmına bakın çok değişikişler dönüyor Bu yapılan atamaların çok düşük puanla ve ihtiyaç olmadığı halde adolu liselerine ve çankayaya nasıl  yerleştirildiklerine bir bakın
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic