Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 12. sınıf kazanımları  (Okunma Sayısı 3311 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
nigar
Sürekli Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güney Çok programlı lisesi

« : 19 Eylül 2011, 19:17:42 »

arkadaşlar,12. sınıfın 2 saatlik coğrafya dersinde C. 12.1 nolu Türkiye'nin bölge sınıflandırması adlı kazanım, geçen yıl 11. sınıfta işlediği gibi belirtilmiştir.O zaman bu sene bölgelerimiz ayrıca işlenmeyecek sanırım, bölge kavramı artık 7 bölgeyle sınırlandırılmayacağı için  .Artık bölgeleri tek tek incelemeyeceğiz mi?Bir de C.12.15 nolu Türkiye'nin küresel bölgesel örgütlerle ilişkisi kazanımda tüm örgütlerden bahsedilmediği, sadece NATO ve AB'ye üye ülkelerin belirlenip,Türkiye açısından önemlerinin belirlenmesinden bahsediliyor.Bu durumda sanırım bu sene 11. sınıflarda küresel örgütlerin ayrıntılı anlatılacağından kaynaklanıyor.Fakat benin anlamadığım geçen yıl 11 sınıf olanlar küresel örgütleri görmediler, bu sene 12 . sınıf oldular.Biz onlara bütün örgütleri anlatacağız mı yoksa öğretim programında belirtildiği gibi mi işleyeceğiz.Bilgisi olanın paylaşmasını bekliyorum...
BORA BORA
VIP Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 19 Eylül 2011, 19:33:26 »

C12.15.Türkiye’nin küresel ve bölgesel ölçekteki siyasi,askeri ve ekonomik örgütlerle ilişkisini yorumlar. hocam kazanım bu.sizin verdiğiniz etkinlik örneği.farklı küresel örgütlerden bahsedilmeyecek diye bir yargı çıkaramayız kanımca.

KFL
nigar
Sürekli Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güney Çok programlı lisesi

« Yanıtla #2 : 20 Eylül 2011, 06:11:48 »

Sanırım sizin söylediğiniz gibi,sonuçta geçen yıl da bu konuyu görmedikleri için hepsinden bahsedilebilir.Yani bu kazanım etkinliklerle geliştirilebilir.Ayrıca coğrafi bölgeler konusunda da yorumlarınızı bekliyorum.Çok teşekkür ederim.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic