Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: BilimTeknik dergisi Kasım-2008  (Okunma Sayısı 3265 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 03 Aralık 2008, 15:58:44 »

bilim teknik dergisinin kasım sayısını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

http://rapidshare.com/files/165240826/_2008_bilim_ve_teknik_dergsi_kas_m-by_gizemli.pdf

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 05 Aralık 2008, 18:18:43 »

Hocam bu güzel paylaşım için teşekkür ederim.Bilim ve teknik, vazgeçemediklerimizden.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
yaykanat
VIP Üye

Performans: 120
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 05 Aralık 2008, 20:22:48 »

Ahmet Ay hocam gerçekten merak ettiğimden soruyorum: Verdiğiniz linkteki pdf, derginin tamamı mı? Eğer öyleyse bu telif hakları yasasına aykırı değil mi? Ücretli bir derginin tamamının siteden verilmesi warez değil midir?

Bir soru da site yönetimine: Google reklamları alan bir sitenin bu tür linkler yayınlaması, yaptığınız sözleşmeye aykırı değil mi?

:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 05 Aralık 2008, 21:12:53 »

Ahmet Ay hocam gerçekten merak ettiğimden soruyorum: Verdiğiniz linkteki pdf, derginin tamamı mı? Eğer öyleyse bu telif hakları yasasına aykırı değil mi? Ücretli bir derginin tamamının siteden verilmesi warez değil midir?

Bir soru da site yönetimine: Google reklamları alan bir sitenin bu tür linkler yayınlaması, yaptığınız sözleşmeye aykırı değil mi?

http://cografya.biz/forum/vezuvun-muhtesem-goruntuleri-t5610.0.html;msg49298#msg49298

burdan foto paylaşmışsınız.
Kaynak olarak da: www.nationalgeographic.com.tr göstermişsiniz. ilgili sitenin anasayfasının en alt kısmına bakınız.

ben de merakımdan soruyorum: İZİN ALDINIZ MI?

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #4 : 05 Aralık 2008, 22:49:49 »

Telif haklarıyla ilgili duyarlılığınıa teşekkür ediyorum. Yaşanacak sorunların en aza indirgenmesi adına daha önce forum kuralları içerisinde gerekli açıklamalar yapılmış ve üyelik sözlemesinde de bu konuya yer verilmiştir.

Forum Kuralları:

2- Yazacağınız her türlü mesajdan yalnızca siz sorumlu sayılırsınız. Üyeler tarafından yazılacak yasal olmayan bilgiler ve/veya paylaşımlardan Coğrafya Biz, site yöneticileri ve editörleri hiç bir sorumluluk üstlenmez.

12- Forumun işleyişi ve forum kuralları konusunda üyeleri bilgilendirmek forum yöneticilerinin görevi değildir. Üye olan herkes bu şartları okumuş ve kurallara riayet etmeyi kabul etmiş sayılır. Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı site yöneticilerinde saklıdır. Yeni kurallar eklendiği tarihten itibaren geçerlidir ve geriye yürümez.

19- Siteye eklenen materyallerden (resim, yazı, animasyon) sitemiz sorumlu değildir. Tüm sorumluluk materyali ekleyen kişiye aittir. Bu yüzden alıntı yaparken bilginin alındığı kişinin veya sitenin adresini belirtmelisiniz.

Portal Anasayfa Altında da Konuyla iligli açıklayıcı bir mesaj bulkunmaktadır.

"Sitemizde bulunan tüm içerikler tamamen tanıtım amaçlı olup, Hak sahipleri tarafından site yönetimine bildirilen dosyalar, paylaşımdan kaldırılacaktır."

yaykanat
VIP Üye

Performans: 120
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 06 Aralık 2008, 17:44:59 »

http://cografya.biz/forum/vezuvun-muhtesem-goruntuleri-t5610.0.html;msg49298#msg49298

burdan foto paylaşmışsınız.
Kaynak olarak da: www.nationalgeographic.com.tr göstermişsiniz. ilgili sitenin anasayfasının en alt kısmına bakınız.

ben de merakımdan soruyorum: İZİN ALDINIZ MI?

Sayın Hocam bahsettiğimiz şeyler tamamen farklı. Benim mesajımda kullandığım fotoğraflar, national geographic'in halka açık, herkesin erişebileceği fotoğraflar. Bunları kaynak göstererek alıntılamışım. Kaynak göstermeden kullansaydım kendime mal etmiş olurdum ve bu doğru olmazdı.
Ancak sizin verdiğiniz linkteki dergi herkese açık değil ve piyasada 3,5 YTL ye satılan bir dergi. Bunu ücretsiz olarak tüm kullanıcılara dağıtıyorsunuz. Ben bunun sakıncalı olup olmadığını merak ettim.

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic