Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 12 de 1 saatlik yıllık plan nasıl olur?  (Okunma Sayısı 10827 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yusufdukkel
Uzman Üye

Performans: 85
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 09 Eylül 2011, 17:00:34 »

Son sınıfta fen ağırlıklı dersler seçen öğrenciler 1 saatlik seçmeli coğrafya seçmişler. Yıllık plan örneği olan yada bu durumda hangi amaçların seçileceği ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim.

İskenderun Demirçelik Anadolu Lİsesi
bresh
Yeni üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 09 Eylül 2011, 17:11:58 »

Aynı sorunu bende yaşıyorum hatta 12tm sınıfları için 2 saat artı 1 saat seçmeli ders verilecek .
salp
VIP Üye

Performans: 815
Çevrimdışı Çevrimdışı

süleyman çelebi anadolu lisesi

« Yanıtla #2 : 09 Eylül 2011, 17:24:09 »

Bizdede böyle bir durum var bakalım
kamcan
Üye
**

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 09 Eylül 2011, 18:57:50 »

1 saatlik seçmeli dersle ilgili bende bulamadım hiçbir yerde döküman. hangi kazanımlar verilecek, hangileri verilmeyecek belli değil. zümre kararına kaldı sanırım iş yine Smiley
kamcan
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 09 Eylül 2011, 19:08:59 »

hocam lise 1 de coğrafya gördü bu çocuklar. lise 1 değilde 11 veya 12. sınıf coğrafya dersindeki baz kazanımlar verilebilir diye düşünüyorum bende Sad
dreamer99
VIP Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 09 Eylül 2011, 21:09:17 »

hocam lise 1 de coğrafya gördü bu çocuklar. lise 1 değilde 11 veya 12. sınıf coğrafya dersindeki baz kazanımlar verilebilir diye düşünüyorum bende Sad
fen sınıfı için yazdım hocam. yönetmeliğe göre 11. sınıf dersini almadan 12. sınıfı alamıyor sanırım. ama fen öğrencilerine ve üstelik tek saatlik derste ygs konularından başkasının işlenmesi mümkün değil kanımca. kağıt üzerinde işleseniz bile uygulamada öğrencilere bu dersleri dinletemezsiniz...

DEÜ
ugur19
Site Yöneticisi

Performans: 991
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 09 Eylül 2011, 21:40:26 »

Aynı sorunu bende yaşıyorum hatta 12tm sınıfları için 2 saat artı 1 saat seçmeli ders verilecek .

1. Eğer sınıfta zorunlu coğrafya dersi varsa seçmeli coğrafya konulamaz.Büyük bir hata.

Son sınıfta fen ağırlıklı dersler seçen öğrenciler 1 saatlik seçmeli coğrafya seçmişler. Yıllık plan örneği olan yada bu durumda hangi amaçların seçileceği ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim.

2. Öğrencileriniz 11. sınıfta coğrafya dersi görmemişler ise, 11. sınıf, görmüşler ise 12. sınıf TM kazanımlarını içeren bir plan yapmanız gerekir.

3. Her ne koşulla olursa olsun 9. sınıf veya karma bir kazanım uygulanamaz arkadaşlar.

4. Resmiyette planlarınızı yapar, gayriresmi olarak YGS ye hazırlayablirsiniz.Ben her sene öyle yapıyorum.

BİLİMLERİN KRALİÇESİ COĞRAFYA...
cooper
VIP Üye

Performans: 52
Çevrimdışı Çevrimdışı

BARIIIŞŞŞŞ!

« Yanıtla #7 : 10 Eylül 2011, 21:20:18 »

UĞUR HOCAMA KATILIYORUM.BEN DE 12. SINIFLARDA YGS'YE YÖNELİK DERS ANLATIYORUM.

''Cahil bir toplum, özgür bırakılıp kendine seçim hakkı verilse dahi, hiçbir zaman özgür bir seçim yapamaz. Sadece seçim yaptığını zanneder. Cahil toplumla seçim yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır! Böyle bir seçimle iktidara gelenler, düzenledikleri tiyatro ile halkın egemenliğini çalan zalim ve madrabaz hainlerdir..."
Nietzsche
nesrinmaki
VIP Üye

Performans: 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 11 Eylül 2011, 05:29:44 »

TM sınıflarına seçmeli coğrafya dersi konulmaz.İki yıl ben okul idaresine bunu kabul ettiremedim.Geçen yıl teftiş geçirdiğimizde müfettişler nisan ayı olmasına rağmen seçmeli coğrafya dersini kaldırdı.Yerine başka ders konularak hızlandırılmış proğram uygulandı.12 FEN sınıflarına konulan seçmeli coğrafyaders proğramını 11 sınıf  planına göre uyguladım.ders saatlaerini 2 yerine 1 saat yaparak.Yazılıları bu konulardan sordum ama derste YGS konularını işledim.
akkoyunhaci
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 11 Eylül 2011, 08:27:15 »

benim anlamadığım seçmeli coğrafya 1 saat seçmek doğrumu benim bildiğim seçmeli ders çizelgesinde 2 veya 2-4 arası seçilir diye söylüyor. benim bundan anladığım 2, 3 yada 4 saat seçilmesi gerekir. 1 saat seçmek doğrumu.
kamcan
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 11 Eylül 2011, 10:00:32 »

Bu yılki 12. sınıflar eski programa göre devam ettiği için 1 saat seçmeli veriliyor hocam. Önümüzdeki yıldan itibaren 1 saatlik seçmeli coğrafya olmayacak. Ayrıca hatırlatmakta fayda var bu yılki 10 ve 11. sınıflarda alan-bölüm olmadığı için coğrafya dersi rahatça seçilebilir. Hiç sıkıntı olmaz.
3038
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 11 Eylül 2011, 19:24:42 »

Eski yönetmeliğe göre 12.sınıf fen şubelerinde Coğrafya dersi 1 ya da 3 saat seçmeli olarak verilebilir.
marzuba
VIP Üye

Performans: 385
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 12 Eylül 2011, 09:48:19 »

Benim acizane kanaatim bu sınıflarda seçmeli coğrafya ya 2 saat ya da hiç konulmamalı.Doğrudur 1 saat seçebilinir fakat 2 saat seçilmeli ya da hiç seçilmemeli.Ya da 4 saat seçilmeli.
     Coğrafya programını incelediğimiz de de varılan sonuç bana göre bu dur.Çünkü davranışlar birbirini tamamlayan sarmal bir döngü içinde.Bu davranışlardan hangisini alıp hangisini terk edeceğimize biz karar veremeyiz.

Eyyy devlet çık artık,şişemizin kadehimizin içinden!!!!
alpaslan
VIP Üye

Performans: 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 13 Eylül 2011, 07:13:13 »

bir saat seçmeli derslerde öğrenciye ne kazandırabilirsin
bresh
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 13 Eylül 2011, 09:26:52 »