Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Anadolu Lisesine dönüştürülen okullarda norm kadro sorunu-MEB in cevabı 22.06.11  (Okunma Sayısı 3759 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
lores
VIP Üye

Performans: 161
Çevrimdışı Çevrimdışı

ereğli lisesi (anadolu)

« : 22 Haziran 2011, 11:56:08 »

Değerli meslektaşlarım , bu konuda benim bir sorum var Yardımcı olursanız sevinirim,iyi çalışmalar.
   2009-2010 Eğitim öğretim yılında çalışmıs olduğum anadolu lisesinden yeni açılan kurumlar ataması ile baska bir anadolu lisesine atandım.Atandığım okulda şu anda düz lise kısmında 3 kadrolu öğretmen arkadasım var.Anadolu kısmında ise sadece ben varım.(yazılı sınav ile atanan ) MEB Nisan 2011 norm kadro güncellemelerinde bu şekilde olan yani dönüşen okullarda düz ve anadolu kısmının ders yükünü ve öğretmen normunu beraber değerlendirmiştir.Bu durumda okulumuzda 4 mevcut coğrafya öğretmeni oluyor norm ise 3 ve hizmet puanına göre en düsük benim.
  Bu durumda ben norm fazlası olurmuyum?? Bu durumda ne yapabilirim??  yardımcı olursanız sevinirim. 22 nisan 2011 tarihinde forumda paylasmıstım.

22 /06/2011 Tarihinde MEB e yazmış olduğum dilekçenin cevabı geldi.Buna göre cevabı aynen aktarıyorum."[/font] Bilindiği gibi 19/12/2010 tarihli ve 27790 sayılı resmi gazete de yayımlanan yönetmeliğin (MEB fen sosyal güzel sanat ve spor liseleri) yürürlüğe girmesiyle  diğer yönetmelik yürürlükten kaldırlmıştır.Dolayısıyla bundan sonra Anadolu liselerine öğretmen atamaları sınav yerine hizmet puanı üstünlüğü esasına göre gerçekleştirilecektir.Konunun bu çerçevede değerlendirilerek ilgili öğretmenin bilgilendirilmesini . ""
   evet arkadslar gelen cevabı sahsen kaçamak buldum okul idaresi bu yazıdan norm fazlası olduğun çıkar dedi.mahkeme yolu gözüküyor.kafama takılan bazı sorular var yardımcı olursanız sevinirim.

1. bundan sonra (19/12/2010) diyor ben ekim 2009 da okula atandım(yazılı sınav sonucu kazandığım hak ile) bu bizi bağlar mı??

2.  22 subat 2011  tarih 27854 sayılı resmi gazetede MEB Norm kadro yön.5.maddesinde "anadolu statüsündeki okulların ilgili mevzuatına göre öğretmeni belli nitelikleri tasıyanlar arasından seçilen ve haftada bir öğretmenin zorunlu olarak okutmak durumunda olduğu ders miktarına ulasan dersler bunun dısındadır." burada belli nitelikler derken yazılı sınav sonucu atanmıs öğretmenler de düşünülürse bizim önceliğimiz olduğu çıkmaz mı??

3. iDARE Mahkesine basvuruken nelere dikkat etmek gerekir? dilekçe ile birlikte hangi belgeleri sunmam lazımdır?

4.Sendika üyeliğim yok, üye olup olmama mahkemenin çabuk sonlanmasını sağlar mı?? Yazdıklarım lütfen yanlış anlasılmasın amacım sadece hakkımı aramak,norm fazlası olacağımı bilseydim dönüşen okula tayın istemezdim.saygılarımla...
--------------------------------------------------------------------------------

“Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.” M. K. ATATÜRK
SEDATOYKU
VIP Üye

Performans: 226
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 22 Haziran 2011, 12:07:07 »

4. sorunuza cevap vereyim hocam sendika üyesi değilseniz davanın daha çabuk sonuçlanır. Ben üyesi olduğum sendika (ne geliyorsa başımıza o sendikanın üyesi olduğumuzdan geliyor) avukatıyla bir dava açtım 3 yıldır sonuçlanmasını bekliyorum...
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2011, 09:22:27 »

Sayın Hocam,belirttiğiniz gibi siz şu anda norm fazlası durumundasınız.Mahkemeden bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum. Sendika konusuna gelince bulunduğun okulda idareci eksikliği varsa sendika seçimin önemli!!! Belkide fazladan müdür yardımcısı olarak bile atanabilirsin.Maalesef günümüzde tasvip etmememize rağmen böyle yapıyorlar.Öyle olmasaydı 2002'de 11000 üyesi olan sendika bugün 200000'e ulaşabilirmiydi?
SEDATOYKU
VIP Üye

Performans: 226
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 23 Haziran 2011, 16:55:36 »

Sayın Hocam,belirttiğiniz gibi siz şu anda norm fazlası durumundasınız.Mahkemeden bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum. Sendika konusuna gelince bulunduğun okulda idareci eksikliği varsa sendika seçimin önemli!!! Belkide fazladan müdür yardımcısı olarak bile atanabilirsin.Maalesef günümüzde tasvip etmememize rağmen böyle yapıyorlar.Öyle olmasaydı 2002'de 11000 üyesi olan sendika bugün 200000'e ulaşabilirmiydi?

hocam durumu güzel özetlemiş...
tekcan3948
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 03 Temmuz 2011, 07:51:40 »

güner hocam yorumun çok güzel işte canım Türkiyem ve eğitim camiasının hali...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic