Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Anadolu Lisesine dönüştürülen okullarda norm kadro sorunu  (Okunma Sayısı 10519 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
lores
VIP Üye

Performans: 161
Çevrimdışı Çevrimdışı

ereğli lisesi (anadolu)

« : 26 Nisan 2011, 20:22:06 »

Değerli meslektaşlarım , bu konuda benim bir sorum var Yardımcı olursanız sevinirim,iyi çalışmalar.
   2009-2010 Eğitim öğretim yılında çalışmıs olduğum anadolu lisesinden yeni açılan kurumlar ataması ile baska bir anadolu lisesine atandım.Atandığım okulda şu anda düz lise kısmında 3 kadrolu öğretmen arkadasım var.Anadolu kısmında ise sadece ben varım.(yazılı sınav ile atanan ) MEB Nisan 2011 norm kadro güncellemelerinde bu şekilde olan yani dönüşen okullarda düz ve anadolu kısmının ders yükünü ve öğretmen normunu beraber değerlendirmiştir.Bu durumda okulumuzda 4 mevcut coğrafya öğretmeni oluyor norm ise 3 ve hizmet puanına göre en düsük benim.
  Bu durumda ben norm fazlası olurmuyum?? Bu durumda ne yapabilirim??  yardımcı olursanız sevinirim.

22 /06/2011 Tarihinde MEB e yazmış olduğum dilekçenin cevabı geldi.Buna göre cevabı aynen aktarıyorum."[/font] Bilindiği gibi 19/12/2010 tarihli ve 27790 sayılı resmi gazete de yayımlanan yönetmeliğin (MEB fen sosyal güzel sanat ve spor liseleri) yürürlüğe girmesiyle  diğer yönetmelik yürürlükten kaldırlmıştır.Dolayısıyla bundan sonra Anadolu liselerine öğretmen atamaları sınav yerine hizmet puanı üstünlüğü esasına göre gerçekleştirilecektir.Konunun bu çerçevede değerlendirilerek ilgili öğretmenin bilgilendirilmesini . ""
   evet arkadslar gelen cevabı sahsen kaçamak buldum okul idaresi bu yazıdan norm fazlası olduğun çıkar dedi.bu durumda mahkeme yolu gözüküyor.kafama takılan bazı sorular var yardımcı olursanız sevinirim.

1. bundan sonra (19/12/2010) diyor ben ekim 2009 da okula atandım(yazılı sınav sonucu kazandığım hak ile)

2.  22 subat 2011  tarih 27854 sayılı resmi gazetede MEB Norm kadro yön.5.maddesinde "anadolu statüsündeki okulların ilgili mevzuatına göre öğretmeni belli nitelikleri tasıyanlar arasından seçilen ve haftada bir öğretmenin zorunlu olarak okutmak durumunda olduğu ders miktarına ulasan dersler bunun dısındadır." burada belli nitelikler derken yazılı sınav sonucu atanmıs öğretmenler de düşünülürse bizim önceliğimiz olduğu çıkmaz mı??

3. iDARE Mahkesine basvuruken nelere dikkat etmek gerekir? dilekçe ile birlikte hangi belgeleri sunmam lazımdır?

4.Sendika üyeliğim yok, üye olup olmama mahkemenin çabuk sonlanmasını sağlar mı?? Yazdıklarım lütfen yanlış anlasılmasın amacım sadece hakkımı aramak,norm fazlası olacağımı bilseydim dönüşen okula tayın istemezdim.saygılarımla...

“Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.” M. K. ATATÜRK
nazmi21
VIP Üye

Performans: 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #1 : 26 Nisan 2011, 20:40:12 »

Evet maalesefki aralık 2010 tarihindeki değişiklik ile anadolu Lisesi'ne atama değişikli ile bu hak elimizden alındı.Sizin de belirttiğiniz üzere hizmet puanına göre norm fazlası olursunuz.Aynı durum benimde başımda şu an.Yani bu sene başında yapılan geri dönüşten Anadoluya atandımki zaten geçen seneki okulum haziran ayında anadolu olmuştu ve oranın kadrosuna geçmitim.Okulun açıldığı 3.haftada.4.sınıf vardı anadolu kısmında ve sene başında her sınıf bir öğretmene verilmişti.ben atandıktan sonra müdür bey Anadolu sınıflarını sana vereyim demişti ve bende 3.haftadan sonra arkadaşlardan almak farklı yorumlanır diye zorunlu değilse bu sene böyle gitsin seneye alırım demiştim.Ama şimdi yönetmelik değişti.Şimdi bize sözde hakkımız içerde saklı kalmak anlamına gelen Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesi açık.

Ama bu olay şu an mahkeme sürecinde herhangi bir gelişme yok .Yalnız şubat mazeret atamalaırnda zaten sınavı kaznmayanları da atadılar Anadolu Liselerine.Mahkeme eğer yürütmeyi durdurma kararı verirse atananlar MEB'den dolayı mağdur olacak.Tabii bu kimin umrunda zamanında 2005/73 e görede çok kişi mağdur oldu.
Seneye bizde de 1 norma fazlası oluyor.4 ten 3'e inecek şu an ben değilim ama kimse tayin istemezse bu durumda 2.sırada norm fazlası ben oluyorum.

Ataol Behramoğlu'nun Dediği gibi,Zulmün Önünde dimdik tut onurunu
Emeğin önünde eğil kızım,
Bende sizin emeğinizin önünde eğiliyorum dostum saygılar...
----------------------------
Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Ekmek neden herkesin ekmeği değildir?
Acı niye herkesin acısı değildir?
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
adnankocabuga
VIP Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

Sungurbey Anadolu Lisesi-ADANA

« Yanıtla #2 : 27 Nisan 2011, 05:22:19 »

hocam,şu duruma göre en kısa zamanda dava açacaksınız.idare mahkemelerinin verdiği karar diğerini bağlamıyor.büyük ihtimalle lehinize karar çıkar.

Coğrafya;yeryüzünün kullanım kılavuzudur.
lores
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

ereğli lisesi (anadolu)

« Yanıtla #3 : 27 Nisan 2011, 19:56:09 »

adnan hocam dava öncesinde MEB na görüş sormak gerekir mi ?

“Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.” M. K. ATATÜRK
nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #4 : 27 Nisan 2011, 20:15:02 »

adnan hocam dava öncesinde MEB na görüş sormak gerekir mi ?
Neyine soracaksınız her sorulana şablon cevapları var zaten gerekli çalışmalar yapılıyor konu bakanlar kuruluna gitti.bakanım ek ders gerekli çalışmalar yapılıyor konu bakanlar kuruluna gitti.
tayin gerekli çalışmalar yapılıyor konu bakanlar kuruluna gitti.
eş durumu gerekli çalışmalar yapılıyor konu bakanlar kuruluna gitti.
anadolu ataması gerekli çalışmalar yapılıyor konu bakanlar kuruluna gitti.
ek ders kesintisi(12.sınıftan dolayı) gerekli çalışmalar yapılıyor konu bakanlar kuruluna gitti.
sınıfların kalabalıklığı gerekli çalışmalar yapılıyor konu bakanlar kuruluna gitti.
ödenek yetersizliği gerekli çalışmalar yapılıyor konu bakanlar kuruluna gitti.
norm olayı gerekli çalışmalar yapılıyor konu bakanlar kuruluna gitti.
kadroya geçiş gerekli çalışmalar yapılıyor konu bakanlar kuruluna gitti.
yeni atama gerekli çalışmalar yapılıyor konu bakanlar kuruluna gitti.

gidiyorda neden dönmüyor acaba Yemen hesabı oldu.

Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
occaner
Uzman Üye

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 27 Nisan 2011, 20:37:56 »

öncelikle okulunuzda norm fazlası durumu olup olmadığını; norm durumuna göre norm fazlası öğretmenin siz olup olmadığınızı bilgi edinme kanunua istinaden okulunuza sormanız gerekli böyle bir durum varsa da yasal süreci aşmadan dava açmanız gerekli. ama dilekçe vermediğiniz sürece yasal süreci aşmamış olursunuz yani size bildirilmediğinden beklemeniz mümkün; yalnız şunu söyliyeyim sınavla gelmeyenler arasından puanı en düşük olan norm fazlası olacaktır okulunuzda; çünkü sizin atama şekliniz onlarınkinden farklı. bunları nerden biliyorum derseniz ben aynı süreci kendi okulumda yaşadım

oki
nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #6 : 27 Nisan 2011, 21:05:03 »

aynı süreci yaşadım derken hocam aralık 2010 dan sonra mı önce mi

nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #7 : 27 Nisan 2011, 21:10:34 »

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI OKUL VE KURUMLARIN YÖNETİCİ VE

ÖĞRETMENLERİNİN NORM KADROLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİKTE

DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

22 Şubat 2011 SALIResmî GazeteSayı : 27854

“2) Öğretmen norm kadrolarının belirlenmesinde bu okul ve kurumlardaki toplam ders saati sayısı esas alınır. Ancak, anadolu statüsündeki okulların ilgili mevzuatına göre öğretmeni belli nitelikleri taşıyanlar arasından seçilen ve haftada bir öğretmenin zorunlu olarak okutmak durumunda olduğu ders miktarına ulaşan dersler bunun dışındadır.”

http://www.memurlar.net/haber/189196/

adnankocabuga
VIP Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

Sungurbey Anadolu Lisesi-ADANA

« Yanıtla #8 : 28 Nisan 2011, 05:50:09 »

öncelikle okulunuzda norm fazlası durumu olup olmadığını; norm durumuna göre norm fazlası öğretmenin siz olup olmadığınızı bilgi edinme kanunua istinaden okulunuza sormanız gerekli böyle bir durum varsa da yasal süreci aşmadan dava açmanız gerekli. ama dilekçe vermediğiniz sürece yasal süreci aşmamış olursunuz yani size bildirilmediğinden beklemeniz mümkün; yalnız şunu söyliyeyim sınavla gelmeyenler arasından puanı en düşük olan norm fazlası olacaktır okulunuzda; çünkü sizin atama şekliniz onlarınkinden farklı. bunları nerden biliyorum derseniz ben aynı süreci kendi okulumda yaşadım

hocamın belirttiği gibi yasal süreç okula dilekçe vererek başlar.il mem olumsuz cevap yazarsa dava açılır.''çalışıyoruz, yakında düzelecek'' gibi ifadeler süreci sadece uzatır.

Coğrafya;yeryüzünün kullanım kılavuzudur.
gün
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 28 Nisan 2011, 08:34:09 »

Hocam bende aynı durumdayım dilekçe verdim ama cevap gelmedi.Başka okula görevlendirme sonrada isteğe bağlı olmadan atama yaparlar mı

cakir
Uzman Üye

Performans: 30
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 28 Nisan 2011, 16:41:40 »

okulları anadoluya çevrilen  öğretmenlerin kadrolarıda anadoluya çevrilmedimi?

lores
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

ereğli lisesi (anadolu)

« Yanıtla #11 : 29 Nisan 2011, 18:23:50 »

sayın çakır , nisan 2011 norm kadro güncellemelerinde düz ve anadolu kısımları beraber değerlendirildi.ancak düz lise kısmında yer alan öğretmenlerin anadolu kadrosuna nasıl geçeceği veya geçtiği soru işareti,yine belirsizlikler artık alıştık MEB KLASİĞİ oldu.

GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 29 Nisan 2011, 23:46:52 »

Önümüzdeki iki yıllık süreçte genel lise (bazı arkadaşlar düz lise şeklinde belirtiyor nedense) kalmayacağına göre bence Bakanlığın yaptığı çalışma doğru olacaktır.Mahkemeden bir sonuç çıkmaz.
lores
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

ereğli lisesi (anadolu)

« Yanıtla #13 : 01 Mayıs 2011, 11:09:37 »

sayın güner evet haklısınız genel lise demem gerekiyor,ağız alışkanlığı baska bir nedeni yok.siz galiba genel lisedesiniz,meb in yaptığı çalışmalar hep belirsizlikleri beraberinde getiriyor bu da can sıkıyor.

lores
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

ereğli lisesi (anadolu)

« Yanıtla #14 : 13 Mayıs 2011, 17:44:16 »

13/05/2011 (bugün) Anadolu Lisesine dönüştürülen okulların norm kadroları hakkında açıklama

Dönüştürülen ve birleştirilen eğitim kurumlarındaki norm kadro fazlası öğretmenler hakkında, Yozgat Milletvekili Mehmet Ekici tarafından, yazılı olarak cevaplandırılması için Milli Eğitim Bakanı Sayın Nimet ÇUBUKÇU'ya soru önergesi verilmişti.

Bu soru önergesine, Strateji Geliştirme Başkanlığının 7/4/2011 tarih ve 1965 sayılı yazısı ile cevap verilmiştir.

http://www.memurlar.net/haber/195376/

Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic