Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Düşük Sicil Notu İtiraz Davamı Bugün Kazandım  (Okunma Sayısı 11928 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
nazmi21
VIP Üye

Performans: 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 07 Ekim 2010, 19:20:43 »

---------------

-----

Diren Sevdalım Diren
Susmak Bize Yakışmaz
Umudunu Kaybetme Bir An
Korkmak Bize Yakışmaz

DİRENMEK

Direnmek
Sevmektir
Bir ömür boyu
Direnmek
Savaşmaktır
Zulmün kalesine karşı
Direnmek
Yaşamaktır
İnsanca geleceğe dogru

Ataol Behramoğlu'nun Dediği gibi,Zulmün Önünde dimdik tut onurunu
Emeğin önünde eğil kızım,
Bende sizin emeğinizin önünde eğiliyorum dostum saygılar...
----------------------------
Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Ekmek neden herkesin ekmeği değildir?
Acı niye herkesin acısı değildir?
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
Fatih Oğuz
VIP Üye

Performans: 45
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 07 Ekim 2010, 19:25:29 »

Tebrik ederim sayın hocam. Sicil notunuza kaç gün içerisinde itiraz ettiniz, mahkeme masrafları kaç tl yi buldu ve mahkeme ne kadar sürede kararını verdi?
nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #2 : 07 Ekim 2010, 19:30:52 »

Tebrik ederim sayın hocam. Sicil notunuza kaç gün içerisinde itiraz ettiniz, mahkeme masrafları kaç tl yi buldu ve mahkeme ne kadar sürede kararını verdi?
Teşekkür ederim.E bilgiden istedikten sonra 60 iş günü içerinde başvurdum.Temmuz 26 da işleme alındı ve çıkan sonuç ise eylül ortası...Masraf ise yürütmeyi durdurma ve oturumlu açtığım için posta mahkeme falan 160 ytl.Eger normal açsaydım yarı yarıya idi...

Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
Fatih Oğuz
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 07 Ekim 2010, 19:38:43 »

Ben zamanında itiraz etmedim ve 1 yılı geçti süre hala itiraz hakkım bulunuyor mu bilemiyorum.
nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #4 : 07 Ekim 2010, 19:43:22 »

Ben zamanında itiraz etmedim ve 1 yılı geçti süre hala itiraz hakkım bulunuyor mu bilemiyorum.
nasıl öğrendiniz peki sicil notunuzu yani tebliğ tebellüğ yapıldı mı

Fatih Oğuz
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 07 Ekim 2010, 19:54:57 »

E bilgiden istedim ve notum geldi ,bir sene önce sicilime 91 veren Milli Eğitim Müdürü diğer sene 84 vermiş.
Allah'a dua etmiştim ama bunu kalben ettim bu kadar sevmediğim bir insanı inşallah ayrılırken de görmem dedim. İlişik keserken en son imzayı Milli Eğitim Müdürü atıyor ve sevmediğiniz insanın yanına gidiyorsunuz hadi müdür bey alasmaladık ben gidiyorum vs. durumları olacak. Benim ilişik keseceğim sıra Milli Eğitim Müdürünün memleketinde bir cenazesi oldu oraya gitti. Ben de müdürlüğe vekalet eden şube müdürüne imzalatıp ilişiği kestim. Pazartesi müdür gelecek dedilerse de imzalattım vedalaşmadım. Herhalde müdürde kendisini sevmediğimi bildiği ve bu hareketimden dolayı da sicilimi düşürdü. Şimdi bakıyorum da sicil notları Anadolu Liselerinde atamalar da etkili oluyor.
nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #6 : 07 Ekim 2010, 20:07:46 »

Evet bende Anadoludaydım dediğiniz gibi olay.2 yıl üst üste orta alırsanız anadolu öğretmeni hakkı taşımıyorsunuz yönetmelik gereği benim öyle durumum olmadı ama ben o okuldan eş durumu tayini isteyip geldim bir ilçeden başka ilçeye gidiyordum ve müdürün bir şekilde düşük verdiğini biliyordum ama kaç verdiğini bilmiyordum.İlişiğimi kestiğim gün bana geldi zarf ve o gün moral allak bullaktı. bir üstüne müdür yardımcım törende okulun adeti olarak tabak şeklinde bir plaket verceini söyledi bende almayacağım dedim müdür yardımcımla aram iyiydi neyse cuma günü ilişiği kestim gideceğim okulun müdür yardımcısını tanıdığımdan gitmeden göreve başlattı daha doğrusu evrak kayıta numara aldı. törende plaketi verecek müdür işte ...... arkadaşlar ısrar edince çıktım ama anında geri vermeyi düşünüyordum bir elimde scil rapoırunu gösteren zarf elimde sahneye çıkıyorum ve ödülü almayı düşünmüyorsum ama öğrenciler ve öğretmenleri görünce o açıdan aldım ama konuşurken özllikle vurgu yapıp bu ödülü öğrenciler adına  aldığımı özellikle ifade ettim nasıl konuştuğumu tam hatırlamıyorum inanın bazı öğrenciler olayı öğrendi ki ilgili eski okulumun eski müdürünü internetten araştırırsanız olayı anlarsınız.

megane
Uzman Üye

Performans: 31
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 07 Ekim 2010, 20:23:18 »

Peki hocam yeni notunuzu kim nasıl verecek şimdi?

Ne olursan ol kendin ol, özgün ol.. MEGANE II HB
nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #8 : 07 Ekim 2010, 20:29:42 »

Peki hocam yeni notunuzu kim nasıl verecek şimdi?
Bu konuda muğlaklık var.ben sunduğum eklerde hep son 3 yılın sicil notu verilir diye mahkeme kararlarını sundum ama burada özellkle belirtilmemiş. ve diğer bir ayrıntı benim sicil notumda 3.sicil amiri not vermemişti.mebe yazı yazıp sormayı düşünüyorum.Ki bu aşamadan sonra kimin ne verdiği açıkçası söyleyeyim önemi yok benim için o kişiden kazandım ya yeter ki 3.sicil amirim Kaymakamlık ve işin raslantısına bakın ki Kaymakam ile gene bu benim eski müdürün bir davasından dolayı müdür ilkin mahkeme kararı ile idareci olamaz raporu ile müdürlükten alınıp öğretmenliğe verildi başka bir ilçede o da okuldan kimseyle vedalaşmadan o ilçeye giti eşi ve çocuğu ankarada idi zaten oradanda öğretmen olarak eş tayini isteyip gitti.Kaymakamlık yada son 3 yılın sicil notu ortalaması ki o da 95+100+100=98 eder.ama ben 74 ortalama hesaplanarak yeniden anadolu lisesine döndüm.orada ek 2 im düşük geldiki yürütmeyi durdurma diye açmıştım iş şimdi bir de maddi ve manevi tazminata kaldı...

albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #9 : 08 Ekim 2010, 08:33:30 »

sayın hocam sizi kutluyorum. hem mücadeleniz için hem de hakkınızı savunduğunuz için.. Umarım bu tür dava sonuçlarından alınan dersler idareciler tarafından keyfiş davranışları engelleyecektir..

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
doğaege
VIP Üye

Performans: 214
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 08 Ekim 2010, 11:17:49 »

Evet bende Anadoludaydım dediğiniz gibi olay.2 yıl üst üste orta alırsanız anadolu öğretmeni hakkı taşımıyorsunuz yönetmelik gereği benim öyle durumum olmadı ama ben o okuldan eş durumu tayini isteyip geldim bir ilçeden başka ilçeye gidiyordum ve müdürün bir şekilde düşük verdiğini biliyordum ama kaç verdiğini bilmiyordum.İlişiğimi kestiğim gün bana geldi zarf ve o gün moral allak bullaktı. bir üstüne müdür yardımcım törende okulun adeti olarak tabak şeklinde bir plaket verceini söyledi bende almayacağım dedim müdür yardımcımla aram iyiydi neyse cuma günü ilişiği kestim gideceğim okulun müdür yardımcısını tanıdığımdan gitmeden göreve başlattı daha doğrusu evrak kayıta numara aldı. törende plaketi verecek müdür işte ...... arkadaşlar ısrar edince çıktım ama anında geri vermeyi düşünüyordum bir elimde scil rapoırunu gösteren zarf elimde sahneye çıkıyorum ve ödülü almayı düşünmüyorsum ama öğrenciler ve öğretmenleri görünce o açıdan aldım ama konuşurken özllikle vurgu yapıp bu ödülü öğrenciler adına  aldığımı özellikle ifade ettim nasıl konuştuğumu tam hatırlamıyorum inanın bazı öğrenciler olayı öğrendi ki ilgili eski okulumun eski müdürünü internetten araştırırsanız olayı anlarsınız.

hangi yönetmeliğin hangi maddesinde yazıyor hocam "2 yıl üstüste orta alınırsa anadolu öğretmeni olamıyorsunuz" diye. ilk kez duyduğum için merak ettim...
nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #11 : 08 Ekim 2010, 15:38:57 »

hangi yönetmeliğin hangi maddesinde yazıyor hocam "2 yıl üstüste orta alınırsa anadolu öğretmeni olamıyorsunuz" diye. ilk kez duyduğum için merak ettim...
[/quote]
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ANADOLU LİSELERİ ÖĞRETMENLERİNİN SEÇİMİ VE ATAMALARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK

Yer Değiştirme

Madde 19- Bu Yönetmelik kapsamındaki öğretmenlerin yer değiştirme suretiyle atanma istekleri, öncelikle yine bu Yönetmelik kapsamındaki aynı tür okullar arasında olacak şekilde ve ilgili mevzuatında belirtilen hükümler çerçevesinde Bakanlıkça değerlendirilir.

Zorunlu bölge hizmetine tabi adayların atama ve yer değiştirmeleri, bu bölgeye dahil illerde bulunan, öncelikle aynı tür okullar arasında Bakanlıkça değerlendirilir.

Aylıktan kesme veya maaş kesim cezalarından daha ağır bir disiplin cezası alanlar, haklarında yapılan adlî veya idarî soruşturma sonucu görev yerlerinin değiştirilmesi uygun görülenler, sicil raporlarına göre aynı okulda iki yıl üst üste iyi dereceden daha aşağı derecede başarı gösterenler ve olumsuz sicil alanların görev yerleri, herhangi bir koşula bağlı olmaksızın, kapsam dışında bulunan okullara değiştirilir.

Badem303
VIP Üye

Performans: 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 08 Ekim 2010, 19:01:38 »

hocam helal olsunn... örnek oldunuz insanlara..
özlem1
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 08 Ekim 2010, 19:05:48 »

Nazmi21 Hocam;tebrikler,maddi ve manevi tazminatın peşini bırakmayın,saygıyla,iyi çalışmalar...
arsimela
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 09 Ekim 2010, 05:00:59 »

tebrikler hocam... insanın inandığı davasının arkasında durmasına ve hakkını alması için gösterdiğiniz çaba için kutlarım...nesli
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic